Simona Halep

Angelique Kerber – Simona Halep 6-4, 6-3 în sferturi WTA Eastbourne. VIDEO cu rezumatul. Final de drum pentru Simona! Dialog încins cu Daniel Dobre la OCC: “Nu moare nimeni dacă pierd un joc!” Urmează Wimbledon

27.06.2019 | 16:44
Angelique Kerber  Simona Halep 64 63 in sferturi WTA Eastbourne VIDEO cu rezumatul Final de drum pentru Simona Dialog incins cu Daniel Dobre la OCC Nu moare nimeni daca pierd un joc Urmeaza Wimbledon
  • Simona Halep, revitalizată după sfaturile lui Daniel Dobre: „Dacă pleci de acolo, zboară!” Video
  • Dialog încins la on court coaching între Simona Halep și Daniel Dobre, în timpul partidei cu Kerber: „Joacă până la capăt/ Nu moare nimeni dacă pierd un meci”. Video
  • Simona Halep se retrage din Fed Cup! ITF a schimbat regulile și liderul României a anunțat că nu mai joacă
  • Tenis LIVE BLOG. Știri, tablou, informații și rezultate de la ATP / WTA Eastbourne. Simona Halep și-a aflat posibila adversară din semifinale! Rivală neașteptată
  • Simona Halep, lovitură de geniu în meciul cu Angelique Kerber! Cum a răpus zidul german. VIDEO

Angelique Kerber – Simona Halep 6-4, 6-3 în sferturi din WTA Eastbourne se joaca azi, 27 iunie 2019. Vezi LIVE STREAM Online la TV pe Digisport şi FANATIK.RO. Regăsiți VIDEO mai jos, la finalul articolului.

Angelique Kerber – Simona Halep 6-4, 6-3 în sferturi WTA Eastbourne. VIDEO Online pe Digisport si FANATIK.RO

Urmarește LIVE SCORE şi LIVE VIDEO meciul Angelique Kerber – Simona Halep, din sferturi WTA Eastbourne. Meciul are loc pe 27 iunie 2019. Toate informațiile despre Angelique Kerber – Simona Halep sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre Angelique Kerber – Simona Halep, cu ultimele rezultate din anii precedenţi. Toate datele despre banii câștigați din tenis, clasament WTA și ATP şi ultimele noutăţi despre și se regăsesc aici. Toate meciurile disputate astăzi, dar şi zilele trecute le găseşti aici, cu desfăşurarea lor punct cu punct, game cu game şi VIDEO cu rezumatele.

6-3 Break Angelique Kerber.
  • 40-15 Simona Halep câștigă punctul. Minge de break. Prima servă a fost greșită.
  • 40-0 Punct cucerit de Angelique Kerber. Minge de break.
  • 30-0 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Angelique Kerber.
  • Servește Simona Halep.
  • 16:13:32
    5-3 Game câștigat de Angelique Kerber.
  • 40-15 Angelique Kerber își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
  • 30-15 Angelique Kerber își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-15 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber. Prima servă a fost greșită.
  • 0-15 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Angelique Kerber a greșit prima servă.
  • Servește Angelique Kerber.
  • 16:09:15
    4-3 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Punct cucerit de Simona Halep.
  • 30-30 Punct cucerit de Angelique Kerber.
  • 15-30 Simona Halep câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 15-15 Simona Halep câștigă punctul.
  • 16:05:58
    4-2 Game câștigat de Angelique Kerber.
  • 40-0 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber. Prima servă a fost greșită.
  • 30-0 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber.
  • 15-0 Angelique Kerber își adjudecă punctul de deschidere al gameului. Prima servă a fost greșită.
  • 16:01:14
    3-2 Game câștigat de Simona Halep.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 15-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 15-15 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15:58:58
    3-1 Break Simona Halep.
  • 40-A Încă o minge câștigată de Simona Halep. Minge de break.
  • 40-40 Angelique Kerber își adjudecă schimbul de mingi. Egalitate. Prima servă a fost greșită.
  • 40-40 Punct cucerit de Angelique Kerber. Egalitate.
  • 40-A Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break. Angelique Kerber a greșit prima servă.
  • 40-40 Angelique Kerber câștigă punctul. Egalitate.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 30-15 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 30-0 Angelique Kerber câștigă punctul.
  • 15:51:59
    3-0 Break Angelique Kerber.
  • 40-0 Angelique Kerber câștigă punctul. Minge de break.
  • 15-0 Angelique Kerber își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
  • 15:50:15
    2-0 Game câștigat de Angelique Kerber.
  • 40-15 Punct cucerit de Angelique Kerber.
  • 30-15 Angelique Kerber câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 15-15 Punct cucerit de Simona Halep. Angelique Kerber a greșit prima servă.
  • 15:47:26
    1-0 Break Angelique Kerber.
  • A-40 Punct cucerit de Angelique Kerber. Minge de break.
  • 40-40 Angelique Kerber câștigă punctul. Egalitate. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 30-40 Angelique Kerber își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
  • 15-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 0-15 Primul schimb de mingi, adjudecat de Simona Halep.
  • A început setul
    2
  • 15:39:30
    6-4 Game câștigat de Angelique Kerber.
  • A-40 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber. Minge de game.
  • 40-40 Dublă greșeală Angelique Kerber. Egalitate.
  • 40-30 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber.
  • 30-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 15:34:12
    5-4 Game câștigat de Simona Halep.
  • 15-40 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
  • 15-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15-15 Angelique Kerber câștigă punctul.
  • 15:31:03
  • 40-30 Simona Halep câștigă punctul.
  • 40-15 Angelique Kerber câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 30-15 Simona Halep câștigă punctul.
  • 15:26:37
  • 30-40 Încă o minge câștigată de Simona Halep.
  • 30-30 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber.
  • 15-30 Angelique Kerber câștigă punctul.
  • 0-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Prima servă a fost greșită.
  • 0-15 Simona Halep își adjudecă punctul de deschidere al gameului.
  • 15:23:42
    4-2 Break Simona Halep.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Angelique Kerber. Prima servă a fost greșită.
  • 15:19:16
    4-1 Break Angelique Kerber.
  • 40-0 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber. Minge de break.
  • 30-0 Dublă greșeală Simona Halep.
  • 15:17:40
    3-1 Game câștigat de Angelique Kerber.
  • A-40 Punct cucerit de Angelique Kerber. Minge de game.
  • 40-40 Punct cucerit de Simona Halep. Egalitate.
  • 40-30 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi.
  • 40-15 Simona Halep își adjudecă schimbul de mingi. Angelique Kerber a greșit prima servă.
  • 40-0 As Angelique Kerber.
  • 30-0 Angelique Kerber câștigă punctul. Prima servă a fost greșită.
  • 15:12:43
    2-1 Break Angelique Kerber.
  • 40-15 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Minge de break.
  • 40-0 Angelique Kerber își adjudecă schimbul de mingi. Minge de break.
  • 15-0 Primul schimb de mingi, adjudecat de Angelique Kerber. Simona Halep a greșit prima servă.
  • 15:09:47
    1-1 Game câștigat de Angelique Kerber.
  • 40-15 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber. Prima servă a fost greșită.
  • 15-15 Angelique Kerber își adjudecă schimbul de mingi.
  • 15:07:10
    0-1 Game câștigat de Simona Halep.
  • 30-40 Încă o minge câștigată de Angelique Kerber.
  • 0-40 Simona Halep câștigă punctul.
  • 0-30 Încă o minge câștigată de Simona Halep. Prima servă a fost greșită.
    1
  • 15:03:06
    Start de meci! Simona Halep are primul serviciu.

Angelique Kerber – Simona Halep, statistica ultimele rezultate head 2 head şi meciuri directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe head 2 head dintre și și vezi scorurile precedentelor partide disputate dintre Angelique Kerber – Simona Halep înainte de întâlnirea din sferturi WTA Eastbourne. Meciul dintre Angelique Kerber şi Simona Halep se dispută la Terenul Central din

2-6, 3-6

Meciul Simona Halep – Angelique Kerber are loc joi, 27 iunie, cu începere de la ora 14:30, în cadrul sferturilor de finală ale turneului feminin de la Eastbourne, ultimul turneu de pregătire înainte de începerea Grand-Slam-ului pe iarbă de la Wimbledon. Este o confruntare echilibrată, între două jucătoare cu succese de Grand Slam în palmares, nemţoaica fiind redutabil pe iarbă, câştigând anul trecut Wimbledon-ul.

Simona Halep – Angelique Kerber Live Stream Online Digi Sport 2

Partida Simona Halep – Angelique Kerber se joacă joi, 27 iunie, de la ora 14:30 şi este al doilea sfert de finală din programul zilei în turneul feminin de la Eastbourne. Jocul va putea fi vizionat pe Digi Sport 2, postul care transmite toată săptămâna competiţia de la Eastbourne. Totodată, puteţi intra şi pe site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări partida în format LIVE VIDEO.

Simona Halep este la primul turneu pe gazon în acest an, jucând doar două partide pe această suprafaţă: succes neaşteptat de categoric în primul tur în faţa taiwanezei Su Wei Hsieh, cea care o eliminase pe româncă în turul trei la Wimbledon anul trecut şi apoi 2-1 cu croata Polona Hercog, meci în care setul doi a fost cu probleme.

Simona Halep – Angelique Kerber. Pentru cine va fi cu ghinion această a 13-a confruntare directă?

Halep conduce cu 7-5 în meciurile directe

Angelique Kerber a obţinut două victorii la pas şi nu a pierdut nici un set. 2-0 cu veterana australiancă Samantha Stosur şi 2-0 cu suedeza Rebecca Peterson, însă pe ansamblu în 2019 nemţoiaca nu a strălucit, deşi în clasamentul WTA ocupă locul 5, cu două trepte mai sus decât Simona Halep.

Cele două jucătoare sunt vechi cunoştinţe, pentru că s-au întâlnit până acum pe teren de 12 ori şi scorul este de 7-5 pentru româncă. E adevărat că una dintre victorii, Stuttgart, în acest an nu a fost obţinută în confruntare directă, ci prin neprezentarea lui Kerber. Ultimele patru meciuri au revenit (incluzând şi această neprezentare) Simonei. La casele de pariuri este un uriaş echilibru. Halep are 1,83 la victorie, Kerber 1,96.