Australian Open 2019: program, live score, rezultate, tablou și meciuri WTA, ATP

Irina Aldea    Sorin Dumitrescu   
in Tenis
27/01/2019, 12:50
Australian Open 2019: program, live score, rezultate, tablou și meciuri WTA, ATP GALERIE FOTO
Australian Open 2019. Rafael Nadal a fost pur și simplu zdrobit de robotul Novak Djokovic în trei seturi

Australian Open 2019: program, live score, rezultate, tablou și meciuri WTA, ATP. Primul turneu de Grand Slam al anului, Australian Open 2019, este pe cale să înceapă, iar acţiunea pe cele mai spectaculoase arene de tenis din lume să ia start. În noaptea de 13 spre 14 ianuarie, începând cu ora 2, ora României, primele partide de la Melbourne vor începe. Turneul se va desfăşura în perioada 14-27 ianuarie. Vezi toate detaliile meciului LIVE si toate rezultatele zilei de la Australian Open accesand aplicatia de mai jos.

Atât jucătorii, cât şi iubitorii sportului alb, sunt aşteptaţi la complexul sportiv din Melbourne pentru o atmosferă cu adevărat specială. La ediția de anul trecut, organizatorii au anunțat o asistență totală de 743.667 spectatori, acesta fiind un record absolut în istoria competiției de la Antipozi. Toate partidele de la Australian Open vor putea fi urmărite pe canalele Eurosport.

Program și rezultat finală (ATP)

Novak Djokovic – Rafael Nadal 3-0 (6-3, 6-2, 6-3)

Program și rezultate semifinale (ATP)

Rafael Nadal – Stefanos Tsitsipas 3-0 (6-2, 6-4, 6-0)

Novak Djokovic – Lucas Pouille 3-0 (6-0, 6-2, 6-2)

Program și rezultate sferturi de finală (ATP)

Roberto Bautista Agut – Stefanos Tsitsipas 1-3 (5-7, 6-4, 4-6, 6-7)

Rafael Nadal – Frances Tiafoe 3-0 (6-3, 6-4, 6-2)

Milan Raonic – Lucas Pouille 1-3 (6-7, 3-6, 7-6, 4-6)

Novak Djokovic – Kei Nishikori 1-0 (6-1, 4-1 – retragere Nishikori)

Program și rezultate turul patru (ATP)

Frances Tiafoe – Grigor Dimitrov 3-1 (7-5, 7-6, 6-7, 7-5)

Thomas Berdych – Rafael Nadal 0-3 (0-6, 1-6, 6-7)

Roberto Bautista Agut – Marin Cilic 3-2 (6-7, 6-3, 6-2, 4-6, 6-4)

Stefanos Tsitsipas – Roger Federer 3-1 (6-7, 7-6, 7-5, 7-6)

Alexander Zverev – Milan Raonic 0-3 (1-6, 1-6, 6-7)

Borna Coric – Lucas Pouille 1-3 (7-6, 4-6, 5-7, 6-7)

Pablo Carreno Busta – Kei Nishikori 2-3 (7-6, 6-4, 6-7, 4-6, 6-7)

Novak Djokovic – Daniil Medvedev 3-1 (6-4, 6-7, 6-2, 6-3)

Program și rezultate turul trei (ATP)

Thomas Berdych – Diego Schwartzman 3-1 (5-7, 6-3, 7-5, 6-4)

Stefanos Tstitspas – Nikoloz Basilashvili 3-1 (6-3, 3-6, 7-6, 6-4)

Frances Tiafoe – Andreas Seppi 3-2 (6-7, 6-3, 4-6, 6-4, 6-3)

Taylor Fritz – Roger Federer 0-3 (2-6, 5-7, 2-6)

Roberto Bautista Agut – Karen Khachanov 3-0 (6-4, 7-5, 6-4)

Grigor Dimitrov – Thomas Fabbiano 3-0 (7-6, 6-4, 6-4)

Alex De Minaur – Rafael Nadal 0-3 (1-6, 2-6, 4-6)

Marin Cilic – Fernando Verdasco 3-2 (4-6, 3-6, 6-1, 7-6, 6-3)

David Goffin – Daniil Medvedev 0-3 (2-6, 6-7, 3-6)

Joao Sousa – Kei Nishikori 0-3 (6-7, 1-6, 2-6)

Novak Djokovic – Denis Șapovalov 3-1 (6-3, 6-4, 4-6, 6-0)

Fabio Fognini – Pablo Carreno Busta 1-3 (2-6, 4-6, 6-2, 4-6)

Pierre Herbert – Milan Raonic 0-3 (4-6, 4-6, 6-7)

Borna Coric – Filip Krajinovic 3-1 (2-6, 6-3, 6-4, 6-3)

Alexander Zverev – Alex Bolt 3-0 (6-3, 6-3, 6-2)

Lucas Pouille – Alexei Popyrin 3-2 (7-6, 6-3, 6-7, 4-6, 6-3)

Program și rezultate turul doi (ATP)

Denis Kudla – Diego Schwartzman 2-3 (4-6, 5-7, 6-3, 7-6, 4-6)

Stefano Travaglia – Nikoloz Basilashvili 2-3 (6-3, 3-6, 6-3, 4-6, 3-6)

Stefanos Tsitspas – Viktor Troicki 3-1 (6-3, 2-6, 6-2, 7-5)

Radu Albot – Fernando Verdasco 0-3 (1-6, 6-7, 3-6)

Kevin Anderson – Frances Tiafoe 1-3 (6-4, 4-6, 4-6, 5-7)

Thomas Berdych – Robin Haase 3-0 (6-1, 6-3, 6-3)

Marin Cilic – Mackenzie McDonald 3-1 (7-5, 6-7, 6-4, 6-4)

Jordan Thompson – Andreas Seppi 0-3 (3-6, 4-6, 4-6)

Daniel Evans – Roger Federer 0-3 (6-7, 6-7, 3-6)

Gael Monfils – Taylor Fritz 1-3 (3-6, 7-6, 6-7, 6-7)

Thomas Fabbiano – Reilly Opelka 3-2 (6-7, 6-2, 6-4, 3-6, 7-6)

Yoshihito Nishioka – Karen Khachanov 0-3 (3-6, 3-6, 3-6)

Roberto Bautista Agut – John Millman 3-2 (6-3, 6-1, 3-6, 6-7, 6-4)

Grigor Dimitrov – Pablo Cuevas 3-1 (6-3, 6-7, 6-3, 7-5)

Alex De Minaur – Henri Laaksonen 3-2 (6-4, 6-2, 6-7, 4-6, 6-3)

Matthew Ebden – Rafael Nadal 0-3 (3-6, 2-6, 2-6)

Ivo Karlovic – Kei Nishikori 2-3 (3-6, 6-7, 7-5, 7-5, 6-7)

Borna Coric – Marton Fucsovics 3-0 (6-4, 6-3, 6-4)

Ilya Ivașka – Pablo Carreno Busta 0-3 (2-6, 3-6, 6-7)

Phillip Kohlschreiber – Joao Sousa 2-3 (5-7, 6-4, 6-7, 7-5, 4-6)

Stan Wawrinka – Milan Raonic 1-3 (7-6, 6-7, 6-7, 6-7)

Hyeon Chung – Pierre Herbert 1-3 (2-6, 6-1, 2-6, 4-6)

Evgheni Donskoy – Filip Krajinovic 0-3 (4-6, 6-7, 6-7)

Fabio Fognini – Leonardo Mayer 3-0 (7-6, 6-3, 7-6)

David Goffin – MARIUS COPIL 3-1 (5-7, 7-5, 6-2, 6-4)

Ryan Harisson – Daniil Medvedev 0-3 (3-6, 3-6, 3-6)

Lucas Pouille – Maximilian Marterer 3-1 (7-6, 7-6, 5-7, 6-4)

Taro Daniel – Denis Șapovalov 0-3 (3-6, 6-7, 3-6)

Alex Bolt – Gilles Simon 3-2 (2-6, 6-4, 4-6, 7-6, 6-4)

Alex Popyrin – Dominic Thiem 2-0 (7-5, 6-4, 2-0 – retragere Popyrin)

Alexander Zverev – Jeremy Chardy 3-2 (7-6, 6-4, 5-7, 6-7, 6-1)

Novak Djokovic – Jo Wilfried Tsonga 3-0 (6-3, 7-5, 6-4)

Program și rezultate primul tur (ATP)

Tabloul complet – simplu – masculin

Kevin Anderson – Adrian Mannarino  3-1 (6-3, 5-7, 6-2, 6-1)
Christopher Eubanks – Nikoloz Basilashvili 1-3 (4-6, 6-4, 6-7, 3-6)
Miomir Kecmanovic – Fernando Verdasco  0-3 (6-7, 3-6, 3-6)
Michael Mmoh – Radu Albot  1-3 (6-3, 3-6, 4-6, 2-6)
Stefano Travaglia – Guido Anderozzi  3-1 (6-7, 6-2, 6-3, 6-2)
Pablo Cuevas – Dusan Lajovic  3-0 (6-4, 7-5, 6-1)
Grigor Dimitrov – Janko Tipsarevic  3-1 (4-6, 6-3, 6-1, 6-4)
James Duckworth – Rafael Nadal  0-3 (4-6, 3-6, 5-7)

Guillermo Garcia-Lopez – Robin Haase  0-3 (5-7, 4-6, 5-7)
Frances Tiafoe – Prajnesh Gunneswaran  3-0 (7-6, 6-3, 6-3)
Stefanos Tsitsipas – Matteo Berettini  3-1 (6-7, 6-3, 6-4, 7-6)
Jason Kubler – Thomas Fabbiano  1-3 (4-6, 6-7, 6-2, 3-6)
Mirza Basic – Henri Laaksonen 5:00) 0-3 (5-7, 1-6, 6-7)
Reilly Opelka – John Isner (Luni, 14 ianuarie, ora 05:00) 3-1 (7-6, 7-6, 6-7, 7-6)

Kyle Edmund – Thomas Berdych  0-3 (3-6, 0-6, 5-7)

Mirza Basic – Henri Laaksonen 1-3 (4-6, 6-7, 6-4, 3-6)
Peter Gojowczyk – Karen Khachanov  1-3 (6-3, 3-6, 4-6, 3-6)
Tatsuma Ito – Daniel Evans 0-3 (5-7, 1-6, 6-7)
Rudolf Molleker – Diego Schwartzman 1-3 (1-6, 3-6, 6-4, 0-6)
Marc Polmans – Denis Kudla 2-3 (7-5, 6-1, 2-6, 3-6, 2-6)
Andrey Rublev – Mackenzie McDonald  1-3 (4-6, 4-6, 6-2, 4-6)
Viktor Troicki – Roberto Carballes Baena  3-2 (6-1, 1-6, 2-6, 6-1, 6-4)
Alex de Minaur – Pedro Sousa 3-0 (6-4, 7-5, 6-4)
Federico Delbonis – John Millman 1-3 (3-6, 6-3, 6-7, 2-6)
Feliciano Lopez – Jordan Thompson 0-3 (1-6, 6-7, 3-6)

Gael Monfils – Damir Dzumhur  3-0 (6-0, 6-4, 6-0)
Matthew Ebden – Jan-Lennard Struff  3-1 (1-6, 6-4, 6-3, 6-4)
Yoshihito Nishioka – Tennys Sandgren  3-1 (6-4, 7-6, 4-6, 6-4)
Cameron Norrie – Taylor Fritz 0-3 (3-6, 6-7, 2-6)
Andreas Seppi – Steve Johnson  3-1 (6-4, 4-6, 6-4, 6-3)
Roberto Bautista-Agut – Andy Murray  3-2 (6-4, 6-4, 6-7, 6-7, 6-2)
Marin Cilic – Bernard Tomic  3-0 (6-2, 6-4, 7-6)
Denis Istomin – Roger Federer  0-3 (3-6, 4-6, 4-6)

Fabio Fognini – Jaume Munar 2-0 (7-6, 7-6, 3-0 retragere Munar)
George Harris Lloyd – Daniil Medvedev 0-3 (1-6, 2-6, 1-6)
Ilya Ivashka – Malek Jaziri  2-1 (4-6, 7-6, 6-1, 4-0 retragere Jaziri)
Nicolas Jarry – Leonardo Mayer 1-3 (6-7, 6-7, 6-4, 4-6)
Ivo Karlovic – Hubert Hurkacz 3-1 (6-7, 7-6, 7-6, 7-6)
Kamil Majchrak – Kei Nishikori 2-2 (6-3, 7-6, 0-6, 2-6, 0-3 retragere Majchrak)
Sam Querrey – Pierre Hugues Herbert 1-3 (7-5, 6-7, 3-6, 1-6)
Albert Ramos –Marton Fucsovics 1-3 (3-6, 4-6, 7-6, 3-6)

Jiri Vesely – Ryan Harrison 0-3 0-6, 5-7, 3-6
Alex Bolt – Jack Sock 3-1 (4-6, 6-3, 6-2, 6-2)
Hyeon Chung – Badley Klahn 3-2 (6-7, 6-7, 6-3, 6-2, 6-4)
Borna Coric – Steve Darcis 3-0 (6-1, 6-4, 6-4)
Laslo Djere – Evgeny Donskoy 1-3 (7-6, 4-6, 1-6, 6-7)
Bjorn Fratangelo – Gilles Simon 0-3 (6-7, 4-6, 2-6)
Luca Vanni – Pablo Carreno Busta 2-3 (7-6, 6-2, 3-6, 5-7, 4-6)
Guido Pella – Joao Sousa 2-3 (6-7, 6-4, 6-7, 6-4, 2-6)

Pablo Andujar – Denis Shapovalov 0-3 (2-6, 3-6, 6-7)
Taro Daniel – Thanasi Kokkinakis 0-1 (5-7, 4-2, retragere Daniel)
David Goffin – Christian Garin 3-0 (6-0, 6-2, 6-2)
Filip Krajinovic – Marco Cecchinato 3-2 (4-6, 0-6, 6-1, 7-6, 6-4)
Lucas Pouille – Mikhail Kukushkin 3-0 (6-1, 7-5, 6-4)
Alexander Zverev – Ajlaz Bedene 3-0 (6-4, 6-1, 6-4)
Jeremy Chardy – Ugo Humbert 3-2 (3-6, 7-6, 6-4, 6-7, 7-6)
Marcell Granollers – MARIUS COPIL 0-3 (3-6, 4-6, 4-6)

Philipp Kohlschreiber – Zhe Li 3-0 (6-2, 6-2, 6-4)
Maximilian Marterer – Gleb Sakharov 3-0 (6-3, 6-1, 6-3)
Alexei Popyrin – Mischa Zverev 3-0 (7-5, 7-6, 6-4)
Jo-Wilfred Tsonga – Martin Klizan 3-0 (6-4, 6-4, 7-6)
Stan Wawrinka – Ernests Gulbis 0-1 (3-6, 3-1, retragere Gulbis)
Novak Djokovic – Mitchell Krueger 3-0 (6-3, 6-2, 6-2)
Nick Kyrgios – Milos Raonic 0-3 (4-6, 6-7, 4-6)
Benoit Paire – Dominic Thiem 2-3 (4-6, 3-6, 7-5, 6-1, 3-6)

Program și rezultat finală (WTA)

Petra Kvitova – Naomi Osaka 1-2 (6-7, 7-5, 4-6)

Program și rezultate semifinale (WTA)

Petra Kvitova – Danielle Collins 2-0 (7-6, 6-0)

Naomi Osaka – Karolina Pliskova 2-1 (6-2, 4-6, 6-4)

Program și rezultate sferturi de finală (WTA)

Anastasia Pavliucenkova – Danielle Collins 1-2 (6-2, 5-7, 1-6)

Petra Kvitova –  Ashleigh Barty 2-0 (6-1, 6-4)

Naomi Osaka – Elina Svitolina 2-0 (6-4, 6-1)

Serena Williams – Karolina Pliskova 1-2 (4-6, 6-4, 5-7)

Program și rezultate turul patru (WTA)

Petra Kvitova – Amanda Anisimova 2-0 (6-2, 6-1)

Ashleigh Barty – Maria Șarapova 2-1 (4-6, 6-1, 6-4)

Danielle Collins – Angelique Kerber 2-0 (6-0, 6-2)

Sloane Stephens – Anastasia Pavliucenkova 1-2 (7-6, 3-6, 3-6)

Madison Keys – Elina Svitolina 1-2 (2-6, 6-1, 1-6)

Naomi Osaka – Anastasija Sevastova 2-1 (4-6, 6-3, 6-4)

Garbine Muguruza – Karolina Pliskova 0-2 (3-6, 1-6)

SIMONA HALEP – Serena Williams 1-2 (1-6, 6-4, 4-6)

Program și rezultate turul trei (WTA)

Asleigh Barty – Maria Sakkari 2-0 (7-5, 6-1)

Amanda Anisimova – Aryna Sabalenka 2-0 (6-3, 6-2)

Aliaksandra Sasnovich – Anastasia Pavliucenkova 0-2 (0-6, 3-6)

Sloane Stephens – Petra Martic 2-0 (7-6, 7-6)

Maria Șarapova – Caroline Wozniacki 2-1 (6-4, 4-6, 6-3)

Petra Kvitova – Belinda Bencic 2-0 (6-1, 6-4)

Danielle Collins – Caroline Garcia 2-0 (6-3, 6-2)

Kimberley Birrell – Angelique Kerber 0-2 (1-6, 0-6)

Naomi Osaka – Su Wei Hsieh 2-1 (5-7, 6-4, 6-1)

Shuai Zhang – Elina Svitolina 1-2 (6-4, 4-6, 5-7)

Quang Wang – Anastasija Sevastova 0-2 (3-6, 3-6)

Dayana Yamstreska – Serena Williams 0-2 (2-6, 1-6)

Elise Mertens – Madison Keys 0-2 (3-6, 2-6)

Timeea Baczinsky – Garbine Muguruza 0-2 (6-7, 2-6)

SIMONA HALEP – Venus Williams 2-0 (6-2, 6-3)

Camila Giorgi – Karolina Pliskova 1-2 (4-6, 6-3, 2-6)

Program și rezultate turul doi (WTA)

Zoe Hives – Caroline Garcia 0-2 (3-6, 3-6)

Annet Kontaveit – Aliaksandra Sasnovich 0-2 (3-6, 3-6)

Anastasia Pavliucenkova – Kiki Bertens 2-1 (3-6, 6-3, 6-3)

Sloane Stephens – Timea Babos 2-0 (6-3, 6-1)

Marketa Vondrusova – Petra Martic 0-2 (4-6, 5-7)

Asleigh Barty – Yafan Wang 2-0 (6-2, 6-3)

Danielle Collins – Sachia Vickery 2-0 (6-3, 7-5)

Astra Sharma – Maria Sakkari 0-2 (1-6, 4-6)

Belinda Bencic – Yulia Putintseva 2-1 (7-5, 4-6, 6-2)

Katie Boulter – Aryna Sabalenka 0-2 (3-6, 4-6)

Johanna Larsson – Caroline Wozniacki 0-2 (1-6, 3-6)

Lesia Tsurenko – Amanda Anisimova 0-2 (0-6, 2-6)

Donna Vekic – Kimberley Birrell 1-2 (4-6, 6-4, 1-6)

Petra Kvitova – IRINA BEGU 2-0 (6-1, 6-3)

Beatrice Haddad Maia – Angelique Kerber 0-2 (2-6, 3-6)

Maria Șarapova – Rebecca Peterson 2-0 (6-2, 6-1)

Bianca Andreescu – Anastasija Sevastova 1-2 (3-6, 6-3, 2-6)

Madison Brengle – Karolina Pliskova 1-2 (6-3, 1-6, 0-6)

Camila Giorgi – Iwa Swiatek 2-0 (6-2, 5-0)

Viktoria Kuzmova – Elina Svitolina 0-2 (4-6, 1-6)

Qiang Wang – Aleksandra Krunic 2-0 (6-2, 6-3)

Timeea Bacszinsky – Natalia Vikhlyantseva 2-0 (6-2, 7-5)

Elise Mertens – Margarita Gasparyan 2-0 (6-2, 7-5)

Anastasia Potapova – Madison Keys 0-2 (3-6, 4-6)

Laura Siegemund – Su Wei Hsieh 0-2 (3-6, 4-6)

Naomi Osaka – Tamara Zidansek 2-0 (6-2, 6-4)

SIMONA HALEP – Sofia Kenin 2-1 (6-3, 6-7, 6-4)

Shuai Zhang – Kristina Pliskova 2-0 (6-3, 7-5)

Alize Cornet – Venus Williams 1-2 (3-6, 6-4, 0-6)

Carla Suarez Navarro – Dayana Yastremska 1-2 (3-6, 6-3, 1-6)

Eugenie Bouchard – Serena Williams 0-2 (2-6, 2-6)

Garbine Muguruza – Johanna Konta 2-1 (6-4, 6-7, 7-5)

Program și rezultate primul tur (WTA)

Tabloul complet – simplu – feminin

Ysaline Bonaventure – Saschia Vickery  1-2 (6-2, 4-6, 4-6)
Katie Boulter – Ekaterina Makarova  2-1 (6-0, 4-6, 7-6)
SORANA CÂRSTEA – Rebecca Peterson 0-2 (4-6, 1-6)
Julia Goerges – Danielle Collins  1-2 (6-2, 6-7, 4-6)
Anna Kalinskaya – Aryna Sabalenka  0-2 (1-6, 4-6)
Jessika Ponchet – Caroline Garcia  0-2 (2-6, 3-6)
Maria Şarapova – Hariett Dart 2-0 (6-0, 6-0)
Astra Sharma – Priscilla Hon  2-1 (7-5, 4-6, 6-1)

Donna Vekic – Kristina Mladenovic  2-0 (6-2, 6-4)
Marketa Vondrousova – Evgenyia Rodina  2-0 (6-3, 6-2)
Heather Watson – Petra Martic 0-2 (1-6, 2-6)
Paula Badosa Gibert – Kimberly Birrell 0-2 (4-6, 2-6)
Beatrice Haddad Maia – Zoe Hives 2-1 (6-3, 5-7, 6-4)
Sloane Stephens – Taylor Townsend  2-0 (6-4, 6-2)
Lesia Tsurenko – Ekaterina Alexandrova  2-0 (6-4, 7-6)
Ons Jabeur – Timea Babos 0-2 (6-7, 6-7)

MONICA NICULESCU- Amanda Anisimova 0-2 (6-7, 4-6)
Monica Puig – Anastasia Pavlyuchenkova  0-2 (4-6, 3-6)
Maria Sakkari – Jelena Ostapenko 2-1 (6-1, 3-6, 6-2)
Polona Hercog – Angelique Kerber  0-2 (2-6, 2-6)
Anett Kontaveit – Sara Sorribes Tormo  2-0 (6-3, 6-2)
Ellen Perez – Yafan Wang  0-2 (4-6, 0-6)
Yulia Putintseva – Barbora Strycova  2-0 (6-4, 7-6)
Alison Riske – Kiki Bertens 0-2 (3-6, 3-6)

Belinda Bencic – Katerina Siniakova  2-1 (6-4, 2-6, 6-3)
IRINA BEGU– Andrea Petkovic 6-7, 4-3 – retrasă Petkovic
Kirsten Flipkens – Aliaksandra Sasnovich  0-2 (1-6, 1-6)
Vera Lapko – Johanna Larsson 6-7, 0-3 – retrasă Lapko
Ashleigh Barty – Luksika Kumkhum  2-0 (6-2 6-2)
Alison Van Uytvanck – Caroline Wozniacki  0-2 (3-6, 4-6)
Petra Kvitova –  Magdalena Rybarikova 2-0 (6-3, 6-2)

Destanee Aiava – Madison Keys 0-2 (2-6, 2-6)
Zarina Diyas – Aleksandra Krunic 1-2 (6-3, 5-7, 1-6)
Johanna Konta – Alja Tomljanovic 2-1 (7-6, 2-6, 7-6)
Elise Mertens – Anna Karolina Schmiedlova 2-0 (6-2, 7-5)
Karolina Muchova – Karolina Pliskova 0-2 (3-6, 2-6)
Pauline Parmentier – Anastasia Potapova 0-2 (4-6, 6-7)
Qiang Wang – Fiona Ferro 2-0 (6-4, 6-3)
Tatjana Maria – Serena Williams 0-2 (0-6, 2-6)

Saisai Zheng – Garbine Muguruza 0-2 (2-6, 3-6)
Tamara Zidansek – Daria Gavrilova 2-0 (7-5, 6-3)
Bianca Andreescu – Whitney Osuigwe 2-1 (7-6, 6-7, 6-3)
Mona Barthel – Anastasija Sevastova 0-2 (3-6, 1-6)
Eugenie Bouchard – Shuai Peng 2-0 (6-2, 6-1)
Madison Brengle – Misaki Doi 2-0 (6-4, 6-0)
Daria Kasatkina – Timea Bacsinszky 0-2 (3-6, 0-6)
Natalia Vikhlyantseva – Varvara Lepcenko 2-1 (6-7, 6-2, 6-4)

Laura Siegemund – Viktoria Azarenka 2-1 (6-7, 6-4, 6-2)
Venus Williams – MIHAELA BUZĂRNESCU 2-1 (6-7, 7-6, 6-2)
Camila Giorgi – Dalila Jakupovic 2-0 (6-3, 6-0)
Stefanie Voegele – Su-Wei Hsieh 0-2 (2-6, 1-6)
Lin Zhu – Margarita Gasparyan 1-2 (6-4, 2-6, 2-6)
Alize Cornet – Lara Arruabarrena 2-0 (6-2, 6-2)
Carla Suarez Navarro – Clara Burel 2-0 (7-5, 6-2)
Samantha Stosur – Dayana Yastremska 0-2 (5-7, 2-6)

Dominica Cibulkova – Shuai Zhang 1-2 (2-6, 6-4, 2-6)
Viktorija Golubic – Elina Svitolina 0-2 (1-6, 2-6)
Sofia Kenin – Veronika Kudermetova 2-1 (6-3, 3-6, 7-5)
Viktoria Kuzmova – Kateryna Kozlova 2-1 (6-4, 4-6, 6-2)
Kristyna Pliskova – Anna Blinkova 2-1 (7-6, 2-6, 6-2)
Iga Swatek – ANA BOGDAN 2-1 (6-3, 3-6, 6-4)
SIMONA HALEP- Kaia Kanepi 2-1 (6-7, 6-4, 6-2)
Naomi Osaka – Magda Linette 2-0 (6-4, 6-2)

Închide ×