Borussia Dortmund – Bayern Munchen 3-2. Bavarezii au avut gol anulat în ultimul minut. Video

10.11.2018 | 21:30
Borussia Dortmund  Bayern Munchen 32 Bavarezii au avut gol anulat in ultimul minut Video

Borussia Dortmund – Bayern Munchen s-a jucat sâmbătă, de la ora 19.30, în runda cu numărul 11 din Bundesliga. Bavarezii au deschis scorul pe Westfallenstadion, apoi au condus cu 2-1, însă au pierdut în final cu 3-2 și postul tehnicianului Niko Kovac este în pericol. Dortmund e lider în Bundesliga după 11 etape, cu 27 de puncte, în timp ce Bayern e pe locul 3, cu 20 de puncte. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

FLUIER FINAL! Borussia Dortmund – Bayern Munchen s-a terminat 3-2.

Minutul 95. Lewandowski a marcat din nou în poarta lui Dortmund, însă golul a fost anulat pentru o poziție de offside.

Minutul 74. Gazdele au întors scorul pe Westfallenstadion. Dortmund – Bayern e 3-2.

Minutul 67. Goool, Dortmund! Reus face și el “dubla.”

Minutul 53. Lewandowski reușește “dubla” din pasa lui Kimmich.

Minutul 49. Reus aduce egalarea pentru Dortmund din penalty.

Minutul 48. Manuel Neuer faultează un adversar în careu, iar arbitrul arată punctul cu var.

Pauză. Bayern a dominat prima repriză, a avut posesie superioară și și-a creat mai multe ocazii de gol. După 45 de minute, Dortmund – Bayern e 0-1.

Minutul 26. Robert Lewandowski deshide scorul din pasa lui Gnabry.

Minutul 10. Bayern a dominat startul meciului, reușind o posesie de 60%. Nu s-au consemnat ocazii importante la cele 2 porți, dar bavarezii presează.

Minutul 1. S-a dat startul în derby-ul Germaniei

UPDATE, ora 18:40. Echipele de start în Borussia Dortmund – Bayern Munchen:

Borussia Dortmund (4-2-3-1): Hitz, Piszczek, Akanji, Zagadou, Hakimi – Witsel, Weigl – Sancho, Gotze, Larsen – Reus. Antrenor: Lucien Favre

Bayern Munchen (4-1-4-1): Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Martinez – Gnabry, Muller, Goretzka, Ribery – Lewandowski. Antrenor: Nico Kovac

Jucătorii antrenați de Kovac nu s-au adaptat încă stilului impus de tehnicianul croat, care se confruntă și cu o situație dificilă din cauza accidentărilor din lot. În aceste condiții, este de așteptat ca Bayern să aibă mari dificultăți în fața unei echipe care a câștigat 7 din cele 10 meciuri jucate în Bundesliga în actuala stagiune.

Borussia Dortmund - Bayern Munchen, etapa a 11-a Bundesliga
Borussia Dortmund – Bayern Munchen, etapa a 11-a Bundesliga

Borussia Dortmund – Bayern Munchen LIVE STREAM pe Digi Sport și Telekom Sport

Dortmund este lider în Bundesliga, cu 24 de puncte, urmată de Borussia Monchengladbach și Bayern Munchen, care au câte 20 de puncte. Bavarezii traversează o perioadă nefastă, reușind să câștige doar 8 din ultimele 18 puncte posibile în campionat, dar sunt favoriți să câștige în derby-ul Germaniei. Interesant este că doar una din ultimele 8 confruntări directe ale celor 2 echipe s-a încheiat la egalitate. Borussia Dortmund – Bayern Munchen este transmis de Digi Sport și Telekom Sport în format Live Stream Online, sâmbătă, de la ora 19.30.

Borussia Dortmund – Bayern Munchen Live la TV Online în etapa a 11-a din Bundesliga

Marcel Schmelzer și Abdou Diallo nu sunt disponibili pentru Dortmund din cauza unor accidentări, în timp ce Lukas Piszczek poate intra în primul 11, după ce a jucat și la mijlocul săptămânii în Champions League împotriva lui Atletico Madrid. Oaspeții nu se pot baza pe Arjen Robben, Thiago Alcantara și Corentin Tolisso. Nici Kingsley Coman nu va fi în lot, nefiind refăcut complet, deși a reluat antrenamentele. Puteți fi la curent cu tot ce se petrece în partida de pe Westfalenstadion accesând FANATIK.RO în format LIVE VIDEO.