Croaţia – Anglia 2-1(d.p.) la CM2018. Video. Vezi rezumatul! Croaţia, în finală

Tibi Demeter
in CM 2018
11/07/2018, 23:37
Croaţia – Anglia 2-1(d.p.) la CM2018. Video. Vezi rezumatul! Croaţia, în finală GALERIE FOTO
Croaţia - Anglia 2-1(d.p.) la CM2018. Video. Vezi rezumatul! Croaţia, în finală

Croaţia este a doua echipă calificată în finala Campionatului Mondial 2018, după ce a învins Anglia cu 2-1 după prelungiri în penultimul act. Trupa lui Zlatko Dalic a fost condusă pentru a 3-a oară consecutiv în fazele eliminatorii, dar cu toate astea s-a calificat mai departe.

Croaţia - Anglia 2-1 (d.p.) la CM 2018. Video. Modric şi Alli într-un duel
Croaţia – Anglia 2-1 (d.p.) la CM 2018. Video. Modric şi Alli într-un duel

Anglia a deschis scorul încă din minutul 5 prin Kiren Trippier, fundaşul dreapta care a executat impecabil o lovitură liberă din apropierea careului lui Subasic. Englezii au mai avut o şansă imensă de gol înainte de pauză prin Harry Kane, dar golgheterul turneului final a ratat incredibil.

Croaţia – Anglia 2-1 (d.p.) la CM 2018. Mandzukic şi Perisic au întors meciul

Ivan Perisic a adus egalarea în minutul 68 al partidei de pe Lujniki Stadium după o centrare perfectă venită din partea lui Sime Vrsaljko. Perisic a lovit bara peste doar câteva minute, iar meciul avea să se decidă în prelungirile partidei. Mario Mandzukic, atacantul lui Juventus, a dat lovitura de graţie în minutul 110, iar trupa lui Zlatko Dalic  va juca în finala Campionatului Mondial 2018.

Ştirea MOMENTULUI

Tragere la sorţi Cupa României. Cu cine joacă FCSB, CFR Cluj şi Dinamo în 16-imi. Tabloul complet

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.