Video

VIDEO / Raţ a asistat la LECŢIA de fotbal oferită de Real! Barcelona, victorie la LIMITĂ! Atletico a CÎŞTIGAT după ce a fost condusă!

UPDATE / Real Madrid a cîştigat lejer meciul cu Rayo Vallecano. Răzvan Raţ, care a fost integralist, a asistat la toată lecţia de fotbal oferită de ”galactici”. Ploaia nu a căzut doar pe...
30.03.2014 | 09:27
VIDEO  Rat a asistat la LECTIA de fotbal oferita de Real Barcelona victorie la LIMITA Atletico a CISTIGAT dupa ce a fost condusa

UPDATE / Real Madrid a cîştigat lejer meciul cu Rayo Vallecano. Răzvan Raţ, care a fost integralist, a asistat la toată lecţia de fotbal oferită de ”galactici”. Ploaia nu a căzut doar pe terenul de fotbal la Madrid, ci şi în poarta apărată de Ruben. Real le-a dat celor de la Rayo Vallecao 5 goluri, din care patru în repriza secundă. Oamenii care au adus ”ploaia” au fost Ronaldo, Carvajal, Bale, o dublă şi Morata!

Gol Ronaldo (15)

Loading the player…

Gol Carvajal (55)

Gol Bale (68)

Gol Bale (70)

Gol Morata (78)

UPDATE / Atletico Madrid a reuşit o victorie mare pe terenul lui Athletic Bilbao. Echipa lui Simeone a fost condusă de basci încă din minutul 6, după ce Muniain a deschis scorul. Madrilenii, împinşi de la spate de mirosul metalelor preţioase, a călcat acceleraţia. Diego Costa a egalat în minutul 22 după o pasă a lui Koke. Acelaşi Koke a stabilit scorul final în minutul 55, iar Atletico se instalează pe primul loc al clasamentului.

Gol Muniain

Gol Diego Costa

Gol Koke

koke

UPDATE / Barcelona a cîştigat extrem de greu derby-ul oraşului cu Espanyol. Messi, Neymar sau Xavi au fost de nerecunoscut azi. Şansa elevilor lui Tata Martino a fost că arbitrul partidei le-a acordat un penalty în minutul  77, transformat de Messi.

Sîmbătă joacă toate cele 3 candidate la titlu, iar cel mai interesant duel este cel dintre Espanyol şi Barcelona.

Catalanii au prins aripi după succesul cu Real şi, la cum arată programul, pot merge din victorie în victorie pînă în ultima rundă, cînd se întîlnesc cu Atletico.

Derby-ul oraşului Barcelona are loc sîmbătă, iar bookmakerii nu dau prea multe şanse celor de la Espanyol, mai ales că „oaspeţii” nu au voie să facă nici un pas greşit dacă vor să-şi păstreze titlul. Barcelona este în continuare în sărbătoare, după ce s-a impus week-endul trecut la Real Madrid acasă cu  un 4-3 de povestit nepoţilor, duel în care parcă a renăscut din propria-i cenuşă, ca pasărea Phoenix. Rezultatul din tur ce le mai dă ceva speranţe, iluzorii spunem noi, celor de la Espanyol, doar 0-1, printr-un gol marcat de Alexis Sanchez abia în minutul 68. Cel mai probabil şi duelul de sîmbătă va fi cîştigat de echipa mai mare din Barcelona, drumul spre titlu fiind mult prea important pentru a se „rupe” la concitadina mai mică.