Dinamo – Gaz Metan 1-1! Câinii egalează în prelungiri și Rednic e la a patra remiză de la revenire

Dinamo  Gaz Metan 11 Cainii egaleaza in prelungiri si Rednic e la a patra remiza de la revenire

Dinamo – Gaz Metan Mediaș a fost partida care a deschis runda cu numărul 16 din Liga 1 Betano. Câinii lui Mircea Rednic erau condamnați să câștige toate cele trei puncte pentru a intra în cărți pentru play off, așa cum a promis de altfel, antrenorul atunci când a semnat cu gruparea din Ștefan cel Mare. Au reușit să ia  un punct la ultima fază a meciului Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 92. Dinamo reușește să restabilească egalitatea în prelungirile partidei. Salomao a prins un super șut și a adus un punct pentru elevii lui Rednic. Partida din Ștefan cel Mare s-a terminat 1-1

Min. 87. Mihai Popescu este eliminat și Dinamo joacă în inferioritate numerică ultimele minute ale partidei

Min. 77. GOOOOL GAZ METAN MEDIAȘ. Răzvan Trif a dat lovitura și a punctat în Ștefan cel Mare VEZI GOLUL

Min. 62. A ieșit de pe teren Hanca și a intrat Zenke. Hanca a plecat schiopătând

Min. 46. Debut la Dinamo. A ieșit Moldoveanu, a intrat Montini

Min. 37. Penalty neacordat pentru Gaz Metan. Katsikas a atins mingea în careu cu mâna, însă arbitrul a considerat că henţul este în afara spaţiului de 16 metri şi a acordat lovitură liberă pentru oaspeţi. Pe reluări se vede cum mâna fundaşului grec este în careu

UPDATE, ora 20:32 / Înaintea meciului Dinamo – Gaz Metan Mediaş, Marco Ehamann şi Andrei Cristea au fost premiaţi pentru faptul că echipa naţională U19 a României s-a calificat la Turneul de Elită pentru Campionatul European din 2019. VEZI IMAGINILE SUS ÎN GALERIA FOTO.

UPDATE, ora 20:30 / A început meciul Dinamo – Gaz Metan Mediaş.

UPDATE, ora 19:00. Echipele de start în meciul dintre Dinamo şi Gaz Metan:

Dinamo (4-2-3-1): Penedo – Sorescu, Popescu, Katskikas, Popovici – Cooper, Atmane – Hanca, Moldoveanu, Salomao – Popa. Antrenor: Mircea Rednic

Gaz Metan (4-2-3-1): Pleşca – Creţu, Pereira, Constantin, Busu – Fofana, Coimbra – Olaru, Ivanov, Fernandes – Fortes. Antrenor: Mihai Teja

Dinamo – Gaz Metan Live Stream ONLINE pe Telekom Sport, Digi Sport și Look Sport

Dinamo nu a început deloc bine perioada Rednic. A remizat pe propriul teren cu Dunărea Călărași, apoi s-a dus la Chiajna acolo de unde s-a întors tot cu un punct. Mai mult de atât, între timp câinii au spus adio și Cupei României, competiție de unde au fost eliminați de o formație din liga a treia. Cei de la Gaz Metan par însă , cel puțin la prima vedere, lipiți de orice probleme. Sunt în prima jumătate a clasamentului cu șanse reale de play off și au anunțat că nici nu se gândesc să cedeze pe final de sezon regulat.

Liga 1 Betano, LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

Ultima rundă a însemnat o victorie fără drept de apel a celor de la Gaz Metan. Medieșenii au jucat pe propriul teren împotriva unei formații care aleargă disperată după salvarea de la retrogradare, FC Voluntari. Nici vorbă de milă însă. 2-0 a arătat tabela de marcaj la finele timpului regulamentar. Dinamo a luat un singur punct, însă adversarul a fost unul pe măsură în runda a 15-a. Câinii au dat piept cu marea rivală, FCSB. S-a terminat 1-1, într-o partidă la capătul căreia ambele tabere au acuzat din plin gazonul de pe Național Arena.

Dinamo - Gaz Metan, ora 20.30, live video în Liga 1 Betano!Tomislav Gomelt,Armando Cooper si Florin Tanase in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB, contand pentru Liga 1 Betano, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 11 noiembrie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Defensiva dinamovistă s-a luptat mult cu francezul Harlem Gnohere

Meciul de pe arena din Ștefan cel Mare reprezintă, așadar, punctul de deschidere al rundei cu numărul 16, în Liga 1 Betano. Partida Dinamo – Gaz Metan Mediaș are loc pe data de 23 noiembrie,  de la ora 20.30, şi va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.