HCM, performanţă ISTORICĂ! Constanţa e în SFERTURI

Tragerea la sorţi pentru sferturile de finală este programată marţi, la Viena. Cei trei posibili adversari sînt Lugi (Suedia), Pick Szeged (Ungaria) şi Montpellier (Franţa)....
30.03.2014 | 18:35
HCM performanta ISTORICA Constanta e in SFERTURI

FINAL DE MECI! HCM CONSTANŢA – CHAMBERY 29 – 25

Min 59 – GOOOOOL HCM! Constănţenii au 3 puncte în faţă!

Min 58 – Încă 90 de secunde pînă la final! HCM conduce la două goluri!

Min 57 – HCM a reuşit să se distanţeze din nou! Constănţenii conduc cu 27-25.

Min 55 – HCM preia conducerea! 25-24

Min 54 – EGALITATE! Românii reuşesc să ducă scorul la 24-24!

Min 53 – HCM joacă în superioritate cele mai importante două minute din meci!

Min 50 – HCM – Chambery 21-22

Min 48 – Românii sînt de nerecunoscut! HCM – Chambery 19-22

Min 45 – Constănţenii NU au mai marcat de 7 minute! HCM – Chambery 18- 20

Min 43 – Francezii s-au apropiat la un punct! HCM – Chambery 18-17

Min 41 – Popescu ne ajută să visăm! Portarul HCM-ului face spectacol

Min 38 – Constanţa reuşeşte iar să ducă diferenţa la 3 goluri! HCM – Chambery 18-15.

Min 36 – Constanţa reuşeşte să domine repriza! 17-15 pentru HCM.

Min 32 – GOOL Constanţa! Românii conduc cu 17-14. Început perfect de repriză

A început partea secundă a meciului! Constanţa este la 30 de minute de calificare!

Finalul primei reprize! HCM Constanţa conduce cu 15-14 după 30 de minute!

Min 28 – Constanţenii se distanţează iar la două goluri! HCM – Chambery 15-13.

Min 27 – Cu 3 minute înainte de final, scorul este egal, 13-13.

Min 23 – Eliminare pentru HCM! Scorul este egal, 11-11.

Min 20 – HCM a ratat două atacuri în superioritate numerică! Francezii au preluat conducerea

MIn 17 – HCM Constanţa – Chambery 9-9! Românii au fost egalaţi după ce la un moment dat conduceau cu 4 goluri.

Min 12 – Meciul are un ritm scăzut, cu foarte multe ratări de ambele părţi. HCM – Chambery 8-6

Min 11 – HCM s-a relaxat puţin şi francezii au profitat! 7-5 pentru români.

Min. 9 – Românii se distanţează! HCM – Chambery 7-3.

Min 7 – HCM a preluat conducerea! Constănţenii conduc cu 5-3.

Min 2 – Scorul este egal, 1-1

A început meciul!

HCM Constanţa are şansa de a se califica în premieră în sferturile Cupei EHF, în cazul unei victorii cu francezii de la Chambery Savoie.

Partida va începe la ora 12:00 şi va putea fi urmărită în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

Campioana României are nevoie de victorie pentru a-şi asigura calificarea, dar şi un egal o ajută, dar maximum 29-29, pentru că acesta a fost scorul din tur din Franţa.

Jucătorii celor de la HCM sînt foarte încrezători, mai ales că vor avea parte de suportul publicului, Sala Sporturilor din Constanţa fiind aproape sigur plină la ora meciului.

Bookmakerii îi văd favoriţi pe români, oferind cota 1,50 pentru victoria acestora, în timp ce oaspeţii sînt cotaţi cu 3,00.