Simona Halep

Simona Halep, sute de mesaje la 26 de ani! Care a fost mesajul VIDEO care a făcut-o să lăcrimeze şi unde a sărbătorit ziua de naştere

Jucătoarea de tenis Simona Halep împlineşte miercuri 26 de ani şi îşi sărbătoreşte ziua de naştere în China, ea urmând să evolueze săptămâna viitoare la turneul de la Beijing. După ce...
27.09.2017 | 18:30
Simona Halep sute de mesaje la 26 de ani Care a fost mesajul VIDEO care a facuto sa lacrimeze si unde a sarbatorit ziua de nastere

Jucătoarea de tenis Simona Halep împlineşte miercuri 26 de ani şi îşi sărbătoreşte ziua de naştere în China, ea urmând să evolueze săptămâna viitoare la turneul de la Beijing. După ce a părăsit încă din turul doi turneul din această săptămână de la Wuhan, Simona Halep a rămas în China alături de echipa sa pentru a pregăti turneul de categorie Premier Mandatory de la Beijing, la care anul trecut a ajuns până în optimi de finală fiind învinsă de chinezoaica Shuai Zhang.

După ce a pierdut meciul cu rusoaica Daria Kasatkina de la Wuhan, Halep şi-a petrecut ziua de naştere alături de mama sa, Tania, şi de membrii echipei, antrenorul Andrei Pavel, preparatorul fizic Teo Cercel şi fizioterapeutul Ştefan Şodolescu. Pe pagina de Facebook Simona Halep FanSpace, ocupanta locului 2 WTA a primit un mesaj video de la fratele, cumnata şi nepoţica ei. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA B pentru a vedea rezultatele din celelalte jocuri din grupele Ligii Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi.

Halep a fost eliminată în turul doi la Wuhan

Marţi, Simona Halep, cap de serie numărul 2, a fost învinsă, cu scorul de 6-2, 6-1, de rusoaica Daria Kasatkina, locul 31 WTA, în manşa a doua a turneului de categorie Premier 5 de la Wuhan. Halep nu a făcut o tragedie după această înfrângere declarând că este foarte greu să revii după o lună de absenţă în circuit.

Halep a început tenisul de la vârsta de patru ani, mai întâi sub îndrumarea antrenorului Ioan Stan. La 14 ani, ea a debutat în circuitul ITF şi a ajuns repede între cele mai bune tinere jucătoare din lume. În 2008, Halep a câştigat turneul de la Roland Garros, la junioare, iar doi ani mai târziu a pătruns în circuitul profesionist. De atunci, ea a câştigat 15 turnee şi a mai disputat alte 11 finale, la simplu.