Lionel Messi, golul 600 al carierei la fix 14 ani de la prima reuşită! L-a făcut KO pe Alisson! Video

01.05.2019 | 23:58
Lionel Messi golul 600 al carierei la fix 14 ani de la prima reusita La facut KO pe Alisson Video

Lionel Messi a marcat golul 600 al carierei în tricoul Barcelonei. Argentinianul şi-a ales cea mai importantă scenă pentru a atinge această bornă senzaţională, semifinalele Ligii Campionilor. Atacantul de 31 de ani a înscris o dublă în manşa tur a semifinalelor Ligii Campionilor şi l-a egalat pe Cristiano Ronaldo, care a ajuns la 600 de goluri recent.

Lionel Messi, golul 600 al carierei. Pe 1 mai 2005 bifa prima reuşită

Pe 1 mai 2019, Lionel Messi a marcat golul 600 al carierei. Argentinianul l-a învins, în minutul 82, pe Alisson cu o execuţie de excepţie din lovitură liberă. Reuşita vine la exact 14 ani de când atacantul de 31 de ani a înscris pentru prima oară în tricoul blaugrana. Pe 1 mai 2005, Lionel Messi reuşea să marcheze la un minut de la intrarea pe teren în meciul Barcelona – Albacete 2-0.

Lionel Messi a reuşit să atingă borna 600 de goluri în carieră la meciul cu numărul 683 la Barcelona. Din cele 600 de reuşite, argentinianul a înscris 112 goluri în Liga Campionilor, unde ocupă locul doi în top golgheterilor, cu 14 goluri mai puţin decât Cristiano Ronaldo.