VIDEO + GALERIE FOTO / Oltenii lui Mititelu au egalat în “10”: UTA – FC U Craiova 1-1! Vezi rezumatul extins!

UTA - FC U CRAIOVA 1-1 (Apostu 45 / Baird 74) VEZI MAI JOS GALERIE FOTO SI REZUMATUL EXTINS!...
01.11.2013 | 16:12
VIDEO  GALERIE FOTO  Oltenii lui Mititelu au egalat in 10 UTA  FC U Craiova 11 Vezi rezumatul extins

UTA – FC U CRAIOVA 1-1 (Apostu 45 / Baird 74) VEZI MAI JOS GALERIE FOTO SI REZUMATUL EXTINS!

VEZI AICI TOATE REZULTATELE ŞI CLASAMENTELE LA ZI!

Min 83: Goge ia cartonaş galben

Min 78: Gazdele revin în atac, Apostu şi Sidney îl pun la încercare pe Hotoboc!

Min 74: GOL FC U: 1-1! Baird reia cu capul din interiorul careului după o centrare de pe stînga a lui Buşu!

Min 73: Baird trage, DIN NOU, peste poartă şi îi exasperează pe fanii olteni!

Min 70: Bălan trage din careu, dar direct într-un adversar!

poza

Min 67: Bîrza ratează reluarea din careu!

Min 48: Goge trage slab, prinde portaru fără probleme

Min 46: A început repriza secundă! Stadionul este aproape plin, gazdele au deschis porţile, iar la meci asistă aproape 4000 de spectatori!

PAUZĂ! 1-0 pentru gazde şi se anunţă o repriză secundă dificilă pentru olteni! Rămîneţi pe FANATIK pentru GALERIE FOTO!

Min 45+1: Oltenii sînt groggy! Sălăjan ratează de puţin golul de 2-0, din interiorul careului!

Min 45: GOL UTA! Apostu reia cu capul în poartă după un corner executat de Firţulescu şi gazdele preiau conducerea

Min 42: Acka ia rosu, din fault în postură de ultim apărător, după ce a luftat incredibil şi Apostu a interceptat la 30 de metri de poartă!

Min 34: Oltenii au pus stăpînire pe joc. Baird a tras din nou pe lîngă poartă! Arădenii se clatină

peluza sud

Min 30: Un nou galben: Popescu pentru o talpă la Gheorghe. În faza imediat următoare, Mitic reia cu capul pe lîngă!

Min 28: Dorel Stoica este avertizat uşor, după un fault la Bîrza

Min 26: Acka are o intervenţie providenţială într-o fază periculoasă a gazdelor

S-au strîns peste 1000 de spectatori pe arena din Arad!

Min 20: Bîrză veede primul cartonaş galben al partidei, pentru un fault la Săceanu

Min 16: BARĂ FC U! Baird trage din afara careului în transversală!

Min 14: Sălăjan reia cu capul din careu, Hotoboc prinde fără probleme.

Min 10: Cele două echipe se tatonează în debutul partidei.

Min 6: Prima acţiune importantă aparţine lui Firţulescu, dar olteanul care joacă pentru arădeni s-a pierdut în driblinguri

Min 1: A început partida

La partidă asistă 500 de spectatori, dar şi o galerie de cîteva zeci de fani ai oltenilor

FC U Craiova: Hotoboc – Mitic, Acka, D. Stoica, Buşu – Săceanu, Mîrzeanu, V. Gheorghe, Goge,  Baird, Bălan

UTA: Lăzăreanu – Oltean, Ardelean, Faye, Zanardini, Ov. Popescu, Medina, Bîrză, Sălăjan, Apostu, Firţulescu

Astăzi se dispută  primul meci din cadrul Seriei Vest, etapa a 9-a din Liga 2.

FANATIK transmite în format LIVETEXT partida de la Arad şi vă ţine la curent cu toate informaţiile, prezentîndu-vă, în timp real şi o galerie foto minut cu minut!

FC U Craiova joacă în următoarea formulă: Hotoboc – Mitic, Acka, D. Stoica, Buşu – Săceanu, Mîrzeanu, V. Gheorghe, Goge,  Baird, Bălan

Ciucă şi Stoianof lipsesc, fiind suspendaţi. Celelalte jocuri se dispută sîmbătă, de la ora 11:00: Gloria Bistriţa – Metalul Reşiţa, CS Mioveni – ASA Tg. Mureş, CSM Rm. Vîlcea – Olimpia Satu Mare, FC Bihor – CS U Craiova, FC Olt – Minerul Motru

11. UTA                7 p (6-12)
12. Minerul Motru           4 p (4-9)