Video. Spania umileşte Argentina fără Messi: 6-1! Brazilia şi-a luat revanşa în faţa Germaniei, în timp ce Anglia şi Italia au remizat. Vezi toate golurile serii!

Cele mai importante echipe din lume se pregătesc de Campionatul Mondial din 2018 şi vor disputa trei super amical pe 27 martie.
28.03.2018 | 01:55
Video Spania umileste Argentina fara Messi 61 Brazilia sia luat revansa in fata Germaniei in timp ce Anglia si Italia au remizat Vezi toate golurile serii

UPDATE, ora 00:25/ Spania – Argentina s-a încheiat 6-1, la finalul unui meci în care Isco a marcat de trei ori, fiind completat de Thiago Alcantara, Diego Costa şi Iago Aspas, în timp ce Otamendi a marcat unicul gol al oaspeţilor.

UPDATE, ora 00:10/ Brazilia a câştigat cu 1-0 la Berlin, împotriva Germaniei, datorită unui gol marcat de Gabriel Jesus în prima repriză. Italia a egalat Anglia în ultimele minute, în urma unui penalty transformat de Lorenzo Insigne, după ce Vardy a deschis scorul în prima parte. Spania conduce Argentina cu 6-1 la Madrid, într-un meci în care Isco a reuşit un hat-trick.

UPDATE, ora 00:10/ Anglia – Italia 1-1. Vezi rezumatul

UPDATE, ora 20:50/ Franţa a învins cu 3-1 Rusia, într-o partidă amicală decisă de reuşite lui Kylian Mbappe 2x şi Paul Pogba. Viitoarea gazdă a Campionatului Mondial a marcat golul de onoare în ultimele minute, prin Smolov.

Germania şi Brazilia se vor duela pe Olympiastadion din Berlin, de la ora 21:45,  în prima confruntare directă dintre cele două echipe de la celebrul 7-1 administrat de nemţi la turneul final din 2014, organizat de sud-americani. Nemţii sunt neînvinşi de 22 de meciuri, dar vor avea parte de un meci infernal împotriva lui Coutinho şi co. VEZI AICI MECIUL

Anglia – Italia se va juca pe Wembley, de la ora 22:00, într-un meci în care Gareth Southgate nu îl va avea pe Jack Wilshere, accidentat. Englezii au bătut Olanda cu 1-0 în ultimul amical disputat, în timp ce Italia a pierdut, 2-0, cu Argentina. VEZI AICI DUELUL DINTRE ANGLIA ŞI ITALIA

LIVE VIDEO  Spania – Argentina, Anglia – Italia, Germania – Brazilia. Messi îşi înfruntă colegii

LIVE VIDEO  Spania – Argentina, Anglia – Italia, Germania – Brazilia. Leo Messi se va duela cu o parte dintre colegii de la echipa de club, în amicalul de gală dintre Spania şi Argentina de la Madrid, programat pe Wanda Metropolitana de la ora 22:30. VEZI AICI MARELE MECI DINTRE SPANIA ŞI ARGENTINA