Petrolul – Jagodina 1-0. Mutu a intrat după pauză şi a fost aproape de gol

Petrolul Ploieşti a cîştigat primul meci amicl din 2014, 1-0 cu sîrbii de la Jagodina, prin golul marcat de Vlăduţ Morar. Adrian Mutu a jucat doar în repriza secundă şi a ratat două ocazii....
29.01.2014 | 17:58
Petrolul  Jagodina 10 Mutu a intrat dupa pauza si a fost aproape de gol

Petrolul Ploieşti a cîştigat primul meci amicl din 2014, 1-0 cu sîrbii de la Jagodina, prin golul marcat de Vlăduţ Morar. Adrian Mutu a jucat doar în repriza secundă şi a ratat două ocazii. El a jucat vîrf retras, în spatele lui Abel Camara şi a purtat banderola de căpitan. Ianis Zicu a jucat în prima parte şi, la fel precum “Briliantul”, a ratat o mare ocazie.

Min 90: Arbitrul a fluierat finalul meciului.

Min. 89: Mutu a şutat de la marginea careului, dar portarul sîrbilor a prins.

Min 69: A intrat şi Mustivar, în locul lui Hoban.

Min 67: Mutu a irosit o mare ocazie, trimiţînd aiurea cu capul.

Min 55: A intrat şi tînărul Chiriţă, fiul fostului petrolist Daniel Chiriţă.

Min. 46: A început repriza secundă. La Petrolul au intrat Achim, Beţa, Teixeira, Priso, Romario, Gerson şi Mutu. “Briliantul” joacă retras în spatele vîrfului Camara

Min 40: Zicu a şutat pe lîngă poartă dintr-o poziţie bună, central, la 18 metri.

Min. 10: GOOOL Petrolul. Vlăduţ Morar deschide scorul cu un şut din careu.

Petrolul Ploieşti susţine la această oră a treia partidă amicală din această perioadă de pregătire, contra sîrbilor de la Jagodina, ocupanta locului trei din campionatul ţării vecine. “Lupii” n-au bătut pe nimeni în 2014 şi speră la un prim succes în acest meci. În primele două amicale din Turcia, “găzarii” au făcut 1-1 cu Sturm Graz şi 1-2 cu Anji Mahacikala.
Antrenorul Cosmin Contra l-a păstrat rezervă pe Adi Mutu. În schimb, Ianis Zicu este titular.

PETROLUL: Bornescu – Alcenat, Geraldo, Hoban, Guilherme – Mustivar, De Lucas – Boudjemaa, Zicu, Morar – Abel Camara.
Rezerve: Pecanha, Achim, Gerson, Beţa, Romario, Teixeira, Mutu, Chiriţă, Priso.