Mlada Boleslav – FCSB 0-1 în Europa League. Calificare dramatică în play-off după un gol marcat în minutul 90! Cu cine joacă FCSB în “dubla” decisivă pentru grupe. Roş-albaştrii au mai pierdut un jucător

15.08.2019 | 22:07
Mlada Boleslav  FCSB 01 in Europa League Calificare dramatica in playoff dupa un gol marcat in minutul 90 Cu cine joaca FCSB in dubla decisiva pentru grupe Rosalbastrii au mai pierdut un jucator

Victorie dramatică pentru FCSB în Cehia. Vicecampioana României s-a calificat în play-off-ul Europa League după golul din minutul 90 al lui Ionuț Panțîru. Ambele echipe au avut câte o bară, mai întâi Mlada Boleslav în startul partidei și Florinel Coman în minutul 80 al partidei.

• Veste proastă pentru FCSB, Iulian Cristea va rata meciul cu Guimaraes din Europa League
  • Când se joacă FCSB – Vitoria Guimarães în play-off-ul Europa League
  • Transfer de ultima oră la FCSB! Anunțul făcut de Gigi Becali după victoria cu Mlada: „Mâine semnează! Ne-am înțeles”
  • Andronache își joacă șansa: „Vreau să rămân la FCSB!”. De ce nu a schimbat la pauză și ce spune despre indicațiile oferite de Pintilii
  • Florinel laudă antrenorul FCSB-ului după calificarea dramatică cu Mlada: “Andronache ne dă mare încredere “
  • Ionuț Panțîru, lecție de modestie după golul marcat cu Mlada: “Toți suntem eroi”
  • Cine este Vitoria Guimaraes, adversara FCSB-ului în play-off-ul Europa League! Fără gol primit în cinci meciuri + câţi bani au cheltuit portughezii pe transferuri! Video
  • LIVE BLOG FCSB – Mlada Boleslav în turul 3 preliminar Europa League. Gigi Becali lăudat pentru schimbarea făcută în Cehia ?
  • Florin Tănase, prima reacție după calificarea în play-off: „Revin jucătorii accidentați, șansele sunt egale cu portughezii”
  • Cu cine joacă FCSB în play-off-ul Europa League
  • Clipe de groază Andrei Vlad. A fost lovit la cap și a rămas întins pe teren

Mlada Boleslav – FCSB 0-1 din Europa League se joaca azi, 15 august 2019 20:00. Vezi VIDEO Live Stream Online la TV Telekom Sport, Digi Sport și Look. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Repriza va fi prelungită cu 2 minute

Minutul 90: GOOOOLL ! Ionuț Panțîru a marcat în prelungiri cu un șut puternic, imparabil pentru portarul Mladei Boleslav

Minutul 83: Bogdan Planic a primit cartonaș galben pentru proteste

Minutul 80: Bară pentru FCSB după un șut violent al lui Florinel Coman

Minutul 75: Fundașul Krapka de la Mlada Boleslav a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat

Minutul 63: Schimbare la FCSB: Ionuț Panțîru a intrat în locul lui Moutinho

Minutul 60: Cartonaș galben și pentru Florinel Coman în urma unei busculade cu un jucător de la Mlada Boleslav

Minutul 50: Cartonaș galeben pentru Soiledis, după un atac asupra adversarului cu piciorul ridicat

Minutul 48: Florin Tănase a primit cartonașul galben

Minutul 45: Schimbare la Mlada: Fulnek îl înlocuiește pe Marco Tulio

Minutul 45+2: Cartonaș galben pentru fundașul Mladei Boleslav, Krapka

Minutul 42: Gol anulat Mladei Boleslav pentru fault la portar

Minutul 27: Iulian Cristea primește cartonașul galben după o intrare dură la mijlocul terenului

Minutul 22: Florinel Coman ratează prima mare ocazie a FCSB-ului. Mijlocașul a primit o pasă excelentă, dar a șutat slab și portarul adversarilor a avut timp să respingă mingea

Minutul 1: Mlada Boleslav a avut o bară după un corner

Urmarește Live Score meciul Mlada Boleslav – FCSB, din Europa League. Meciul are loc pe 15 august 2019 20:00. Toate informațiile despre Mlada Boleslav – FCSB sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Mlada Boleslav – FCSB, ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Mlada Boleslav și FCSB și vezi scorurile precedentelor partide disputate de cele două echipe din Europa League. Meciul dintre Mlada Boleslav şi FCSB se dispută pe stadionul Stadionul Mestsky, cu o capacitate de
5000.

• FCSB FCSB
    Europa League
    8 august 2019 21:30
    0-0

Meciul Mlada Boleslav – FCSB are loc joi, 15 august, cu începere de la ora 20:00, în cadrul manșei secunde a turului 3 preliminar al Europa League. Primul joc a avut loc acum o săptămână, la Giurgiu și s-a terminat la egalitate, 0-0, cu echipa cehă mult mai activă pe parcursul primei reprize și a aproximativ 20 de minute din a doua parte, dar cu un forcing în ultimele 25 de minute, fără gol, pentru bucureșteni.

Mlada Boleslav – FCSB Live Stream Online PRO TV

Partida Mlada Boleslav – FCSB are loc joi, 15 august, de la ora 20:00, pe stadionul Lokotrans Arena ți va fi condus de cel mai tânăr arbitru belgian, Jonathan Lardot, 35 ani, arbitru de categoria 3 UEFA, încă nu a primit FIFA. Meciul va fi televizat în exclusivitate de postul care de ani de zile a transmis partidele roș-albaștrilor, adică de PRO TV. Puteți urmări partida și în format LIVE VIDEO, intrând pe site-ul FANATIK.RO.

Gigi Becali a fixat ca obiectiv majora calificarea FCSB în grupele Europa League, ceea ce ar aduce un plus de 10 milioane euro de la UEFA. Însă va fi greu, pentru că echipa e în mare degringoladă și există o listă lungă de accidentați. În ultimul meci de campionat FCSB a pierdut acasă, la Pitești, în fața Voluntarilor, cu 3-1, dar a menajat aproape toți titularii valizi pentru deplasarea din Cehia. Nu vor fi pe teren Momcilovic, Nedelcu, Man, Roman și Hora sunt out, iar Gnohere abia și-a revenit. De aici și cota bookmakerilor, 1,80 pentru Mlada Boleslav și 4,50 pentru FCSB.