News

Neuer a revenit pe teren după nouă luni! Ce a făcut în amicalul Austria – Germania! Video

02.06.2018 | 22:47
Manuel Neuer a primit două goluri în Austria - Germania

Manuel Neuer a revenit pe gazon după nouă luni de pauză. Portarul de 32 de ani a fost titular în meciul Austria – Germania 2-1, Joachim Low dând impresia că fotbalistul lui Bayern Munchen va fi preferat între buturi pentru Campionatul Mondial din 2018.

După o primă repriză controlată de nemţi, Germania intrând în avantaj la cabine, scor 1-0, graţie golului marcat de Mesut Ozil în minutul 11, în a doua repriză, austriecii au dat lovitura. Martin Hinteregger a înscris în minutul 53 cu un şut puternic care l-a surprins pe Manuel Neuer.

Manuel Neuer a primit două goluri în Austria – Germania

Manuel Neuer, criticat după Austria – Germania

În minutul 69, Alessandro Schopf a marcat golul victoriei pentru echipa naţională a Austriei. La finalul meciului jucat la Klagenfurt, Manuel Neuer a fost criticat de fanii Germaniei pe reţelele de socializare. Nemţii sunt la a doua înfrângere consecutivă, după ce au fost învinşi în luna martie de Brazilia.