Video

Neymar şi-a luat revanşa după meci! RECORD INCREDIBIL realizat de brazilian în faţa Germaniei

Umilinţa încasată în faţa Germaniei i-a făcut pe toţi brazilienii să suspine cu gîndul la absenţa lui Neymar, cel mai bun jucător al lor la acest Mondial, dar care a fost accidentat grav la...
09.07.2014 | 04:12

Umilinţa încasată în faţa Germaniei i-a făcut pe toţi brazilienii să suspine cu gîndul la absenţa lui Neymar, cel mai bun jucător al lor la acest Mondial, dar care a fost accidentat grav la o vertebră în “sfertul” jucat contra Columbiei. Chiar dacă au sfîrşit ruşinos meciul pe teren, 1-7, suporterii gazdelor pot avea o consolare ce vine, evident, de la idolul Neymar.

Neymar = Germania + 500.000!!!

Ziarul O Globo din Brazilia a realizat un soft cu o prezentare foarte interesantă care a măsurat, minut cu minut, numărul de tweeturi scrise în intervalul de două ore, cît a durat partida, iar rezultatul este uluitor. Neymar a reuşit să strîngă 2.956.247 de tweeturi în intervalul stabilit (a se observa în animaţia de mai jos), un total care depăşeşte cu mai bine de 500.000 de tweeturi pe care le-au strîns nemţii, cu tot cu cele trei rezerve intrate pe teren şi antrenor Loew.

tweets neymar

Fred – vedetă negativă

Dacă la Neymar motivele sînt clare, pentru că fanii au invocat pe mai tot parcursul absenţa superstarului iubit, locul 2 surprinde şi mai tare. Fred, căci despre el este vorba, a stîrnit furie printre fanii gazdă, care l-au apostrofat insistent. Ironia preferată a fanilor a fost să-l aşeze pe Fred în comparaţie cu Ronaldo, Rivaldo şi Ronaldinho, iar filmuleţul de mai jos este foarte sugestiv, postat cu titlul: “De la Ronaldo, Ronaldinho şi Rivaldo la aşa ceva“.

Loading the player…

Mai jos, aveţi cîteva momente de vîrf care s-au înregistrat de-a lungul partidei:

Min. 12: Imediat după gol, Muller a atins 58.941 tweets/minut – Neymar avea 7.818/minut

Min. 24: După al doilea gol, Klose, marcatorul, ajunge la borna-record 124.359 tweeturi/minut – Neymar avea 20.906

Min. 53: Neuer ajunge la 77.779 tweeturi pe minut – Neymar 18.631

Min. 70: Fred îl depăşeşte pe Neymar – 25.342 la 21.472

Min. 91: Imediat după gol, Oscar ajunge la 59.313 tweeturi pe minut – Neymar avea 11.649