Pelici, dezamăgit după Dinamo – Hermannstadt 2-1! “Nu înțeleg cum am pierdut”

25.08.2018 | 23:51
Pelici dezamagit dupa Dinamo  Hermannstadt 21 Nu inteleg cum am pierdut

Pelici, dezamăgit după Dinamo – Hermannstadt 2-1!  Antrenorul oaspeților s-a arătat resemnat după meciul pierdut, dar zice că echipa sa ar fi meritat să obțină măcar un punct.

“E greu să-ți revii când pierzi în prelungiri, dar trebuie să ținem capul sus. Trebuie să evităm lipsa marcajului în careu pe finalurile de meci. E supărător, dar sperăm să remediem problemele. Noi speram să câștigăm azi. Dacă am fi jucat 11 la 11 sigur am fi plecat cu puncte din Ștefan cel Mare. Datorită muncii pe care am depus-o meritam măcar un punct. Din punct de vedere al ocaziilor, Dinamo a meritat victoria”, a declarat Pelici

Pelici, dezamăgit după Dinamo - Hermannstadt 2-1! Alexandru Pelici in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si AFC Hermannstadt, contand pentru Liga 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, sambata 25 august 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Pelici, dezamăgit după Dinamo – Hermannstadt 2-1!

Dinamo – Hermnnstadt 2-1! Haita lui Florin Bratu a reușit să se impună la capătul unui meci plin de emoții. Cîinii au început perfect partida. Au deschis scorul în minutul 4. Diogo Salomao a scăpat central, singur cu portarul, după o pasă excelentă a lui Daniel Popa, şi a înscris fără probleme. A urmat apoi o bară a gazdelor.  Daniel Popa a avut o execuţie de senzaţie, dar mingea trimisă de el a lovit  stâlpul din dreapta porţii adverse. Câteva minute mai târziu, Popovici a fost lansat de Salomao şi a trimis și el cu putere mingea în transversala celor de la Hermannstadt!

Repriza a doua a început cum nu se putea mai prost pentru echipa lui Florin Bratu. Andrei Hergheligiu a centrat de pe stânga, iar Nkololo a înscris cu un șut din voleu. Tabela arăta 1-1 și suporterii câinilor priveau nedumeriți jocul favoriților. Tsomou a luat galben în minutul 54, apoi a fost avertizat pentru a doua oară câteva zeci de secunde mai târziu și a ajuns la cabine. Culmea, în 10 oameni oaspeții puteau să dea lovitura. Până la urmă a ieșit perfect pentru Dinamo care a reușit să marcheze când lumea începea deja să plece de la stadion.  Dinamo – Hermannstadt se termina 2-1 după ce echipa lui Florin Bratu a reușit să marcheze în prelungirile partidei și să-și asigure toate cele trei puncte puse în joc. Este pentru a doua oară când sibienii pierd în minutele de prelungire în acest sezon