Portugalia – Spania 3-3 la CM 2018. Video. Vezi rezumatul!

15.06.2018 | 23:03
Portugalia  Spania 33 la CM 2018 Video Vezi rezumatul

Portugalia – Spania 3-3 a fost ultimul meci al zilei de vineri de la Campionatul Mondial 2018. Derby-ul Grupei B a avut toate ingredientele unei partide spectaculoase, iar microbiştii care nu văzut meciul jucat la Soci au ratat un adevărat regal.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul patru dintr-un penalty pe care tot el l-a obţinut. Starul portughez a devenit cu această ocazie al patrulea fotbalist care marchează la patru ediţii de Campionat Mondial. După 20 de minute de la reuşita fotbalistului de 33 de ani, Diego Costa a adus egalarea cu un şut din interiorul careului. În ultimul minut al primei reprize, David de Gea nu a reuşit să reţină şutul lui Cristiano Ronaldo, portarul lui Manchester United gafând incredibil.

Nacho, gol spectaculos în Portugalia – Spania 3-3 la CM 2018

După pauză, Spania s-a trezit, iar Diego Costa a egalat în minutul 55. Trei minute mai târziu, Nacho i-a adus pe spanioli în avantaj, pentru prima dată în meciul de la Soci, cu un şut spectaculos de la peste 20 de metri, cel mai frumos gol al meciului Portugalia – Spania de la CM 2018. Cristiano Ronaldo şi-a completat opera în minutul 87, când a marcat dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri.

Ronaldo, omul meciului în Portugalia - Spania 3-3 la CM 2018
Ronaldo, omul meciului în Portugalia – Spania 3-3 la CM 2018