Program, clasament la zi și rezultate Liga 1 Betano etapa 1! Toate informaţiile

23.07.2018 | 20:55
Program clasament la zi si rezultate Liga 1 Betano etapa 1 Toate informatiile

Program, clasament la zi și rezultate Liga 1 Betano etapa 1. S-a încheiat prima etapă din noul sezon în Liga 1 Betano. Gaz Metan Mediaş, Dinamo, Astra Giurgiu, Dunărea Călăraşi şi FC Hermannstadt se află la egalitate de puncte în vârful ierarhiei. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ora 23:50/ Universitatea Craiova şi Poli Iaşi au remizat, 0-0, în ultimul meci din prima etapă în Liga 1 Betano. Cele două echipe au acumulat primul punct în noua stagiune şi sunt vecine de clasament pe locurile 8 şi 9. VEZI AICI REZUMATUL

UPDATE, ora 21:00 / Au fost anunţate formaţiile de start pentru meciul CS U Craiova – Gaz Metan Mediaş.

UPDATE, ora 20:15 / Gaz Metan Mediaş a învins Concordia Chiajna, scor 2-1. Golurile au fost marcate de Nasser Chamed, Carlos Fortes, respectiv Ghislain Guessan.

UPDATE, ora 19:23 / A doua repriză a meciului Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna a început.

UPDATE, ora 19:10 / Startul celei de-a doua reprize a meciului Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna a fost amânat. Nocturna stadionului din Mediaş a picat, iar arbitrul a trimis cele două echipe la vestiare.

UPDATE, ora 17:30 / Au fost anunţate formaţiile de start pentru meciul Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna. VEZI MECIUL ONLINE AICI.

Gaz Metan Mediaş: Pleșca – Crețu, M. Constantin, Diallo, Nuno Lopes – Romeo, I. Cristea, Caiado, Chamed – Olaru, Fortes

Concordia Chiajna: Caparco – G. Matei, A. Marc, Albu, Fota – Gorobsov, Prepeliță – Grădinaru, Cristescu, Ivanovici – Batin

UPDATE, 23 iunie / Luni se dispută meciurile Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna, de la ora 18:00, şi U Craiova – Poli Iaşi, de la ora 21:00.

UPDATE, ora 20:05 / Dunărea Călăraşi a învins-o pe Viitorul, scor 1-0, în prima etapă din Liga 1 Betano. Georgian Honciu a marcat singurul gol al meciului în minutul 4, iar formaţia antrenată de Dan Alexa a obţinut prima victorie în prima ligă chiar la meciul debut.

UPDATE, ora 17:30 / Au fost anunţate formaţiile de start pentru meciul Viitorul – Dunărea Călăraşi. VEZI MECIUL ONLINE AICI.

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Ţîru, Mladen, De Nooijer – Ciobanu, T. Băluţă, Vână – I. Hagi, Voduţ, Drăguş

Dunărea Călăraşi: Straton – Gligorov, Şandru, Dobrosavlevici, Ispas – C. Puşcaş, Monroy – V. Munteanu, Honciu, Drăghiceanu – V. Alexandru

UPDATE, 22 iunie / Duminică se dispută meciurile FC Viitorul – Dunărea Călărași, de la ora 18:00, şi Dinamo – FC Voluntari, de la ora 21:00.

UPDATE, ora 19:53 / Hermannstadt a învins-o pe Sepsi, scor 1-0, în prima etapă din Liga 1 Betano. Ştefan Blănaru a marcat singurul gol al meciului în minutul 11, iar sibienii au obţinut prima victorie în prima ligă chiar la meciul debut.

UPDATE, ora 17:45 / Au fost anunţate formaţiile de start pentru meciul Hermannstadt-Sepsi. VEZI AICI MECIUL ONLINE.

Sepsi: Niczuly – Drăghici, Ursu, Jovanovici, Sato – Velev, Vașvari – Prosser, Fulop, Tandia – Simonovski

Hermannstadt: Căbuz – Company, C. Pârvulescu, I. Stoica, Pamfile – Dâlbea, Antonov – Bulot, Rusu, Herghelegiu – Blănaru

UPDATE, 21 iunie / Sâmbătă se dispută meciurile FC Hermannstadt – Sepsi OSK Sfântul Gheorghe, de la ora 18:00, şi Astra – FCSB, de la ora 21:00.

Program, clasament la zi și rezultate Liga 1 Betano etapa 1. Nou-promovata FC Hermannstadt va debuta pe prima scenă a fotbalului chiar în faţa propriilor suporteri, într-un duel cu Sepsi OSK Sfâtnul Gheorghe, în timp ce echipa care a câştigat Liga 2, Dunărea Călăraşi, joacă în deplasare, la Ovidiu, împotriva celor de la Viitorul Constanţa. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Program, clasament la zi și rezultate Liga 1 Betano etapa 1

Vineri
CFR Cluj – FC Botoșani 1-1 (Vinicius 26 / Fulop 48)

Sâmbătă
FC Hermannstadt – Sepsi OSK Sfântul Gheorghe 1-0 (Blănaru 11)
Astra Giurgiu – FCSB 1-0 (Llullaku 43)

Duminică
FC Viitorul – Dunărea Călărași 0-1 (Honciu 5)
Dinamo București – FC Voluntari 2-1 (Salomao 61, Sorescu 75 / Ricardinho 57)

Luni
Gaz Metan Mediaș – Concordia Chiajna 2-1 (Chamed 27, Fortes 90+3 / Guessan 39)
‘U’ Craiova 1948 – Poli Iași, ora 21:00

FCSB va avea parte de vizita marii rivale, FC Dinamo Bucureşti, încă din etapa a doua. Programul complet al Ligii 1 Betano, după prima rundă: