Foarte multe transmisiuni în direct duminică, 14 aprilie, pe programele Eurosport 1 și Eurosport 2. Regalul vine dintr-un sport al spectacolului, motociclism viteză, cu etapa de Campionat Mondial din SUA, de la Austin, de unde vor fi cele mai multe ore de live. Apoi avem două evenimente de ciclism, cursa Paris-Roubaix în Franța și cursa de 6 zile din Australia, de la Brisbane.
Tot la capitolul transmisiuni în direct mai avem a treia zi din circuitul nordic de înot de la Stockholm, în Suedia, precum și cursa de mașini Cupa de anduranță Blacpain la Monza. Nu lipsesc reluările, cele mai multe fiind de la recent încheiatele Campionate Europene de haltere de la Batumi, din Georgia sau superbike din Olanda.
Eurosport 1, programul zilei de duminică, 14 aprilie
- 07:30: Înot: Circuitul Nordic la înot, la Stockholm, în Suedia
- 09:00: Maraton: Maratonul de la Paris, Franţa
- 12:00: Ciclism: Cursa Paris-Roubaix, în Franţa
- 18:30: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Austin
- 19:00: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Austin
- 20:15: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Austin
- 21:45: Motociclism: Campionatul Mondial de motociclism viteză, etapa din Austin
- 23:00: Superbike: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda
- 23:30: Supersport: Campionatul Mondial
- 00:00: Superbike: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda
- 00:25: Ştirile Eurosport
- 00:30: Ciclism: Cursa Paris-Roubaix, în Franţa
Ce putem vedea pe programul Eurosport 2 duminică, 14 aprilie
- 07:30: Ciclism: Turul Ţării Bascilor – Etapa a şasea
09:00: Haltere: Campionatul European, la Batumi, în Georgia – Masculin, 109 kg
10:00: Haltere: Campionatul European, la Batumi, în Georgia – Feminin, +87 kg
11:00: Ciclism: Turul Ţării Bascilor – Etapa a şasea
12:00: Superbike: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Superpole – Cursa
13:00: Supersport: Campionatul Mondial – Inclusiv avancronica
14:00: Formula e: Campionatul FIA, la Roma, în Italia – Etapa a 7-a
14:30: Superbike: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Prima cursă
15:00: Superbike: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Cursa a doua
16:00: Curse de maşini: Cupa de Anduranţă Blancpain, la Monza, în Italia –
19:30: Haltere: Campionatul European, la Batumi, în Georgia – Masculin, +109 kg
20:30: Superbike: Campionatul Mondial, la Assen, în Olanda – Cursa a doua
20:55: Ştirile Eurosport
21:00: Ciclism: Cursa Paris-Roubaix, în Franţa –
22:00: Înot: Circuitul Nordic la înot, la Stockholm, în Suedia – Ziua a 3-a
22:45: Formula e: Campionatul FIA, la Roma, în Italia – Etapa a 7-a
23:30: Ciclism: Cursa de şase zile, pe velodrom, la Brisbane, Australia – Ziua a 3-a
00:30: Haltere: Campionatul European, la Batumi, în Georgia – Masculin, +109 kg