În programele Eurosport 1 şi Eurosport 2 de joi, 2 mai snookerul rămâne principalul sport de urmărit, mai ales că Mondialul de la Sheffield este foarte aproape de a desemna jucătorii care se vor confrunta pentru medalia de aur. Joi, 2 mai, vor avea loc semifinalele acestei competiţii extrem de urmărită şi pe programele Eurosport.
Se vor afla faţă în faţă, fiecare dorind să intre în marea finală, cuplurile G. Wilson – Trrump, duel sută la sută între englezi şi Gilbert cu învingătorul celui mai strâns sfert de finală, Higgins . Robertson, care avea mari şanse să nu se încheie miercuri seară şi să fie reluat a doua zi. În afara snookerului iubitorii ciclismului pot vedea a doua etapă din Turul Romandiei.
Ce putem vedea joi, 2 mai, pe programul Europsort 1
- 07:00: Snooker: Campionatul Mondial, la Sheffield, în Regatul Unit
- 09:30: Ciclism: Turul Romandiei
- 10:45: Curse de maşini: WTCR , în Ungaria
- 11:15: Curse de maşini: WTCR , în Ungaria
- 11:45: Curse de maşini: WTCR, la Hungaroring, în Ungaria
- 12:30: Formula e: Campionatul FIA, la Paris, în Franţa
- 13:30: Golf: Circuitul European, la Rabat, în Maroc
- 14:00: Golf: Circuitul European Feminin, la Rabat, în Maroc
- 14:15: Snooker: Campionatul Mondial, la Sheffield, în Regatul Unit
- 14:45: Snooker: Campionatul Mondial, la Sheffield, în Regatul Unit
- 18:00: Curse de maşini: WTCR, la Hungaroring, în Ungaria
- 18:30: Formula e: Campionatul FIA, la Paris, în Franţa
- 19:25: Scrimă: Seria de scrimă
- 19:30: Snooker: Campionatul Mondial, la Sheffield, în Regatul Unit
- 20:25: Ştirile Eurosport
- 20:30: Snooker: Campionatul Mondial, la Sheffield, în Regatul Unit
- 00:05: Ciclism: Turul Romandiei
Eurosport 2, programul zilei de joi, 2 mai
- 07:00: Ciclism: Turul Romandiei – Etapa întâi
- 08:15: Ciclism: Grand Prixul de la Frankfurt –
- 09:30: Snooker: Campionatul Mondial, la Sheffield, în Regatul Unit – Sferturi de finală Inclusiv avancronica programului britanic
- 12:05: Ciclism: Turul Romandiei – Etapa întâi
- 13:00: Ciclism: Grand Prixul de la Frankfurt –
- 14:30: Ciclism: Clasica Liege-Bastogne-Liege, în Belgia –
- 16:00: Ciclism: Turul Romandiei – Etapa întâi
- 17:00: Ciclism: Turul Romandiei – Etapa a doua
- 18:30: Ciclism: Turul Yorkshire – Etapa întâi
- 20:00: Ciclism: Clasica Liege-Bastogne-Liege, în Belgia –
- 20:30: Formula e: Campionatul FIA, la Paris, în Franţa – Retrospectivă
- 21:25: Ştirile Eurosport
- 21:30: Ciclism: Turul Romandiei – Etapa a doua
- 22:45: Ciclism: Turul Yorkshire – Etapa întâi
- 00:00: Formula e: Campionatul FIA, la Paris, în Franţa – Retrospectivă