VIDEO/ SFERTURI CUPA LIGII/ Astra-Viitorul 3-1 Protasov îşi salvează postul cu o calificare în semifinalele Cupei Ligii

Min 90+3: Final de meci! Astra Giurgiu se califică în semifinalele Cupei Ligii...
14.12.2014 | 17:18
VIDEO SFERTURI CUPA LIGII AstraViitorul 31 Protasov isi salveaza postul cu o calificare in semifinalele Cupei Ligii

Min 90+3: Final de meci! Astra Giurgiu se califică în semifinalele Cupei Ligii

Min 88: Fatai intră în locul lui Alibec

VIDEO 3-1: Tănase marchează pentru Viitorul

Min 79: Tudoran intră în locul lui Benzar

Min 63: Goooolll Viitorul! Florin Tănase înscrie pentru echipa lui Hagi din penalty!

Min 46: Ioniţă a intrat în locul lui Budescu

Min 46: Hodoroagă a intrat în locul lui Puţanu

Min 46: A început repriza secundă

Min 45: Pauză

Min 38. Primul şut pe poarta echipei giurgiuvene a fost contabilizat aproape de finalul primei reprize, Florin Tănase fiind autorul!

Min 37: Denis Alibec, aproape de hattrick, însă vîrful Astrei nu reuşeşte să ajungă la mingea trimisă de Budescu în faţa porţii lui Buzbuchi.

VIDEO 3-0. Alibec reuşeşte “dubla”!

Info: Ploaia de goluri din primele 16 minute este cauzată şi de ceaţa din Giurgiu, poza oferită de FANATIK.RO fiind elocventă.

facebook dani

VIDEO 2-0 cu reuşita lui Marian Cristescu, care a majorat scorul la 2-0 pentru Astra

Min 16: GOOOOOOOOOOOOLLLLLL! Astra marchează din nou. Alibec înscrie al doilea gol în primul sfert de oră!

VIDEO 1-0 primul gol marcat de Astra prin Alibec!

Min 9: GOOOOOLLLL Astra! Marian Cristescu marchează după o acţiune iniţiată de către Denis Alibec

Info: Ceaţa densă de pe stadionul “Marin Anastasovici” din Giurgiu pune probleme jucătorilor celor două echipe, care au vizibilitate redusă

Min 1, 1-0: GOOOOOLLLL Astra! La prima fază de poartă, Alibec înscrie după o centrare perfectă a lui Florescu

Min 1: A început partida dintre Astra Giurgiu şi Viitorul

Oleg Protasov şi Gheorghe Hagi au stabilit primul “11” cu care vor aborda partida din Cupa Ligii. Din cauza problemelor de lot, Astra are pe banca tehnică trei juniori, toţi de la echipa secundă a formaţiei giurgiuvene.

Echipe de start

Astra: Arampatzis – Rus, Oroş, Ben Youssef, Morais Junior – Seto, Laban- Cristescu, Budescu, Florescu – Alibec

Viitorul: Buzbuchi – Manea, Puţanu, Răzvan Marin, Dragoş Nedelcu – Benzar – Mitriţă, Ţîru, Tănase, Vînă – Perju

10846467_855244581194088_1338819659485402018_n

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Astra Giurgiu şi Viitorul lui Hagi se întîlnesc duminică în ultima partidă a anului, în faza sferturilor Cupei Ligii. Situaţia salarială a jucătorilor care au restanţe de patru luni i-a determinat pe aceştia să refuze intarea în cantonament înaintea meciului. Conform surselor FANATIK.RO, jucătorii lui Oleg Protasov şi-au arătat nemulţumirea, iar tehnicianul acestora, împreună cu oficialii clubului, au fost de acord cu dorinţele lui Budescu şi compania.

Protasov

“Este adevărat! Îl apreciez pe Protasov!”

Giurgiuvenii se vor deplasa astfel direct la Stadionul Marin Anastasovici, aşa cum au făcut-o şi în ultimele două partide disputate pe teren propriu. Narcis Răducan, managerul general al vicecampioanei, a confirmat situaţia existentă la club:“Într-adevăr, sînt restanţe salariale la jucători, însă acest lucru se datorează problemelor pe care le-am avut la UEFA. Avem informaţii că situaţia se va rezolva, iar după ce vom primi banii de acolo, vom achita salariile către jucători. În legătură cu cantonamentul, vreau să precizez că apreciez gestul lui Oleg Protasov, care este primul antrenor din România care îi responsabilizează pe jucători. În ce fel? Atît la meciurile cu Dinamo Zagreb, Dinamo Bucureşti şi Viitorul, i-a chemat pe jucători la meci în ziua disputării partidelor”, a spus Răducan pentru FANATIK.RO.

Partida Astra – Viitorul se va disputa la Giurgiu, cu începere de la ora 16:30.

PARIU FARA RISC de pâna la 150 Ron la Unibet! Fa-ti si tu un cont acum!