Life

Sport la TV. Cine transmite Atalanta-Juventus, FC Liverpool-Leicester și WTA Hua Hin și WTA Sankt Petersburg. Programul transmsiunilor sportive de miercuri, 30 ianuarie

29.01.2019 | 20:00
Sport la TV Cine transmite AtalantaJuventus FC LiverpoolLeicester si WTA Hua Hin si WTA Sankt Petersburg Programul transmsiunilor sportive de miercuri 30 ianuarie

În programul de Sport la TV de miercuri, 30 ianuarie, nu figurează foarte multe transmisiuni în direct. Însă cele care sunt atrag destul de mult, fiind vorba de meciuri din Premier League, Cupa Italiei și Ligue 1 la fotbal și de turneele feminine de la Hua Hin și Sankt Petersburg, acolo unde sunt calificate în turul doi și Irina Begu și Monica Niculescu.

Sport la TV. Programul transmisiunilor miercuri 30 ianuarie. Fiorentina - AS Roma este un alt sfert de finală din Cupa Italiei
Sport la TV. Programul transmisiunilor miercuri 30 ianuarie. Fiorentina – AS Roma este un alt sfert de finală din Cupa Italiei

Eurosport 1 transmite din Premier League meciul de pe Anfield Road dintre FC Liverpool, liderul din Premier League și Leicester City. În Cupa Italiei se joacă, pe Look Plus, două meciuri din Cupa Italiei (Fiorentina – AS Roma pe Look Sport și Atalanta – Juventus pe Look Plus). Din prima divizie a Franței partida de pe stadionul unde evoluează Ciprian Tătărușanu și unde a marcat 48 de goluri Emiliano Sala, atacantul argentinian dispărut zilele trecute în timp ce călătorea spre Cardiff cu un avion privat. Așadar, FC Nantes primește acasă vizita lui Saint Etienne.

Cu cine joacă Irina Begu și Monica Niculescu la Hua Hin în programul de sport la TV de miercuri, 30 ianuarie

• 12:00 Tenis feminin WTA Hua Hin (Irina Begu – Saisai Zheng și Monica Niculescu – Magda Linette): Digi Sport 4
  • 12:00 Tenis feminin WTA Sankt Petersburg: Digi Sport 2
  • 14:45 Snooker Mastersul de la Berlin: Eurosport 1
  • 19:15 Fotbal Cupa Italiei: Fiorentina – AS Roma: Look Sport
  • 21:45 Fotbal Cupa Italiei: Atalanta – Juventus: Look Plus
  • 22:00 Fotbal Ligue 1: FC Nantes – Saint Etienne: Digi Sport 3
  • 22:00 Fotbal Premier League: FC Liverpool – Leicester City: Eurosport 1