Arsenal - Beşiktaş  1-0 (Sanchez 45+1)...

Arsenal – Beşiktaş  1-0 (Sanchez 45+1)

VEZI GOLUL

Malmo – Salzburg 3-0 (Rosenberg 11 pen, 84, Eriksson 19)

VEZI GOLURILE

Bayer Leverkusen – FC Copenhaga 4-0 (Son Heung-Min 2, Calhanoglu 7, Kiessling 31 pen, 66)

Athletic Bilbao – Napoli 3-1 (Aduriz 61, 69, Ibai 73/Hamsik 47)

UPDATE / Final pe toate stadioanele din Europa. Athletic Bilbao, Malmo, Bayer Leverkusen şi Arsenal merg în grupele Ligii Campionilor. Singura partidă care va fi decisă după prelungiri este duelul de la Sofia dintre Ludogoreţ şi Steaua, terminat cu 1-0 în favoarea bulgarilor, acelaşi scor ca şi în tur.

UPDATE / GOOOOOOOL MALMOOOOO!!! Suedezii întorc rezultatul din tur şi în acest moment sunt ca şi calificaţi în grupele Ligii Campionilor.

UPDATE / GOOOOL BILBAOOO!!! Ibai înscrie pentru 3-1 la o fază la care italieni au cerut ofsaid.

Loading the player…

UPDATE / GOOOOOL BILBAOOOO! Spanioli întroc soarta calificări în mai puţin de 7 minute. Aduriz reuşeşte dubla şi îi aduce pe başci în avantaj.

UPDATE / GOOOOOL BAYER! Nemţii se distrează în meciul cu danezii de la Copenhaga şi conduc cu 4-0 după 66 de minute.

UPDATE / GOOOOL!!! Bilabo egalează. Aduriz primeşte mingea din corner şi trimite mingea în plasă la colţul scurt.

UPDATE / GOOOOL!!! Hamsik o aduce pe Napoli în avantaj imediat după start-ul celei de-a doua reprize. Italieni conduc cu 1-0 şi în acest moment sunt în grupele Ligii.

UPDATE / Pauză pe stadioanele din Europa. S-a marcat pe toate stadioanele în afară de Bilbao – Napoli.

UPDATE / GOOOOL!!! Alexis Sanchez deschide scorul chiar înainte de pauză. Chilianu este la prima reuşită în tricoul ”tunarilor”.

UPDATE / GOOOOL!!! Leverkusen marchează din nou prin Kiessling din penalty în minutul 31. Scorul în acest moment este 3-0 pentru nemţi, care sînt ca şi calificaţi în grupele Ligii.

UPDATE / GOOOOL!!! Eriksson majorează avantajul pentru suedezi în minutul 19. La acest scor Malmo este în grupele Ligii Campionilor. Eriksson a reuşit cel mai frumos gol din acest preliminarii ale Ligii cu un şut de la 25 de metri.

UPDATE / GOOOOL!!! Rosenberg o aduce pe Malmo în avantaj după o lovitură de la 11 metri.

UPDATE / GOOOOL!!! Leverkusen majorează avantajul prin Calhanoglu în minutul7. Calhanoglu trimite o lovitură liberă de la marginea careului pe centrul porţii şi ajunge în plasă.

UPDATE / GOOOOL!!! Leverkusen deschide scorul încă din minutul 2 prin mijlocaşul Son Heung-Min. Leverkusen – Copenhaga 1-0

UPDATE / START în ultimele meciuri ale play-off-ului Ligii Campionilor. În acestă seară vom afla ultimele echipe care merg în grupele celei mai puternice competiţii europene.

Arsenal – Beşiktaş  0-0

Malmo – Salzburg 0-0

Bayer Leverkusen – FC Copenhaga 0-0

Athletic Bilbao – Napoli 0-0

UPDATE / Malmo – Salzburg. Echipele de start.

UPDATE / Bayer Leverkusen – FC Copenhaga. Echipele de start.

UPDATE / Arsenal – Beşiktaş. Echipele de start.

UPDATE / Avem echipele de la cel mai interesant meci al serii, Athletico Bilbao – Napoli.

Arsenal – Beşiktaş

* „Tunarii” nu se aşteptau la un meci atît de greu cu Beşiktaş, mai ales în condiţiile în care i-au umilit pe campionii de la Manchester City în Supercupa Angliei. Pentru Arsenal ar fi o adevărată catastrofă să rateze grupele Ligii Campionilor. În aceste condiţii, presiunea este mai mare pe umerii lui Arsene Wenger.
* Campionii mondiali Ozil, Mertesacker şi Podolski n-au jucat în Turcia, fiind menajaţi. Tehncianul francez nu-i va mai odihni şi în retur şi îi va folosi încă din primul minut.
* Unul dintre cei mai buni oameni ai lui Wenger din acest sezon, Aaron Ramsey, este suspendat după ce a încasat două galbene în partida din Turcia. De pe „Emirates” vor mai lipsi Ospina şi Walcott, ambii accidentaţi