Ultraşii lui Dinamo i-au atacat pe jucătorii lui Dusan Uhrin şi au spart geamurile autocarului! Ambuscadă pe DN1. Prima reacție a fotbaliștilor

17.08.2019 | 00:14
Ultrasii lui Dinamo iau atacat pe jucatorii lui Dusan Uhrin si au spart geamurile autocarului Ambuscada pe DN1 Prima reactie a fotbalistilor

Ultraşii lui Dinamo i-au atacat pe jucătorii lui Dusan Uhrin la finalul meciului cu Chindia Târgovişte. “Câinii” au ajuns la a cincea înfrângere în campionat şi ocupă ultimul loc în clasament după şase etape, ceea ce i-a enervat pe fanii care au făcut deplasarea la Ploieşti.

UPDATE, ora 00.15. Portarul lui Dinamo, Riccardo Piscitelli, a vorbit pentru doardinamo.ro despre cele petrecute pe DN1. ”Fanii sunt supărați, e normal să fie așa după ultimele noastre rezultate, dar nu au spart nimic și nimeni nu a fost rănit. Ei au încercat să oprească autocarul, dar nimic rău nu s-a întâmplat. Acum suntem cu toții acasă”, a spus goalkepeer-ul italian.

Ultraşii lui Dinamo s-au răzbunat pe jucătorii lui Dusan Uhrin! Ce s-a întâmplat pe DN1

După meciul cu Chindia Târgovişte, jucătorii lui Dusan Uhrin s-au îmbarcat în autocar şi au plecat spre Bucureşti, însă ultraşii “câinilor” le-a pregătit o surpriză pe drum. Conform gsp.ro, aproape 50 de suporteri ai echipei, purtând cagule pe faţă, au oprit autocarul la Baloteşti, pe DN1, şi au spart geamurile autovehiculului.

Jucătorii şi staff-ul tehnic al lui Dinamo au scăpat din ambuscada ultraşilor şi s-au refugiat în baza de pregătire de la Săftica, în timp ce ultraşii le cereau socoteală pentru startul dezastruos de sezon. Jandarmii au intervenit imediat şi păzesc intrarea în cantonamentul echipei.

Ultraşii lui Dinamo i-au atacat pe jucătorii lui Dusan Uhrin şi au spart geamurile autocarului

Fanii i-au înjurat pe jucători la finalul meciului

La finalul meciului Chindia – Dinamo 3-2, jucătorii lui Dusan Uhrin au mers să-i salute pe suporterii care au făcut deplasarea la Ploieşti, însă au fost primiţi cu înjurături şi ameninţări. De altfel, ultraşii i-au cerut demisia antrenorului ceh, după doar 65 de minute.

“Dau bani de la ei din buzunar suporterii, vin să ne vadă pe noi și trebuie să îi respectăm. Au dreptate să ne huiduie după meci. Nu știu ce s-a întâmplat în această seară, nu vreau să dau vina pe nimic. Nu am făcut ce ne-a cerut Mister în prima repriză, în a doua repriză am început bine”, a spus Ricardo Grigore la finalul meciului.