Un parior a ratat aseară un câştig important în minutul 90+5. A pierdut pe cota cea mai mică de pe bilet

20.09.2018 | 08:40
Un parior a ratat aseara un castig important in minutul 905 A pierdut pe cota cea mai mica de pe bilet

Seara de miercuri a fost una cu multe goluri în Champions League. S-au jucat 8 partide din cadrul a 4 grupe, iar cele 16 echipe care s-au duelat în cadrul primei etape a celei mai prestigioase competiții intercluburi au marcat nu mai puțin de 24 de goluri. A fost seara perfectă pentru cei care obișnuiesc să parieze pe numărul total de goluri. Nu a fost și cazul unui parior din București, care a ratat 7.700 de lei în minutul 95, când Nikola Vlasic a adus egalarea pentru CSKA Moscova în meciul de la Plzen.

Bucureșteanul a simțit că echipele care s-au duelat miercuri în prima etapă din Champions League vor înscrie multe goluri, astfel că a pariat pe toate cele 8 partide care s-au jucat, plus o partidă din Serie A. Bărbatul a ales că se marchează 2-3 goluri în partidele Benfica Lisabona – Bayern Munchen, Viktoria Plzen – CSKA Moscova, Real Madrid – AS Roma, Valencia – Juventus Torino, Young Boys Berna – Manchester United și Sampdoria – Fiorentina. De asemenea, a pariat că se marchează 3-4 goluri în Șahtior Donețk – Hoffenheim și Manchester City – Olympique Lyon și 3-5 goluri în Ajax Amsterdam – AEK Atena.

Cota pentru biletul cu cele 9 partide s-a ridicat la 749, 93, iar cu 9 lei pariați bărbatul s-a ales cu un câștig potențial de 7.712,33 de lei, cea mai mare cotă pe care prins-o fiind 2,50 la partida Real Madrid – AS Roma. Nu acesta a fost însă meciul care l-a scos, dimpotrivă. Surpriza a venit din partida pentru care a primit cota cea mai mică – 1,97 la Viktoria Plzen – CSKA Moscova.

Biletul de peste 7.700 de lei

Cum a ratat un parior 7.700 de lei în minutul 95

Jan Kovarik este jucătorul care i-a stricat socotelile pariorului. În minutul 90+4 al partidei disputate în Cehia, Kovarik a tras un adversar de tricou în suprafața de pedeapsă, iar arbitrul întâlnirii, Benoit Bastien, a văzut acest lucru și a indicat imediat punctul cu var. Nikola Vlasic de la CSKA Moscova a fost desemnat să execute lovitura de la 11 metri, a pășit calm și a trimis mingea în partea de sus a plasei. Viktoria Plzen – CSKA Moscova s-a terminat 2-2, iar pariorul bucureștean a ratat peste 7.700 de lei la ultima fază de joc a serii în Champions League.

Rezultatele înregistrate miercuri în Champions League

• Ajax Amsterdam – AEK Atena 3-0 (3-5 goluri, cotă 2,00)
  • Benfica Lisabona – Bayern Munchen 0-2 (2-3 goluri, cotă 2,10)
  • Șahtior Donețk – Hoffenheim 2-2 (3-4 goluri – cotă 2,20)
  • Viktoria Plzen – CSKA Moscova 2-2 (2-3 goluri, cotă 1,97)
  • Manchester City – Olympique Lyon 1-2 (3-4 goluri, cotă 2,05)
  • Real Madrid – AS Roma 3-0 (2-3 goluri, cotă 2,50)
  • Valencia – Juventus Torino 0-2 (2-3 goluri, cotă 1,98)
  • Young Boys Berna – Manchester United 0-3 (2-3 goluri, cotă 2,00)
  • Sampdoria – Fiorentina 1-1 (2-3 goluri, cotă 2,03)

Viktoria Plzen – CSKA Moscova 2-2. Egalarea a venit în minutul 90+5

Michael Krmencik a deschis scorul pentru Viktoria Plzen în minutul 29 și a făcut 2-0 cu 4 minute înainte de pauză. Repriza a doua le-a aparținut oaspeților, care au redus din diferență prin Chalov la scurt timp după reluarea jocului, iar Vlasic a adus egalarea în minutul 90+5 din penalty. Dacă Vlasic rata, pariorul s-ar fi ales cu peste 7.700 de lei.

Formulele de start:

Viktoria Plzen (4-2-3-1): Kozacik – Reznik, Hubnik, Pernica, Kolar – Hrosovsky, Limbersky – Horava, Kovarik, Kopic – Krmencik.

ȚSKA Moscova (4-2-3-1): Akinfeev – Fernandes, Becao, Oblyakov, Nababkin – Bijol, Chernov – Efremov, Dzagoev, Vlasic – Chalov.