Viitorul U17 a învins-o pe Real Madrid la Puskas Suzuki Cup 2019. Nicolas, fiul lui Gică Popescu, a fost titular. VIDEO+FOTO

08.06.2019 | 18:18
Fază de joc din meciul în care Viitorul U17 a învins-o pe Real Madrid U17

FC Viitorul U17 participă la Puskas Suzuki Cup 2019, acolo unde jucătorii pregătiți de Constantin Fălină (antrenor) și Lucian Burchel (dorector tehnic) au început cu două victorii importante. După succesul din ziua inaugurală cu Honved Budapesta, scor 3-1, FC Viitorul U17 a învins-o și pe Real Madrid în al doilea joc din cadrul turneului internațional. VEZI VIDEO MAI JOS!

Viitorul U17 a învins-o pe Real Madrid la Puskas Suzuki Cup 2019

FC Viitorul U17 a învis-o pe Real Madrid U17 cu scorul de 2-1, după dubla lui Filip Ilie. Ibericii au deschis scorul în minutul 6 prin Israel Salazar Piriz. Următorul meci al formației pregătite de Constantin Fălină și Lucian Burchel va avea loc duminică, 9 iunie, de la ora 16.15, împotriva celor de la Flamengo Rio de Janeiro.

La Puskas Suzuki Cup U17 2019 joacă următoarele echipe: Bayern Munchen, Academia Puskas, Real Madrid, Honved Budapesta, Panathinaikos, NK Osijek și Flamengo Rio de Jameiro. O partidă durează 60 de minute a câte două reprize de 30 de minute. VEZI MAI MULTE IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE MAI SUS!

Echipele de start pentru meciul Viitorul U17 – Real Madrid U17:

Viitorul U17: Sabin Stănciulescu – Darius Grosu, Gabriel Dănuleasa, Filip Ilie, Constantin Grameni, Nicolas Popescu, Dan Sîrbu, Remus Mihai, Robert Mustaca, Roberto Mălăele. Iulian Bileca
Rezerve: Cosmin Trandafir, Bogdan Lazăr, Daniel Bîrzu, Gabriel Buta, Robert Voicu, Louis Munteanu, Ștefan Bodișteanu, Răzvan Iorga, Radu Pocol
Antrenor: Constantin Fălină

Real Madrid U17: Lisandro Antequera Sanchez – Raul Asensio Del Rosario, Nestor Lucas Rey, Israel Salazar Piriz, Bruno Iglesias Lois, Santiago Maroto Chaos, Daniel Lorenzo Guerrero, Angel Chamon Tome, Jaime Calleja Sanchez, Alvaro Fernandez Carreras, Aitor Manas Buenadicha
Rezerve: Adrian Casillas Ramirez, Ferram Ruiz Marti, David De La Vibora Bonilla, Marvelous Antolin Garzon, Diby Keita, Takuhiro Nakai, Jeremy Jose Jorge Jimenez, Jesus Munoz Lopez, Diego Parrado Olmos
Antrenor: Tristan Celador

Fază de joc din meciul Viitorul U17 - Real Madrid U17 de la turneul Puskas Suzuki Cup 2019
Fază de joc din meciul Viitorul U17 – Real Madrid U17 de la turneul Puskas Suzuki Cup 2019