Voluntari – Poli Iaşi 2-3 în etapa 8 din Liga 1 Betano! Vezi rezumatul video. Stoican: “Avem culoar de play-off”

16.09.2018 | 20:25
Voluntari  Poli Iasi 23 in etapa 8 din Liga 1 Betano Vezi rezumatul video Stoican Avem culoar de playoff

Voluntari – Poli Iaşi 2-3 în etapa 8 din Liga 1 Betano, meci decis de un gol venit în prelungirile partidei. Ionuţ Cioinac a deschis scorul încă din minutul 13 al partidei, după ce l-a lobat pe goalkeeperul celor de la Voluntari, Cosmin Vâtcă. Scorul a fost majorat de Andrei Sin, care a şutat frumos la colţul lung după ce a driblat elegant doi adversari.

Echipa lui Flavius Stoican a intrat în avantaj la pauză, apoi Mihai Căpăţână a redus din diferenţă cu un şut din întoarcere în minutul 56. Malfleury a adus egalarea în minutul 79. Scorul final a fost stabilit de Iulian Mihăescu, după un gol marcat în minutul 90+4.

Voluntari – Poli Iaşi 2-3 în etapa 8 din Liga 1 Betano

Flavius Stoican a fost fericit după victoria echipei sale. Aşteaptă acum duelul cu FC Dinamo Bucureşti şi speră să ajungă cu FC Poli Iaşi în play-off: “O echipă care joacă fotbal şi ne bucurăm că i-am învins. Asta vreau să transmis elevilor mei, să conştientizeze importanţa acestui mci cu Dinamo. Avem un culoar favorabil”, a declarat Stoican la finalul partidei.

Fază de joc din FC Voluntari – Poli Iaşi

“Nu avem rezultate, nici noi nu ne aşteptam. Dacă vom câştiga vineri la Sepsi cred eu că ne vom reveni. Ne-am creat ocazii, am şi marcat, dar şi ghinion am avut”, a declarat Balaur.

Echipele:

FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Balaur, I. Armaș, Al. Vlad – Răuță, Laidouni – Căpățână, Belahmeur, Ciucur – Tudorie
Rezerve: Petrariu, I. Gheorghe, G. Deac, Zgrablic, A. Marin, Malfleury, Bucurică
Antrenor: Dinu Todoran

Poli Iași: Rusu – Bosoi, Mihăescu, Frăsinescu, Panțîru – Cioinac – Platini, Qaka, Sin – Flores, A. Cristea
Rezerve: Cobrea, Mimoun, Bekui, P. Pîrvulescu, L. Rus, Al. Zaharia, P.Petre
Antrenor: Flavius Stoican