Pariuri sportive

VIDEO / AŞTEPTAREA a luat sfîrşit! Arsenal a CÎŞTIGAT Cupa FA după o partidă DRAMATICĂ decisă în PRELUNGIRI

FINAL DE MECI! Arsenal a cîştigat Cupa FA în faţa lui Hull, scor 3-2, şi a pus stop pauzei de 9 ani fără trofeu....
17.05.2014 | 22:01
VIDEO  ASTEPTAREA a luat sfirsit Arsenal a CISTIGAT Cupa FA dupa o partida DRAMATICA decisa in PRELUNGIRI

GOOOOOOOOOOL ARSENAL! Ramsey înscrie cu un şut din interiorul careului în minutul 108!

Loading the player…

Au început prelungirile!

FINAL DE MECI! Partida va intra în minutele de prelungire.

Min. 71: GOOOOOL ARSENAL! Koscielny înscrie şi finalul de meci devine mai tensionat ca niciodată!

A început repriza secundă!

PAUZĂ! Arsenal – Hull 1-2. Mai sînt 45 de minute din finala Cupei FA în care tunarii sînt nevoiţi să egaleze dacă vor să oprească seceta de trofee.

Min. 35: Arsenal domină meciul, posesia tunarilor fiind de 61% în minutul 35.

Min. 17: GOOOOOOL ARSENAL! Cazorla micşorează diferenţa cu un gol superb din lovitură liberă!

Min. 9: GOOL HULL! Davies dublează avantajul!

Min. 4: Început dezastruos pentru Arsenal! Hull deschide scorul prin Chester după doar 4 minute.

A început meciul!

UPDATE / ECHIPELE DE START

arsenal hull city

Arsenal joacă în această seară de la ora 19:00 cu Hull City în finala Cupei Angliei. “Tunarii” nu au mai cîştigat un trofeu de 9 ani de zile. În comparaţie, Manchester United a cîştigat 15 trofee, Chelsea a luat 11, Liverpool şi Manchester City, cîte 5.

Arsene Wenger are o şansă uriaşă pentru a obţine primul trofeu cu Arsenal după 9 ani de zile în această seară pe Wembley. “Tunarii” joacă finala Cupei Angliei cu Hull City şi pleacă în postura de mare favorită. Ultima dată cînd Arsenal a fost foarte aproape de trofeu, a fost în 2011 cînd au pierdut finala Cupei Ligii Angliei împotriva lui Birmingham. Meciul dintre Arsenal şi Hull City va începe la ora 19:00 şi va fi transmis de Sport.ro.

Echipele probabile:
Arsenal: Fabianski; Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Ramsey, Arteta; Ozil, Cazorla, Podolski; Giroud

Hull City: Harper; Bruce, Chester, Davies, Figueroa, Rosenior; Livermore, Huddlestone, Elmohamady; Boyd; Sagbo