Arbitrul a fluierat finalul partidei, apoi a întors jucătorii de la vestiare! Fază de cascadorii râsului la ACS Poli Timișoara – Aerostar Bacău

03.11.2018 | 16:55
Arbitrul a fluierat finalul partidei apoi a intors jucatorii de la vestiare Faza de cascadorii rasului la ACS Poli Timisoara  Aerostar Bacau

Fază de cascadorii râsului la ACS Poli Timișoara – Aerostar Bacău în Liga a doua. Arbitrul a fluierat finalul partidei, apoi s-a râzgândit și a întors jucătorii de la vestiare! Centralul Paul Unimătan din Zalău a decis să pună punct meciului după doar un minut de prelungire. Aproape imediat a fost înconjurat de jucătorii gazdelor care i-au readus aminte că a indicat patru minute. După un scandal cât casa, arbitrul a revenit asupra deciziei și a reluat partida.

A fost momentul când unii dintre jucători n-au mai înțeles nimic mai ales că o parte a fotbaliștilor erau deja în drum spre vestiare. Ba chiar, unii aveau tricourile scoase, dar au fost nevoiți să se îmbrace de urgență la loc pentru a continua jocul pentru încă trei minute.

Arbitrul a fluierat finalul partidei, apoi a întors jucătorii de la vestiare! Meciul de fotbal dintre ACS Poli Timisoara si ASU Politehnica Timisoara, din etapa a XIII-a contand pentru Liga a 2-a, disputat pe terenul Electrica din Timisoara, sambata 20 octombrie 2018. © FOTO: Sebastian Tataru / Sport Pictures
ACS Poli Timişoara a pierdut şi derby-ul cu ASU Poli Timișoara

Arbitrul a fluierat finalul partidei, apoi a întors jucătorii de la vestiare!

Nu a fost singura fază aparte care s-a petrecut la Timișoara. Duelul disputat între ACS și Aerostar s-a terminat cu victoria oaspeților, scor 2-1. Toate cele trei goluri s-au marcat din lovitură de la 11 metri. Octavian Drăghici a deschis scorul în minutul 7. Formația lui Florin Bratu a întors după pauză. Mai întâi a egalat Ciprian Vraciu, în minutul 60 din penalty, pentru ca tot el să aducă victoria moldovenilor, de asemenea, după un gol plecat de la punctul cu var. S-a terminat până la urmă cu un alt mare scandal. Portarul gazdelor a acuzat arbitrajul. Nu a fost singurul. Brigada a ajuns la vestiar înconjurată de poliţia comunitară.

Este a doua victorie la rând reușită de Florin Bratu după ce a semnat cu Aerostar Bacău. Formația a săltat în clasament peste malaxorul retrogradării și a acumulat 15 puncte. Etapa viitoare echipa fostului antrenor dinamovist joacă pe propriul teren împotriva celor de la UTA Arad.