VIDEO. Guardiola, eliminat în PREMIERĂ. Vezi cele 8 calificate!

AS Monaco a reuşit să se califice în sferturile de finală ale Ligii Campionilor! Francezii au câştigat cu 3-1 confruntarea de pe teren propriu, după ce în Anglia, Manchester City se impusese...
16.03.2017 | 00:09
VIDEO Guardiola eliminat in PREMIERA Vezi cele 8 calificate

AS Monaco a reuşit să se califice în sferturile de finală ale Ligii Campionilor! Francezii au câştigat cu 3-1 confruntarea de pe teren propriu, după ce în Anglia, Manchester City se impusese cu 5-3. Golurile mai multe marcate în deplasare au făcut diferenţa, întrucât scorul la general a fost egal: 6-6. În celălalt meci, Atletico Madrid şi Leverkusen au terminat la egalitate, scor 0-0. Asta înseamnă că trupa lui Diego Simeone avansează şi ea mai departe graţie victoriei cu 4-2 din Germania!

Este prima eliminare pentru Pep Guardiola înainte de semifinalele Ligii Campionilor!

“În Europa sunt meciuri complicate, am ratat mult, iar ei au rupt entuziasmul nostru la momentul potrivit, prin golul de 3-1. Sperăm ca la anul să jucăm meci de meci precum în a doua repriză a meciului tur.

N-am avut probleme cu defensiva în repriza a doua. Partea noastră puternică trebuie să fie pressingul pe posesia adversă, asta ne-a lipsit”, a spus Guardiola la conferinţa de presă de după meci.

Cele opt echipe calificate în sferturile competiţiei: Barcelona, Real Madrid, Juventus, Leicester, Dortmund, Bayern Munchen, AS Monaco, Atletico Madrid.

AS Monaco – Manchester City 3-1 (Mbappe 8, Fabinho 29, Bakayoko 77 / Sane 71) VIDEO

atletico m - Leverkusen

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. UPDATE, ora 18:37 / Imagini superbe cu arena din Monaco, care va găzdui meciul cu City de diseară:

kjsvkjsdv monc

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Miercuri se decid ultimele două echipe calificate în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Manchester City şi Atletico Madrid au avantaje consistente obţinute în tur, însă aşa cum s-a văzut şi săptămânile trecute, orice se poate întâmpla în Ligă.

Un nou super meci între City şi AS Monaco

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Manchester City şi AS Monaco au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri din ultimii ani în turul de pe Ettihad Stadium. S-a încheiat 5-3 după un meci cu foarte multe întoarceri de scor, penalty-uri ratate şi dramatism la cote înalte.

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Sterling a deschis scorul în minutul 26, însă Falcao şi Mbappe i-au adus pe francezi în avantaj până la pauză. City a egalat prin Aguero în minutul 58, la câteva minute după ce Falcao a ratat un penalty. Columbianul s-a revanşat şi i-a adus pe monegasci în avantaj cu un lob superb, în minutul 61.

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Finalul de meci a fost al cetăţenilor. Aguero, în minutul 71, Stones (77) şi Sane (82) au întors încă o dată rezultatul în favoarea lui Manchester City. 5-3 după prima manşă, dar nimic nu e jucat.

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. AS Monaco e echipa cu cel mai bun atac din Europa şi aşteptăm un nou meci super ofensiv din partea celor două formaţii.

Echipe probabile:

AS Monaco (4-4-2): Subasic – Sidibe, Diallo, Raggi, Mendy – Silva, Fabinho, Bakayoko, Lemar – Falcao, Mbappe. Antrenor: Leonardo Jardim.

Manchester City (4-1-4-1): Bravo – Sagna, Stones, Otamendi, Zabaleta – Toure – Sterling, De Bruyne, Silva, Sane – Aguero. Antrenor: Pep Guardiola.

Atletico, pas uriaş spre sferturi

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Atletico Madrid a făcut un pas uriaş spre calificarea în sferturile de finală încă din tur. Echipa lui Simeone a câştigat cu 4-2 la Leverkusen şi e greu de crezut că va putea fi învinsă la o diferenţă de 3 goluri pe Vicente Calderon.

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. “Cholo” are calificarea în buzunar şi se apropie pas cu pas de visul său, acela de a câştiga Liga Campionilor cu Atletico. Simeone a pierdut două finale, în 2014 şi 2016, ambele împotriva lui Real Madrid.

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. S-au calificat până acum în sferturi: Real Madrid, Barcelona, Bayern, Borussia Dortmund, Leicester City şi Juventus.

AS MONACO-MANCHESTER CITY LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Tragerea la sorţi pentru stabilirea sferturilor se va efectua la Nyon, vineri, 17 martie, de la ora 13:00, ora României.