VIDEO. Astra-Dinamo 2-5, după prelungiri şi 3 eliminaţi! Vezi fazele

FINAL DE MECI! Dinamo cîştigă duelul cu Astra după prelungiri cu 5-2 şi va întîlni Steaua în semifinalele Cupei Ligii. Elevii lui Andone au înscris 3 goluri în prelungiri prin Daniel Popa...
18.11.2016 | 00:00
VIDEO AstraDinamo 25 dupa prelungiri si 3 eliminati Vezi fazele

FINAL DE MECI! Dinamo cîştigă duelul cu Astra după prelungiri cu 5-2 şi va întîlni Steaua în semifinalele Cupei Ligii. Elevii lui Andone au înscris 3 goluri în prelungiri prin Daniel Popa şi Sergiu Hanca (2). Prima manşă a semifinalei cu Steaua e programată pe 21 sau 22 decembrie, iar returul va avea loc în 2017.

Min. 115: GOOOOOOOL Dinamo! Hanca face “dubla” în prelungiri şi e 5-2 pentru “cîini”  (VEZI REUŞITA)

Min. 106: Nicoară vede şi el cartonaşul roşu direct după o nouă intrare tare.

Pauză în prelungiri! Dinamo e aproape de semifinale, avînd un avantaj de 2 goluri după primele 15 minute din prelungiri.

Min. 104: GOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Hanca transformă penalty-ul şi face 4-2. E greu să mai piardă.  (VEZI REUŞITA)

Min. 101: Fabricio face penalty şi apoi l-a îmbrăncit pe arbitru! Ce meci slab a făcut fundaşul Astrei, care a fost uşor depăşit de tînărul Daniel Popa

Min. 95: Hanca trage pe lîngă din 4 metri. Ratare uluitoare pentru Dinamo! Încă o super centrare pentru Oliva

Min. 93: Ratare uriaşă pentru Denis Alibec! Atacantul trage în Brănescu din postură de singur cu portarul

Min. 91: GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Daniel Popa înscrie golul de 3-2. Hanca înscrie după o centrare foarte bună  (VEZI REUŞITA)

Start în prelungiri

FINAL DE MECI! S-a încheiat 2-2 meciul dintre Astra şi Dinamo. Avem prelungiri

Min. 80: Vali Lazăr e eliminat după ce i-a pus o talpă pe glezna lui Lovin! Dinamo joacă în 10 oameni ultimele 10 minute ale meciului, posibil şi prelungirile

Min. 70: GOOOOOOOOOOOOL Astra! Budescu transformă penalty-ul şi e 2-2. Mijlocaşul Astrei a afişat un mesaj de condoleanţe pentru familia lui Prodan (VEZI REUŞITA)

FOTBAL:ASTRA GIURGIU-DINAMO BUCURESTI, CUPA LIGII ADEPLAST  (17.11.2016)

Min. 69: PENALTY pentru Astra. Nedelcearu e imprudent şi îl ţine pe Alibec în careu. Atacantul Astrei a ştiut să scoată faultul

Min. 66: Meciul s-a mai liniştit după debutul turbulent de repriză. Dinamo are în control meciul

Min. 52: GOOOOOOOOOL Dinamo! Oliva a centrat din nou decisiv şi Palic readuce “cîinii” în avantaj  (VEZI REUŞITA)

Min. 48: GOOOOOOOOOL Astra! Denis Alibec egalează cu un şut foarte bun din unghi  (VEZI REUŞITA)

Start în partea secundă

PAUZĂ! Dinamo conduce la Giurgiu cu 1-0 după golul lui Gnohere. Astra a ratat ocazii foarte bune prin Alibec, Budescu şi Seto, dar Brănescu a avut o primă repriză extraordinară.

Min. 31: Încă o ocazie mare pentru Astra. Brănescu îl blochează şi pe Takayuki. Incredibil

Min. 28: Budescu trage puţin pe lîngă poartă

Min. 17: Gnohere ia galben pentru un cot în figura lui Fabrizio

Min. 14: Alibec e cel mai periculos jucător al gazdelor. A creat încă o şansă periculoasă, dar apără Brănescu

Min. 13: GOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Gnohere deschide scorul pentru “cîini”. E primul gol de la revenirea la prima echipă (VEZI REUŞITA)

Min 10: Alibec scapă singur cu Brănescu, dar portarul dinamovist apără

Min. 2: Ceccarelli reuşeşte un tackling curat în careul propriu, într-o fază foarte periculoasă.

START DE MECI

Înainte de meci, jucătorii celor două echipe ţin un moment de reculegere în memoria lui Daniel Prodan

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. UPDATE, 17.11, ora 20:22 / Italianul Ceccarelli debutează în această seară în echipa “cîinilor”

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. UPDATE, 17.11, ora 18:45 / Într-o oră începe meciul din Cupa Ligii dintre Astra şi Dinamo. După cum FANATIK.RO a anunţat încă de miercuri, Denis Alibec e titular în ofensiva formaţiei lui Şumudică.

Echipele de start:

ASTRA: Gavrilaş – Oros, Geraldo, Fabricio – Al. Stan, Boubacar, Takayuki, Teixeira, V. Nicoară – Budescu, Alibec. Antrenor: Marius Şumudică

DINAMO: Brănescu – Ceccarelli, Nedelcearu, Maric, M. Oliva – D. Nistor, Busuladzic, Palic – Hanca, Gnohere, V. Lazăr. Antrenor: Ioan Andone

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. UPDATE, 16.11, ora 18:45 / 400 de bilete vor avea la dispoziţie fanii lui Dinamo pentru meciul de la Giurgiu. Doar că la jocurile dintre cele două echipe, Marius Şumudică a avut probleme, suporterii stînd în spatele băncii tehnice.

Totuşi, la acest meci, Şumi ar putea scăpa. Asta pentru că, este cunoscut, a fost contactat în urmă cu o lună pentru a-l înlocui pe Andone. Iar suporterii au declarat că-i încîntă venirea lui Şumudică în ”Ştefan cel Mare”.

Altfel, Şumi ar vrea să-l folosească pe Denis Alibec la meciul de joi, chiar dacă nu este refăcut total. Atacantul va fi introdus pe teren din primul minut, dar, dacă va simţi cele mai mici dureri, va fi înlocuit imediat.

Decizia lui Şumudică a venit după ce s-a consultat cu fotbalistul.

––––––––––––––––––––––

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. UPDATE, 16.11, ora 18:45 / Marcel Bârsan va arbitra partida de joi seară de la Giurgiu, asistat la cele două linii de Andrei Constantinescu şi Bogdan Gheorghe.

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. UPDATE / Marius Şumudică a anunţat că Denis Alibec şi-a reluat antrenamentele şi că poate să joace cu aceste probleme medicale chiar pînă la finalul activităţii sale de fotbalist.

“Alibec încearcă să evite operaţia. El poate să se şi lase cu aceste probleme. Poate să o ducă aşa pînă la final. El are doar o ciupitură de menisc. De patru zile se antrenează normal. A făcut un tratament şi sper să îl am săptămîna viitoare la Viena. Dacă vom cîştiga în Austria, atunci 80 la sută avem şanse de calificare”, a spus Şumudică.

–––––––––––––––––––––––––

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. UPDATE / Denis Alibec a revenit la antrenamentele Astrei, după ce o perioadă a stat deoparte din cauza problemelor medicale. Atacantul a anunţat că este foarte posibil să şi evolueze în meciul cu Dinamo din Cupa Ligii, programat joi, de la ora 20:30

“Mă antrenez normal, alături de colegi. Chiar azi am fost la antrenament şi nu am avut nicio problemă. Am avut nevoie de o pauză de cîteva zile ca să văd cum reacţionează accidentarea. Deocamdată este bine.

Sînt şanse foarte mari să fiu în lot cu Dinamo. Nu ştiu dacă voi juca de la început. Vom vedea cum vor decurge lucrurile în zilele viitoare. Trebuie să vedem dacă mă ţine piciorul. Dacă nu, mă voi opera”, a spus Alibec pentru GSP.RO.

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. Partida Astra-Dinamo se va juca joi, de la ora 20:30 şi este o restanţă din sferturile Cupei Ligii.

Rezultatele sferturilor:

ACS Poli Timişoara – Concordia Chiajna 2-1 (1-0). Au marcat: Artean 13, Croitoru 78 / Albu 74.

CFR Cluj – ASA Târgu Mureş 5-6 (0-0, 1-1, 4-5 după loviturile de departajare). Au marcat: Bud 83 / Kuku 64.

FC Botoşani – FC Steaua 0-2 (0-1). Au marcat Tudorie 45+2, Ov. Popescu 49.

Poli Timişoara, ASA Târgu Mureş şi FC Steaua s-au calificat în semifinalele Cupei Ligii, programate în 21-22 decembrie 2016 şi 1-2 martie 2017.

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. CFR Cluj a trecut de CS U CRaiova la loviturile de departajare, după ce jucătorii oltenilor au ratat patru lovituri de pedeapsă! Bogdan Vătăjelu, Andrei Ivan şi Nicuşor Bancu au tras cu toţii peste poartă.

VEZI VIDEO AICI

* 3-2. Nascimiento marchează şi trimite CFR în sferturile de finală ale Cupei Ligii.

* 2-2. Nuno Rocha transformă!

* Bud ratează!

* Vătăjelu ratează! Acesta trimite tot peste poartă!

* Şutul lui Tiago Lopes este apărat de Calancea.

* Andrei Ivan trimite şi el peste poartă.

* 2-1. Petrucci înscrie de această dată.

* Bancu trage peste poartă.

* 1-1. Lopez egalează.

* 0-1. Zlatinski este primul executant şi înscrie.

Min. 120: Finalul prelungirilor.

Min. 106: A început a doua repriză de prelungiri,

Min. 105: Finalul primei reprize de prelungiri.

Min. 100: Mateiu este înlocuit de Rambe.

Min. 91: A început prima repriză de prelungiri.

Min. 90+2: Finalul timpului regulamentar, urmează prelungiri.

Min. 86: Iese Mazarache, intră Bancu.

Min. 76: Iese Jakolis, intră Neagu.

Min. 73: Jakolis vede cartonaşul galben.

Min. 59: Intră Lopes, intră Nouvier.

Min. 53: Iese Negruţ, intră Lopez.

Min. 46: Vagenin este schimbat de Ivan.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+2: PAUZĂ.

Min. 45+1: Petrucci execută penalty-ul, Calancea apără.

Min. 45: Calancea faultează în careu şi primeşte cartonaul galben.

Min. 37: Vătăjelu respinge greşit, jakolis urmăreşte mingea însă şutează după ce aceasta a depăşit spaţiul de joc.

Min. 27: Jakolis şutează cu stîngul, Calancea reţine.

Min. 23: Gustavo Vagenin şutează de la distanţă, mingea trece pe lîngă poarta lui Mincă.

Min. 2: Horj vede cartonaşul galben.

Min. 1: A început partida.

CFR Cluj: Mincă – Peteleu, Larie, Horj, Camora – Jakolis, Petrucci, Nascimento, Nouvier – Negruţ, Bud
Rezerve: T. Marc, Ene, Tiago Lopes, Veres, Hodgyai, Neagu, Cristian Lopez

CSU Craiova: Calancea – Popov, Acka, Kay, Vătăjelu – Zlatinski, Mateiu – Băluţă, Gustavo Vagenin, Măzărache – Nuno Rocha
Rezerve: Popescu, Bancu, Dumitraş, A. Ivan, Surugiu, Do Rosario, Madson

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. Concordia Chiajna s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii, după ce a trecut de Pandurii Târgu Jiu la loviturile de departajare. Ilfovenii s-au alăturat celor de la ACS Poli Timişoara, ASA Târgu Mureş şi FC Botoşani. În sferturi sînt calificate direct Steaua şi Astra Giurgiu. Astăzi se vor disputa ultimele două meciuri ale acestei faze, de la ora 18:00, CFR va primi vizita celor de la Craiova, iar FC Voluntari şi Dinamo se întîlnesc de la ora 21:00.

* 4-3. Bălgrădean apără şutul lui Unguruşan.

* 4-3. Stanca apără şutul lui Serediuc.

* 4-3. Munteanu înscrie.

* 4-2. Bucurică înscrie cu emoţii.

* 3-2. Bălgrădean apără şutul lui Voiculeţ.

* 3-2. Albu marchează.

* 2-2. Obodo înscrie.

* 2-1. Pena trage cu încredere şi marchează.

* 1-1. Pleaşcă este primul executant al gorjenilor şi înscrie.

* 1-0. Neluţ Roşu execută prima lovitură de pedeapsă şi transformă.

Min. 120: Finalul prelungirilor. Urmează lovituri de departajare.

Min. 106: S-a reluat partida.

Min. 102: Valentin Alexandru iese accidentat, intră Unguruşan.

Min. 95: Constantin Grecu vede la doilea cartonaş galben şi este eliminat.

Min. 90+3: Finalul timpului regulamentar, se intră în prelungiri.

Min. 88: Grecu vede cartonaşul galben.

Min. 87: Iese Ţucudean, intră Voiculeţ.

Min. 75: Ies Buleică, intră Pena.

Min. 74: Feussi trimite la Buleică, jucătorul ilfovenilor ratează uluitor.

Min. 67: Melinte îl înlocuieşte pe Cristea.

Min. 54: Mamele vede cartonaşul galben.

Min. 46: Ambele echipe schimbă după pauză: Hlistei este înlocuit de Trifu. Bucurică îl înlocuieşte pe Grădinaru.

Min. 46: A început partida.

Min. 37: Cristea vede cartonaşul galben.

Min. 33: GOL PANDURII! Valentin Alexandru aduce egalarea, după ce în învinge pe Bălgrădean cu o lovitură de cap.

Min. 28: Valentin Alexandru reia cu capul, mingea trece pe lîngă poarta lui Bălgrădean.

Min. 21: Vasiljevic vede cartonaşul galben.

Min.13: GOL CONCORDIA! Grădinaru pasează la Serediuc, acesta şutează şi înscrie.

Concordia Chiajna va primi vizita celor de la Pandurii Târgu Jiu în optimile Cupei Ligii, de la ora 21:30.

Concordia: Bălgrădean – Feussi, Albu, Tincu, Melinte – Cristea – Buleică, Grădinaru, Roşu, Serediuc – Constantinescu

Pandurii: Stanca – Pleaşcă, Pitian, Vasiljevic, Grecu – Răuţă, Munteanu, Obodo, Hlisstei – V. Alexandru, Ţucudean

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. ACS Poli Timişoara s-a impus cu scorul de 2-1 pe teren propriu împotriva Viitorului lui Gheorghe Hagi şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii.

Min. 86: Şeroni vede cartonaşul galben.

Min. 80: GOL ACS POLI TIMIŞOARA! Croitoru înscrie din lovitură liberă din marginea careului.

Min. 79: Hodorogea vede cartonaşul galben.

Min. 74: Iese Popovici, intră Elek.

Min. 64: Bărbuţ este înlocuit de Mailat.

Min. 64: Iese Casap, intră Benzar.

Min. 57: Iancu vede cartonaşul galben.

Min. 54: Rădoi vede cartonaşul galben.

Min. 56: Iese Cioablă, intră Chiţu.

Min. 50: Nimely şutează cu pămîntul, mingea trece pe lîngă poarta lui Straton.

Min. 45+7: PAUZĂ!

Min. 38: Pablo Brandan vede cartonaşul galben.

Min 33: Rîmniceanu se cioceneşte de Bocşan, apoi părăseşte terenul accidentat, pe targă. Locul său în poarta Viitorului este luat de Tordai.

Min. 16: GOL TIMIŞOARA! Artean aduce egalarea, după ce reia cu capul din interiorul careului.

Min. 7: Croitoru execută frumos o lovitură liberă, de la 25 de metri, mingea trece puţin pe lîngă poarta Viitorului.

Min. 3: GOL VIITORUL! Cioablă deschide scorul, după o greşeală în defensiva bănăţenilor.

ACS Poli Timişoara primeşte vizita trupei lui Gheorghe Hagi, în optimile Cupei Ligii. Viitorul vine după înfrîngerea cu Gaz Metan din campionat, scor 2-1, iar Timişoara a cedat cu Pandurii Târgu Jiu, scor 3-1.

ACS Poli Timişoara: Straton – Sorescu, Şeroni, Cînu, Vădrariu – Artean – Bărbuţ, Croitoru, Cârstocea, Vraciu – Elek.

Viitorul: Rîmniceanu – S. Rădoi, Hodorogea, Boli, Brandan – Daniel Lopez, Casap, Purece – CioablăG. Iancu, Nimely

***********************************************************************************************************

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. ASA Târgu Mureş s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii, după ce s-a impus cu scorul de 2-0 în faţa celor de la Gaz Metan, la Mediaş. Ianis Zicu a deschis scorul, iar Feketics a stabilit rezultatul final.

Min. 90+2: Finalul partidei.

Min. 88: Ursu vede cartonaşul galben.

Min. 79: GOL ASA! Feketics măreşte avantajul pentru mureşeni, cu un şut plasat, după ce a driblat portarul.

Min. 74: GOL ASA! Kuku trimite la Zicu, aflat în faţa porţii, care înscrie cu un şut pe jos.

Min. 75: Iese Romeo, intră Trif.

Min. 72: Iese Mendy, intră Ursu.

Min. 66: Kuku primeşte bine în faţa porţii, dar reia cu latul peste poartă.

Min. 59: Iese Zaharia, intră Olaru.

Min. 49: Petre şutează frumos din marginea careului, mingea trece puţin pe lîngă poartă.

Min. 49: Iese Hamed şi intră Feketics.

Min. 45+2: PAUZĂ!

Min. 45: Danci vede cartonaşul galben.

Min. 44: A ieşit Ciolacu, a intrat Claudiu Belu.

Min. 42: Bic a driblat un adversar şi a trimis puternic, dar mingea a lovit bara.

Min. 20: Candrea vede cartonaşul galben, după un fault asupra lui Eric.

Min. 9: Eric este faultat în apropierea careului, se dictează lovitură liberă.

Gaz Metan şi ASA Târgu Mureş se întîlnesc la Mediaş în optimile Cupei Ligii. Acesta este meciul de debut al lui Dan Alexa pe banca mureşenilor, după demisia lui Dario Bonetti.

Gaz Metan: Greab – Romeo, Stancu, Danci, Muth – Petre, Zaharia, Bic, Buziuc – Eric, Gavra
Rezerve: Pleşca – Creţu, Trtovac, Cristea, Trif, Olaru, Lupu

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu – Candrea, Cordoş, Matei, Dobrosalevici – Mendy, Hamed – Zicu, Ioniţă, Kuku – Ciolacu
Rezerve: Viciu, Petra, Cherteş, Ursu, Iordache, Feketics, Deaconu

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. FC Botoşani s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa celor de la CSM Politehnica Iaşi şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii.

Min. 90: Finalul partidei.

Min. 78: Matulevicius este schimbat de Astafei.

Min. 66: Bordeianu vede cartonaşul galben.

Min. 63: Iese Lorand Fulop, intră Răzvan Greu.

Min. 60: Iese Roman, intră Cătălin Golofca.

Min. 45: PAUZĂ.

Min. 41: Popovici vede cartonaşul galben.

Min. 22: Ciucur centrează  de pe partea dreaptă, dar Albuţ este la post şi respinge în corner.

Min. 6: Lorand Fulop deschide scorul după un şut trimis cu pămîntul, din careu.

FC Botoşani: Albuţ – Patache, Plămadă, Miron, Popovici – Vaşvari, Bordeianu – L. Fulop, I. Fulop, M. Roman – Matulevicius.

CSM Iaşi: Caparco – Voicu, Frăsinescu, Mihalache, Ţigănaşu – Mitic, Ştefănescu – Ciucur, V. Gheorghe, Bole – D. Roman

ASTRA-DINAMO LIVE VIDEO CUPA LIGII. A treia ediţie a Cupei Ligii începe marţi, cu partida dintre FC Botoşani şi CSMS Iaşi. Steaua şi Astra calificare direct în sferturile de finală. Partidele se vor disputa într-o singură manşă, pe terenul primei echipei.