Kvitova a CÎŞTIGAT titlul la Wimbledon în 55 de minute!

GAME, SET, MECI şi TURNEU pentru Kvitova care cîştigă la zero setul secund cu Bouchard! Sportiva din Cehia a jucat incredibil şi nu i-a lăsat nicio şansă adversarei. Finala a fost fără...
05.07.2014 | 15:50
Kvitova a CISTIGAT titlul la Wimbledon in 55 de minute

GAME, SET, MECI şi TURNEU pentru Kvitova care cîştigă la zero setul secund cu Bouchard! Sportiva din Cehia a jucat incredibil şi nu i-a lăsat nicio şansă adversarei. Finala a fost fără istoric!

Loading the player…

5-0 Kvitova! Petra Kvitova joacă singură pe teren, este la doar un game de victorie!

4-0 Kvitova! Sportiva din Cehia face din nou break-ul şi se pare că avem un meci scurt

3-0 Kvitova! Cehoaica are cîteva probleme pe propriul serviciu, dar a reuşit să le rezolve şi conduce cu 3-0 în setul doi

BREAK Kvitova! Cehoaica joacă incredibil. Bouchard nu are în aceste momente nicio şansă

1-0 Kvitova! Petra Kvitova începe bine setul secund cu un game alb

BREAK ŞI SET, Kvitova 6-3! Cehoaica reuşeşte din nou break-ul datorită loviturii excelente de retur şi cîştigă primul set

BREAK Bouchard, 5-3! Canadianca cîştigă primul break al ei din această finală, însă rămîne la două lungimi de Kvitova

BREAK Kvitova, 5-2! Cehoaica cîştigă pe serviciul advers şi îşi apropie primul set

4-2. Kvitova joacă mai bine, Bouchard resimte presiunea

3-2. Bouchard îşi face greu serviciul, în care cehoaica a avut mai multe mingi de meci

3-1 Kvitova. Cehoaica se distanţează pe propriul serviciu în urma unui punct extrem de spectaculos

BREAK Kvitova, 2-1! Cehoaica loveşte tare pe serviciul lui Bouchard şi face break-ul

kvi

1-1 Kvitova. Echilibru în acest start de meci

1-0 Bouchard. Sportiva din Canada îşi face serviciul

16:11 / A început finala cu Bouchard la serviciu

15:59 / Jucătoarele intră în acest moment pe teren

kv

Finala feminină de la Wimbledon poate fi urmărită în FORMAT LIVETEXT pe FANATIK.RO

UPDATE 15:43 / Finala feminină de la Wimbledon din acest an va avea loc între Petra Kvitova şi Eugenie Bouchard. Am fost atît de aproape de o nouă finală cu participare românească, dar accidentarea Simonei Halep în semifinala cu Bouchard a făcut-o să cedeze în penultimul act.

În orice caz, Simona Halep a reuşit cea mai bună performanţă românească la feminin în turneul londonez în istorie, odată cu accederea în semfinale.

Însă, finala care va avea loc între Petra Kvitova şi Eugenie Bouchard se anunţă una extrem de disputată, ambele jucătoare fiind într-o formă foarte bună. La casele de pariuri, Petra Kvitova este favorită cu o cotă la victorie de 1,72, Eugenie Bouchard are cota 2,20 pentru un succes la Londra.

z

Petra Kvitova a obţinut titlul în 2011 cînd a învins-o în finală pe Maria Şarapova în două seturi 6-3,6-4. De partea cealaltă, Eugenie Bouchard este în faţa primului turneu de Mare Slem din carieră.

Eugenie Bouchard va juca astăzi, de la ora 16:00, finala de la Wimbledon împotriva lui Petra Kvitova. Canadianca este cea mai frumoasă apariţie pe iarba britanică şi atrage mai multe priviri chiar şi decît Maria Şarapova. Britanicii de la Daily Mail au amintit de frumuseţea canadiancei printr-o serie de imagini capturate în afara terenului de tenis. Bouchard ar putea păşi pe podiumurile de modă la fel de des cum o face pe cele de tenis.

boucard bouchard 2 bouchard 3 bouchard 4 Eugenie Bouchard (RIGHT) and her sister Beatrice dressed as 'sexy policewomen'