ATMOSFERĂ. Duelul coregrafiilor între PCH şi Peluza Roş-albastră!

UPDATE. FCSB câştigă cu 1-0 derby-ul cu Dinamo. Momcilovic a marcat unicul gol al unui meci care a avut multe ratări de ambele părţi. Budescu a ratat un penalty pe final de meci, dar Steaua a...
ATMOSFERA Duelul coregrafiilor intre PCH si Peluza Rosalbastra

UPDATE. FCSB câştigă cu 1-0 derby-ul cu Dinamo. Momcilovic a marcat unicul gol al unui meci care a avut multe ratări de ambele părţi. Budescu a ratat un penalty pe final de meci, dar Steaua a reuşit să ţină de minge. Dinamo a ratat câteva şanse bune prin Nemec şi Hanca, dar nu a putut să evite înfrângerea. Disputa a fost animată şi în tribune la începutul meciului într-un duel al coregrafiilor între cele două galerii. Nicolae Dică se impune în primul derby ca antrenor, în timp ce Vasile Miriuţă pierde meciul său inaugural ca antrenor al “câinilor”.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

VEZI VIDEO:

UPDATE. Sunt 28.000 de fani pe Arena Naţională pentru această confruntare. Nicolae Dică şi Vasile Miriuţă sunt la primul derby în calitate de antrenori principali la cele două formaţii. Cei doi n-au stat niciun minut jos pe parcursul celor 83 de minute parcurse.

111

UPDATE. În minutul 75, Budescu a ratat un penalty, apărat de Penedo. Stelistul a ratat în faţa fanilor PCH, care au explodat după ce stelistul a irosit lovitura de pedeapsă. VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

VEZI VIDEO:

UPDATE. În repriza secundă, galeriile rivale îşi încurajează non-stop echipa. În câteva ocazii au loc şi schimburi de “amabilităţi” între cele două peluze. Pînă în minutul 60 nu au fost incidente între fani.  VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

UPDATE. Tribunele au erupt la reuşita lui Marko Momcilovic. Steliştii au primit reuşita fundaşului cu multe mesaje la adresa rivalilor. Fanii oaspeţilor din “Peluza Cătălin Hîldan” au continuat să îşi încurajeze favoriţii. VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

VEZI VIDEO:

UPDATE. “Galeria roş-albastră” ştia de coregrafia pe care dinamoviştii au pregătit-o pentru acest meci şi au avut un mesaj cu un banner afişat imediat după ce “câinii” au afişat coregrafia: “Voi ca Avram Iancu? Mai bine priviţi spre bancă”, aluzie la faptul că pe banca dinamoviştilor este Vasile Miriuţă, care a evoluat pentru naţionala Ungariei. VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

222

UPDATE. Derby-ul începe în tribune cu ambele galerii având câte o coregrafie de efect. Steliştii au scris “Rămânem fideli culorilor roş-albastre, împinşi de vremuri ciudate, în clipe tumultoase”, în timp ce “câinii” au scris: “Ca Avram Iancu suntem toţi” VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

1 2

UPDATE. Câteva mii de fani sunt în faţa stadionului şi se pregătesc să intre în arenă. Galeria oaspeţilor este deja în Arenă şi acaparează peluza dinspre nord. Aproximati 6000 de fani dinamovişti în Arenă. VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

1 ffk

UPDATE. Antrenorul Stelei, Nicolae Dică a avut surpriza de a fi întâmpinat de un grup de suporteri care i-au cerut să-şi dea demisia dacă nu bate Dinamo în această seară! VEZI AICI FCSB-DINAMO LIVE VIDEO Liga 1

FCSB – Dinamo este primul derby din Liga 1 Betano, al acestui sezon, care se va disputa pe Arena Naţională, de la ora 20:30. FANATIK.RO va fi pe cel mai mare stadion al ţării pentru a vă transmite cele mai noi informaţii despre şi din timpul marelui duel.

Este un prilej de sărbătoare pentru suporterii din peluza echipei patronate de Gigi Becali. „Peluza Roş-Albastră”, aşa cum se numeşte facţiunea, împlineşte un an de zile de la înfiinţare, iar componenţii ei vor să sărbătorească în faţa lui Dinamo.  Aceştia vor renunţa la hainele de culoare neagră pe care le-au purtat până acum în peluză şi le cer suporterilor care vor veni la meci duminică seară pe Arena Naţională să vină îmbrăcaţi în roşu şi albastru (vezi detalii aici).

Cum joacă Miriuţă în FCSB – Dinamo LIVE VIDEO Liga 1

FC Dinamo Bucureşti are şi ea prilej de sărbătoare la derby. “Câinii” au un nou antrenor, iar Vasile Miriuţă, un dinamovist convins, îşi va face debutul în cel mai important meci al echipei din Ştefan cel Mare, derby-ul cu FCSB. Cosmin Contra i-a lăsat locul liber, după ce a plecat la echipa naţională a României. Miriuţă este în mare parte decis asupra modului în care va ataca în derby: Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Filip – Anton, Nascimento – Hanca, Rivaldinho, Salomao – Nemec

Cine l-a adus pe Miriuţă. „Cam deşirat, dar tehnic”. Vezi detalii aici

Vestiar înrăit la derby: „Gata cu lătratul! Muşcaţi”. Vezi detalii aici

VIDEO. Ce se întâmplă acum la Arena Naţională. Vezi detalii aici

INTERVIU. Un dinamovist, înainte de derby: „Baftă, dar nu cu noi”. Vezi detalii aici

Partida FCSB – Dinamo se va disputa de la ora 20:30, şi va fi transmisă în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO.