„Naşii”! Germania vrea să rupă BLESTEMUL Italia la turneele finale

VEZI LIVE VIDEO MECIUL AICI ...
03.07.2016 | 00:30
Nasii Germania vrea sa rupa BLESTEMUL Italia la turneele finale

VEZI LIVE VIDEO MECIUL AICI

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Germania – Italia se joacă sîmbătă, 2 iulie, de la ora 22:00. Din cele 3 întîlniri de la turneele finale din ultimii 20 de ani, germanii n-au cîştigat nici una: italienii au cîştigat de două ori, iar un meci s-a terminat la egalitate

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Italia nu are timp să „respire”. După Spania vine Germania! „Squadra Azzurra” a demonstrat de-a lungul Campionatului European că este una din pretendentele la cîştigarea trofeului.

1,55 e cota FORTUNA pentru calificarea Germaniei

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. „Italia este o combinaţie între Barcelona şi Atletico Madrid”, spunea Xavi înainte de „optimea” Italia – Spania 2-0. Aşa a şi fost! Trupa lui Antonio Conte s-a apărat excelent şi, în acelaşi timp, a jucat extraordinar pe plan ofensiv contra campioanei europene en-titre.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. În sferturile de finală urmează o nouă campioană „în funcţie”, cea mondială! „Panzerul” a apăsat pe acceleraţie doar în meciul cu Slovacia, cînd a cîştigat cu 3-0.

9,00 e cota FORTUNA pentru “2-0 scor corect pentru Germania”

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Pînă în acel moment, jocul nemţilor n-a convins pe nimeni, fiind plictisitor şi lipsit de sclipiri ofensive. Italia are un atuu extrem de important: ştie să gestioneze foarte bine meciurile împotriva echipelor mari.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Aşa s-a întîmplat şi cu Spania, şi cu Belgia. S-a apărat excelent, iar contraatacul a fost o armă letală. Pelle a lovit de două ori după astfel de faze rapide. Atenţie: de fiecare dată s-a întîmplat în minutele de prelungire!

2,95 e cota FORTUNA pentru “Gol Thomas Muller”

Info:
GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. * Victoria din luna martie a acestui an a fost singura reuşită de Germania în ultimele 8 meciuri directe cu Italia!
GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. * 33 de meciuri directe s-au disputat. Italia a cîştigat de 15 ori, Germania de 8 ori, iar 10 meciuri s-au terminat la egalitate
GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. * Germania încă nu a luat gol pînă acum la Euro. Italia a încasat doar unul, însă într-un meci cu Irlanda, care a „prins-o” deja calificată de pe primul loc
GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. * În ultimul meci direct, Germania a cîştigat net, cu 4-1, în martie. Kroos, Gotze, Hector şi Ozil au marcat pentru nemţi, în timp ce italienii au înscris prin El Shaarawy.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Echipele probabile:
Germania (4-2-3-1): Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Hector – Khedira, Kroos – Ozil, Muller, Draxler – Gomez. Antrenor: Joachim Low.
Italia (3-5-2): Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio – Pelle, Eder. Antrenor: Antonio Conte.

02.07.2016 Italia – Spania 2-0

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Care este situaţia jucătorilor?

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Antonio Candreva este accidentat şi va absenta împotriva Germaniei. Thiago Motta nu va juca nici el, dar din cauza cumului de cartonaşe galbene. De partea cealaltă, Germania n-are probleme grave.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Doar Jerome Boateng este uşor accidentat. Ăsta a fost şi motivul pentru care Joachim Low nu l-a lăsat să joace mai mult de 75 de minute în ultimele două meciuri.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI EURO 2016. Tehnicianul campioanei mondiale nu-l va folosi în primul „11” pe Mario Goetze, de obicei titular, dar care a avut o evoluţie modestă în faza grupelor. Contra Slovaciei, Low l-a folosit în locul lui pe Mario Gomez, care de altfel a şi reuşit să marcheze.