Video

Icardi, EROU în INFERNUL de la Torino! La fel a făcut acum fix 2 ani pe acelaşi stadion!

UPDATE 23:54 / Mauro Icardi a fost cel mai bun om al Inter-ului în Derby D'Italia cu Juventus, încheiat 1-1. Atacantul argentinian a egalat în repriza secundă şi a ratat alte cîteva ocazii bune...
06.01.2015 | 21:30
Icardi EROU in INFERNUL de la Torino La fel a facut acum fix 2 ani pe acelasi stadion

UPDATE 23:54 / Mauro Icardi a fost cel mai bun om al Inter-ului în Derby D’Italia cu Juventus, încheiat 1-1. Atacantul argentinian a egalat în repriza secundă şi a ratat alte cîteva ocazii bune pe final de meci.

Atacantul în vîrstă de 21 de ani a stricat din nou începutul de an pentru Juventus după ce în urmă cu fix doi ani, pe data de 6 ianuarie, pe acelaşi stadion, Icardi marca două goluri pentru victoria Sampdoriei.

Mauro Icardi

Pe data de 6 ianuarie 2013, Juventus era mare favorită în faţa Sampdoriei. Torinezii au deschis scorul prin Giovinco, însă atunci avea să iasă la rampă pentru prima dată la rampă Mauro Icardi. Atacantul argentinian a marcat o dublă şi a adus o victorie surprinzătoare pentru Samdoria pe terenul campioanei. VEZI REZUMATUL meciului Juventus – Sampdoria 1-2 (6 ianuarie 2013):

FINAL DE MECI! Inter smulge un egal în repriza secundă pe terenul lui Juventus prin golul lui Icardi. Juve mai are un punct avans în fruntea clasamentului faţă de Roma. Clasamentul din Serie A după 17 etape:

juvvvvveeee

Kovacic este eliminat în minutul 85 pentru o intrare dură la Lichtsteiner. Din fericire, jucătorul lui Juve evită la timp gheata sîrbului

Loading the player…

GOOOOOOL Inter! Mauro Icardi egalează în minutul 64 cu un şut plasat din 6 metri

Start în repriza secundă!

Final de primă repriză! Juventus a dominat prima parte şi a reuşit să păstreze mingea departe de poarta lui Buffon. Inter trebuie să facă mai mult dacă vrea să plece cu puncte de pe Juventus Stadium în această seară.

GOOOOOOL Juventus! Tevez deschide scorul în minutul 5 după o preluare extraordinară a lui Arthuro Vidal.

START DE MECI: Atmosferă extraordinară pe Juventus Stadium. Toată acţiunea poate fi urmărită pe FANATIK.RO

juveeeeee

UPDATE 21:30 / Echipele de start în Juventus – Inter. George Puşcaş e rezervă la nerazzurri:

icardi

UPDATE 21:20 / Tătăruşanu a avut un debut nefericit în Serie A, Fiorentina fiind învinsă de ultima clasată, Parma cu 0-1. Totuşi, antrenorul Vicenzo Montella a declarat că se bazează pe român în continuare: “M-am gîndit mult şi am ales ca Tătăruşanu să fie titular. A fost o decizie foarte bună pentru că el oferă mai multe garanţii decît Neto. Brazilianul nu este cu gîndul la noi, după ce a decis că nu vrea să prelungească contractul. Tătăruşanu este un portar foarte bun şi de mare calitate. El va fi în continuare titular”, a declarat Montella după meci.

UPDATE 20:52 / S-a încheiat Cesena – Napoli 1-4. Ultimul meci va avea loc de la ora 22:00, Juventus fiind favorită în derby-ul cu Inter. George Puşcaş este în lotul echipei lui Mancini

UPDATE 20:35 / Plouă cu goluri la Cesena! Este 4-1 pentru Napoli în minutul 78, după ce Higuain a marcat pentru 4-0 şi Brienza a marcat golul de onoare al gazdelor

UPDATE 20:21 / Napoli conduce cu 3-0 la Cesena din minutul 64 după ce Capelli şi-a dat autogol. Napoletanii se gîndesc deja la derby-ul din weekend cu Juventus

UPDATE 19:42 / Napoli conduce cu 2-0 la Cesena în minutul 43 după reuşitele lui Callejon şi Higuain. Echipa lui Rafa Benitez şi-a făcut meciul uşor

UPDATE 18:57 / Ne pregătim pentru meciul dintre Cesena şi Napoli în care echipa lui Rafa Benitez e mare favorită

benitez

UPDATE 18:00 / Ultimele meciuri ale etapei sînt Cesena – Napoli de la ora 19:00 şi derby-ul Juventus – Inter de la 22:00

UPDATE 17:55 / S-au încheiat meciurile de la ora 16:00. Tătăruşanu a avut un debut ratat în Serie A, Fiorentina pierzînd meciul cu ultima clasată, Parma cu 0-1. Sassuolo a produs surpriza, reuşind să cîştige pe San Siro cu 2-1. Rezultatele de la ora 16:00:

rez

UPDATE 17:15 / AC Milan e condusă de Sassuolo pe teren propriu din minutul 67, golul doi fiind marcat de Zaza. În acest moment, Milan – Sassuolo e 1-2

PAUZĂ în meciurile de la ora 16:00.

UPDATE 16:27 / Sansone egalează pentru Sassuolo cu AC Milan. În minutul 28, Milan – Sassuolo e 1-1

UPDATE 16:15 / Tătăruşanu are un debut cenuşiu în Serie A. Parma înscrie prin Costa în minutul 11

UPDATE 16:10 / Andrea Poli deschide scorul pentru AC Milan cu Sassuolo în minutul 9

Zi plină de meciuri în Serie A. Derby-ul zilei va avea loc de la ora 22:00 între Juventus şi Inter. Ciprian Tătăruşanu este la debutul său în Serie A pentru Fiorentina profitînd de faptul că brazilianul Neto nu şi-a prelungit contractul cu gruparea “Viola”.

Toată acţiunea poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO. În primul meci al zilei, Roma a învins la Udine cu 1-0 prin golul lui Astori. Meciurile zilei: