OBOSEALA şi-a spus cuvîntul. Halep şi Niculescu au pierdut FINALA de dublu!

UPDATE, ora 01:00. Simona Halep si Monica Niculescu au pierdut finala de la Montreal, scor 3-6, 6-7, in faţa perechii formate din Vesnina şi Makarova....
31.07.2016 | 23:59
OBOSEALA sia spus cuvintul Halep si Niculescu au pierdut FINALA de dublu

UPDATE, ora 23:52.  Vesnina şi Makarova au cîştigat primul set al finalei de dublu de la Montreal, scor 6-3.

UPDATE, ora 23:15. A început meciul. Vesnina şi Makarova servesc primele.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL UPDATE, 22:02. Simona Halep s-a impus în finala de simplu a turneului de la Montreal, scor 7-6, 6-3, în faţa sportivei din Statele Unite, Madison Keys. De la 22:30, Simona va disputa şi finala de dublu, alături de Monica Niculescu. Adversarele româncelor – cuplul E. Makarova/E. Vesnina.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 18:30 / Simona Halep şi Monica Niculescu s-au lăudat reciproc înainte de finalele de diseară:

Monica Niculescu: “În teren a fost extraordinar, Simona nu greşeşte o minge. Cred că a greşit trei mingi în tot meciul, serios, am încredere în ea pe fundul terenului”

Simona Halep: “Monica, cu experienţa ei de la dublu, iar eu, în nebunia mea de la simplu, am făcut punctele importante şi am cîştigat meciul. Ne simţim foarte bine împreună!”

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 13:30 / Finala de dublu de la Montreal, Halep/Niculescu – E. Makarova/E. Vesnina se va disputa duminică, de la ora 21:30, după finala de simplu în care Simona Halep o va întîlni pe Madison Keys.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 00:10. Simona Halep şi Monica Niculescu s-au calificat în finala turneului de dublu de la Montreal. Româncele noastre le-au învins pe Klepac şi Srebotnik în trei seturi, scor 6-3, 2-6, 10-6. În ultimul act, Halep şi Niculescu vor întîlni învingătoarele meciului A. McHale/A. Muhammad – E. Makarova/E. Vesnina.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 00:00. CupluA. Klepac/K. Srebotnik s-a impus în setul doi, scor 6-2. Meciul merge în decisiv!

UPDATE, 23:37. Primul set al partidei este cîştigat de Halep şi Niculescu, scor 6-3.

UPDATE 23:21. Halep şi Niculescu reuşesc primul break al meciului. Scorul în acest moment este 4-2.

UPDATE 23:00. Start în semifinala de dublu. Româncele noastre au început cu dreptul, reuşind să cîştige primul game al finalei cu perechea formată din A. Klepac/K. Srebotnik.

UPDATE, ora 22:02. Simona Halep este gata de semifinala de dublu. Imediat după meciul cîştigat în faţa lui Kerber, Românca noastra a declarat că este pregătită să joace un nou meci, la o diferenţă mică de timp ”Nu am nici o problemă să joc şi în semifinala de dublu”

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 30 iulie, ora 17:50 / Simona Halep şi Monica Niculescu vor juca în semifinale cu dublul A. Klepac/K. Srebotnik. Sîrboaicele sînt uşor favorite la pariuri, avînd cota 1,77 la victorie faţă de cota 2,00 cît au Niculescu şi Halep.

LIVE VIDEO HALEP-KERBER SEMIFINALE ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 30 iulie, ora 08:00. Simona Halep joacă sîmbătă seară două semifinale! De la ora 20 la simplu, contrra nemţoaicei Angelique Kerber, iar mai apoi, în jur de ora 23:00, semifinala la dublu alături de Monica Niculescu, împotriva sîrboaicelor A. Klepac/K. Srebotnik.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 30 iulie, ora 00:45. Simona Halep s-a calificat în semifinalele probei de dublu ale turneului de la Montreal, la doar cîteva ore după ce reuşise să ajungă în aceeaşi fază a competiţiei şi la proba de simplu.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. Monica Niculescu şi Simona Halep au trecut de perechea formată din Caroline Garcia şi Kristina Mladenovic, scor 6-4, 3-6, 10-8. În semifinale, româncele vor întîlni perechea cîştigătoare a partidei A. Klepac/K. Srebotnik – B. Mattek-Sands/H. Watson.

––––––––––––––––––

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 29 iulie, ora 21:40. Simona Halep şi Monica Niculescu le va întîlni în această seară, începînd cu ora 22:30, pe Caroline Garcia şi Kristina Mladenovic, favorite numărul doi în Canada. Cine cîştigă, ajunge în semifinalele probei de dublu de la Montreal.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 28 iulie, ora 00:14 / Simona Halep şi Monica Niculescu s-au calificat în sferturile de finală ale probei de dublu în turneul de la Montreal după ce au trecut de Katerina Bondarenko şi Olga Savchuk, scor 6-1, 6-3. În faza următoare, cele două românce ar putea avea un duel de foc, împotriva franţuzoaicelor Caroline Garcia şi Kristina Mladenovic, favorite numărul doi în Canada.

____________________________________________________________________________

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, ora 23:52 / Halep şi Niculescu se înţeleg perfect şi domină clar partida. Au cîştigat primul set cu 6-1.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE ORa 22:30 / Începe meciul Simonei Halep şi al Monicăi Niculescu, din optimile probei de dublu, contra ucrainencelor Katerina Bondarenko şi Olga Savchuk.

Monica Niculescu a fost eliminată în turul doi la Montreal, de favorita numărul doi a competiţiei, Aga Radwanska. Poloneza s-a impus cu 6-1, 7-5. Niculescu a avut minge de set în al doilea act, dar nu a reuşit să o concretizeze iar apoi a cedat iniţiativa şi a fost învinsă.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 20:15 / Radwanska îşi adjudecă primul set fără emoţii, scor 1-6.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE, 14:12 / Monica Niculescu va juca două meciuri în această noapte la Montreal. Românca va juca meciul din turul doi cu Agnieszka Radwanska în jurul orei 19:30.

LIVE VIDEO HALEP-KERBER SEMIFINALE ROGERS CUP MONTREAL. Apoi, de la ora 22:30, Niculescu şi Halep vor juca în turul doi al probei de dublu. Acolo le vor întîlni pe ucrainiencele Katerina Bondarenko şi Olga Savchuk.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. UPDATE 13:00 / Dublul format din Simona Halep şi Monica Niculescu va juca miercuri seară, în jurul orei 22:30 împotriva cuplului ucrainian format din Katerina Bondarenko şi Olga Savchuk.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. Monica Niculescu s-a calificat în turul doi al turneului de la Montreal după o victorie în trei seturi obţinută împotriva sportivei din Letonia, Jelena Ostapenko. Niculescu a revenit după ce a pierdut cu 3-6 primul set şi s-a impus cu 7-5, 6-1 în următoarele seturi.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. În turul următor, Niculescu o va întîlni pe sportiva din Polonia, Agnieszka Radwanska. Poloneza e cap de serie numărul 4 în turneul canadian.

LIVE VIDEO HALEP-KEYS FINALA ROGERS CUP MONTREAL. Cealaltă româncă de pe tabloul principal, Simona Halep, s-a calificat în optimi după o victorie în două seturi, 6-2, 6-3 cu Daria Gavrilova.