VIDEO. Spania, înfrîngere dureroasă! Croaţia cîştigă grupa. Turcia REÎNVIE şi e aproape calificată

CLASAMENT GRUPA D:...
21.06.2016 | 23:59
VIDEO Spania infringere dureroasa Croatia cistiga grupa Turcia REINVIE si e aproape calificata

CLASAMENT GRUPA D:

1. Croaţia 7p

2. Spania 6p

3. Turcia 3p

4. Cehia 1p

FINAL în cele două meciuri! Turcia cîştigă cu 2-0 şi are şanse mari să se califice în optimi. Spania pierde dramatic cu 2-1 şi intră pe un traseu infernal. Optimi cu Italia şi posibil sfert cu Germania

Min. 88: GOOOOOL Croaţia! Perisic dă lovitura pe final de meci. Incredibil. Spania în acest moment va juca împotriva Italiei – VEZI VIDEO AICI

adadadw

Min. 78: Fără ocazii mari în Croaţia-Spania după penalty-ul ratat de Ramos! Rămîne un meci cu ritm bun

Min. 71: Sergio Ramos ratează de la punctul cu var. Apărăr Subasic

Min. 70: Penalty pentru Spania! David Silva e trîntit în careu

Min. 65: GOOOOOOOOOOOOOL Turcia! Tufan marchează cu un şut din interiorul careului într-o fază suspectă de offside. În acest moment, Turcia a trecut peste Albania în clasamentul locurilor 3 –  VEZI VIDEO AICI

Min. 57: Început echilibrat în Croaţia-Spania! Croaţii joacă foarte bine, sînt periculoşi

Min. 51: Accidentare gravă în careul Turciei! Gonul e umplut de sînge după o ciocnire cu un adversar

sada

START în reprizele secunde!

Info: Spania încasează după 7 meciuri fără gol primit la Euro. Ultima dată cînd ibericii au încasat gol la Campionatul European a fost în 2012, la partida din grupă cu Italia. Atunci a marcat Di Natale.

PAUZĂ! Două meciuri extrem de atractive! Turcia conduce cu 1-0, în timp ce derby-ul Croaţia – Spania e nedecis, 1-1

Min. 45: GOOOOOOOOOL Croaţia! Kalinic marchează cu călcîiul din interiorul careului şi e 1-1 VEZI VIDEO AICI

Min. 43: Meciurile s-au mai calmat după începutul nebun de meci! Cehii presează şi au ocazii bune.

Min. 16: Sivok loveşte bara pentru cehi! Apărarea e pe planul doi în acest meci

3243242

Min. 13: BARĂ Rakitic! Incredibil meci între Croaţia şi Spania!

Min.10: GOOOOOOOOOOOOOL Turcia! Yilmaz marchează şi “otomanii” revin în bătălia pentru calificare! Ce meciuri avem – VEZI VIDEO AICI

Min. 7: GOOOOOOOOOOOOOOL Spania! Alvaro Morata deschide scorul după o fază superbă! E una dintre cele mai frumoase faze ale turneului – VEZI VIDEO AICI

START în cele două meciuri!

Echipele intră pe teren

UPDATE, ora 21:39 / O privire în vestiarul croaţilor (sursa: uefa.com):

ef

UPDATE, ora 21:35 / Albania şi Irlanda de Nord sînt cele mai vulnerabile locuri 3 de pînă acum. Ambele speră la un X în Cehia-Turcia pentru a spera să prindă optimile.

UPDATE, ora 21:10 / Au mai rămas 50 de minute pînă la startul meciurilor. Echipele de start:

Croaţia-Spania:

croatia

Cehia – Turcia:

cehia

Grupa D îşi decide marţi, de la ora 22:00 echipele calificate. Spania şi Croaţia se luptă pentru şefia grupei. Cehia şi Turcia mai speră la calificare şi nu există varianta egalului în acest meci. Meciurile se văd LIVE pe FANATIK.RO

Croaţia – Spania, ora 22:00

Spania şi Croaţia joacă derby-ul grupei D, marţi, de la ora 22:00. Cine cîştigă meciul se va impune şi în grupă. Ibericii au 6 puncte şi le convine şi un rezultat de egalitate pentru a merge în optimi de pe primul loc.

Cehia – Turcia, ora 22:00

Cehia-Turcia se joacă marţi, de la ora 22:00 în ultima etapă din grupa D. E un meci decisiv pentru cele două formaţii care îşi joacă ultima şansă la calificare.