Premier League

Liverpool – Manchester United 3-1 în Premier League! Xherdan Shaqiri a venit de pe bancă și a reușit “dubla” în 11 minute! Video

16.12.2018 | 19:33
Liverpool  Manchester United 31 in Premier League Xherdan Shaqiri a venit de pe banca si a reusit dubla in 11 minute Video

Liverpool a învins pe Manchester United, 3-1 și a revenit pe primul loc în clasament în Premier League. Gazdele au deschis scorul în minutul 24 prin Sadio Mane, dar la pauză a fost 1-1. Alisson a greșit o respingere și i-a făcut un cadou cu întârziere de o zi lui Lingard, care pe 15 decembrie a făcut 26 de ani. Klopp a mutat inspirat după pauză, în minutul 70, când în teren a intrat Xherdan Shaqiri. Elvețianul a marcat la doar 3 minute de la intrarea sa pentru 2-1, iar după alte 8 minute a stabilit scorul final, Liverpool – Manchester United 3-1. Liverpool e prima în clasament cu 45 de puncte, unul mai mult ca Manchester City, în timp ce echipa lui Mourinho, care nu l-a folosit niciun minut pe Pogba, e pe locul 6. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

UPDATE, ORA 17:45 / Smalling s-a accidentat la încălzire și a fost înlocuit în primul 11 de Eric Bailly.

UPDATE, ora 17:10 / S-au anunțat echipele de start! Pogba și Martial au fost lăsați pe bancă de Jose Mourinho!

Formaţia antrenată de Jurgen Klopp are un moral foarte bun înainte de derby-ul cu Manchester United. La mijlocul săptămânii, Liverpool a învins-o pe Napoli în Liga Campionilor, scor 1-0, şi a obţinut calificarea în optimile de finală. În campionat, „cormoranii” sunt singurii care nu au cunoscut înfrângerea în actualul sezon, iar mulţi susţin că echipa de pe „Anfield Road” are şanse mari să câştige campionatul după o pauză de 29 de ani.

Vezi ONLINE TV pe Telekom Sport Liverpool – Manchester United din Premier League LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK.RO

Liverpool – Manchester United se va disputa duminică, de la ora 18:00, şi va fi transmis în direct de Telekom Sport. Golurile şi toate fazele importante ale meciului de pe „Anfield Road” vor putea fi urmărite în format LIVE VIDEO, începând cu ora 18:00, pe FANATIK.RO. În sezonul trecut, Manchester United a obţinut o remiză pe terenul lui Liverpool, scor 0-0, şi a câştigat partida din returul campionatului, scor 2-1.

Liverpool - Manchester United se joacă în etapa a 17-a din Premier League. "Diavolii" sunt la mare distanţă în urma marilor rivali
Liverpool – Manchester United se joacă în etapa a 17-a din Premier League. “Diavolii” sunt la mare distanţă în urma marilor rivali

Manchester United nu are un sezon strălucit, jocul echipei antrenate de Jose Mourinho fiind intens criticat. „Diavolii” au obţinut, la rândul lor, calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor, însă au pierdut ultimul meci din faza grupelor, 1-2 cu Valencia. În campionat, Manchester United a avut evoluţii oscilante în actualul sezon. În ultimele cinci meciuri din Premier League, echipa de pe „Old Trafford” a obţinut o victorie, trei remize şi o înfrângere. Eşecul a venit în faţa lui Manchester City, scor 1-3.