Pariuri sportive

VIDEO / United a distrus Liverpool. Chiricheş a fost rezervă cu Swansea! Everton – QPR 3-1

FINAL! Everton cîştigă cu scorul de 3-1....
15.12.2014 | 22:17
VIDEO  United a distrus Liverpool Chiriches a fost rezerva cu Swansea Everton  QPR 31

FINAL! Everton cîştigă cu scorul de 3-1.

Min 80. GOOOOOOOL QPR!  Zamora reduce din diferenţă.

Loading the player…

Min 53. GOOOOOOOOL Everton! Naismith duce scorul la 3-0!

Min 44. GOOOOOOOL Everton. Mirallas dublează diferenţa după o lovitură liberă.

Min 33. GOOOOOOOL Everton. Barkley înscrie cu un şut excepţional din afara careului!

Echipele de start la Everton – QPR:

everton

FINAL! Tottenham cîştigă cu 2-1 meciul cu Swansea. Chiricheş n-a fost folosit deloc de antrenorul lui ”Spurs”.

GOOOOOOL! Tottenham dă lovitura de graţie în minutul 89. Eriksen a fost autorul golului!

GOOOOOOL! Swansea restabileşte egalitatea în minutul 48 prin execuţia lui Bony. Vlad Chiricheş se află în continuare pe banca lui Tottenham.

GOOOOOOL! Tottenham preia conducerea după golul marcate de Kane în minutul 4!

Echipele de start la Swansea – Tottenham:

Capture

FINAL DE MECI! Manchester United cîştigă fără probleme meciul cu Liverpool, cu scorul de 3-0 şi se apropie din nou la 8 puncte de Chelsea, fiind în acest moment pe locul 3 cu 31 de puncte. Diavolii sînt cea mai în formă echipă din campionat, avînd o serie de 6 victorii la rînd.

Manchester United se îndreaptă spre al 6-lea succes la rînd în campionat şi se apropie la 8 puncte de liderul Chelsea. Louis van Gaal intră în lupta pentru titlu

utd

GOOOOL United! van Persie marchează golul 3 pentru United. A fost o fază la limită, dar acest asistent a judecat corect faza

Un stop cadru cu golul lui Mata. Offside uriaş:

off

În minutul 57, scorul este în continuare 2-0 pentru United,  elevii lui van Gaal fiind la controlul meciului

Start în partea secundă!

Balotelli a intrat la pauză în echipa cormoranilor în locul lui Adam Lallana

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ!  Manchester United a fost echipa mai pragmatică, reuşind să îşi concretizeze ocaziile de gol şi cu un ajutor din partea asistentului, care a validat golul doi, deşi a fost offside.

GOOOOOOL United! Juan Mata dublează avantajul echipei lui van Gaal care îşi face meciul uşor E abia minutul 41. Golul a fost însă marcat dintr-un offide uriaş.

Ocazii uriaşe pentru Raheem Sterling. De Gea e îngerul lui Manchester United

GOOOOOL Manchester! Rooney deschide scorul pentru “diavoli” în minutul 12

START DE MECI

UPDATE 14:40 / Surpriză mare în echipele de start. Portarul titular din ultimele două sezoane a lui Liverpool, Simon Mignolet a fost lăsat de Brendan Rodgers pe banca de rezerve din cauza prestaţiilor slabe din ultimele meciuri. În locul său va apăra Brad Jones, un portar australian de 32 de ani.

brad-jones-liverpool_3001617

Vezi echipele de start:

liverpool

UPDATE 14 decembrie, ora 13:25 / Ne pregătim de primul meci al zilei, derby-ul dintre Manchester United şi Liverpool de pe Old Trafford, de la ora 15:30. Toată acţiunea din Premier League poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO

În ziua meciului, a apărut pe internet o poză cu Brendan Rodgers tînăr. Ea a devenit repede virală pe reţelele de socializare.

roddd

Iată clasamentul după meciurile de astăzi din etapa a 16-a din Premier League.

Capture

Min. 90+2: Finalul partidei.

Min. 88: GOOOOL Arsenal! Cazorla marchează din penalty cu o execuţie spectaculoasă

Min. 63: GOOOOL Newcastle! Perez reduce handicapul!

Min. 58: GOOOOL Arsenal! Giroud reuşeşte dubla!

Min. 55: GOOOOL Arsenal! Londonezii măresc diferenţa prin Cazorla. O nouă pasă de gol a lui Sanchez.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+1. Pauză la Londra.

Min. 15: GOOOOL Arsenal! Giroud marchează din pasa lui Alexis Sanchez.

Min. 1: A început ultima partidă a zilei, Arsenal – Newcastle.

Min. 90: Finalul primelor şase meciuri din această etapă de Premier League. Pantilimon a terminat cu şapte intervenţii bune.

Capture

Min. 73: GOOOOL Burnley! Barnes deschide scorul cu Southampton. Gardoş este tot rezervă la oaspeţi.

Min. 73: GOOOOL West Brom! Gardner deschide scorul pentru West Brom în meciul cu Aston Villa!

Min. 69: Pantilimon a ajuns la şapte intervenţii reuşite pentru Sunderland în acest meci!

Min. 68: GOOOOL Chelsea! Diego Costa măreşte avantajul londonezilor cu un şut la colţul lung.

Min. 65: Nici un gol în primele 20 de minute ale celor şase meciuri!

Start în repriza a doua!

Pauză pe cele şase stadioane pe care se joacă de la această oră în Premier League.

Min. 40: GOOOOL City! Lampard deschide scorul pentru City contra lui Leicester!

Min. 29: GOOOOL West Ham! Stewart Downing îl învinge pe Pantilimon cu un şut plasat şi egalează pentru West Ham.

Min. 22: GOOOOL Sunderland! Echipa lui Costel Pantilimon preia conducerea prin Jordi Gomez, care transformă o lovitură de pedeapsă. Pantilimon are deja patru intervenţii pentru echipa sa în primele 20 de minute!

Min. 13: GOOOOL Stoke! Crouch aduce egalarea după doar două minute cu o finalizare din apropierea porţii.

Min. 11: GOOOOL Crystal Palace! McArthur deschide scorul în meciul cu Stoke

Min 7: GOOOOL CHELSEA! Hazard deschide scorul din pasa lui Oscar, Chelsea are 1-0 cu Hull!

Min. 1 / Au început cele şase partide care se joacă de la această oră în Premier League.

UPDATE 16:11 / Burnley – Southampton începe la ora 17:00, Florin Gardoş e rezervă la Southampton, deşi e cerut de suporteri în primul 11 după seria neagră a echipei.  Costel Pantilimon este titular la Sunderland în meciul cu ocupanta locului 4, West Ham United.

***********************************

Etapa a 15-a din Premier League debutează de la ora 17:00 cu meciuri în care sînt implicate primele două clasate. Chelsea joacă cu Hull City, în timp ce urmăritoarea Manchester City are o deplasare abordabilă pe terenul lui Leicester City.

Meciul zilei este cel dintre Arsenal şi Newcastle, care va avea loc de la ora 19:30. Chelsea mai are 3 puncte avans în clasament faţă de Manchester City, după ce a pierdut cu 2-1 pe terenul lui Newcastle.