VIDEO / United ia 3 puncte URIAŞE! Chelsea, CHIN pe terenul lui Hull

FINAL DE MECI! Chelsea cîştigă cu mari emoţii pe terenul lui Hull City cu 3-2, după ce a condus cu 2-0 şi a fost egalată la 2. În celălalt meci, Everton învinge cu 2-1 pe terenul lui QPR....
22.03.2015 | 18:00
VIDEO  United ia 3 puncte URIASE Chelsea CHIN pe terenul lui Hull

FINAL DE MECI! Chelsea cîştigă cu mari emoţii pe terenul lui Hull City cu 3-2, după ce a condus cu 2-0 şi a fost egalată la 2. În celălalt meci, Everton învinge cu 2-1 pe terenul lui QPR. Chelsea îşi menţine avansul de 6 puncte şi un joc în minus faţă de Manchester City.

CLASAMENT:

cls

Everton preia conducerea la QPR şi conduce cu 2-1 cu 13 minute înainte de final. A marcat Lennon

GOOOOL Chelsea! Remy o readuce pe Chelsea în avantaj în minutul 75. E 3-2 pentru oaspeţi

Loading the player…

QPR egalează în meciul cu Everton prin golul lui Vargas din minutul 65

Start în repriza secundă!

PAUZĂ! Repriză nebună la Hull. Chelsea şi-a dinamitat singură avantajul de două goluri şi acum trebuie să o ia de la capăt

GOOOOOOOOL Hull! Hernandez profită de greşeala lui Courtois şi egalează. Meciul e absolut NEBUN

GOOOOOOOL Hull! Elmohamady reduce din handicap în minutul 27

Everton deschide scorul pe terenul lui QPR prin Coleman în minutul 19

GOOOOOOL Chelsea! Diego Costa marchează în minutul 10 un gol superb şi echipa lui Mourinho pare că a rezolvat deja meciul

GOOOOL Chelsea! Hazard deschide scorul în minutul 2 cu un şut superb

START DE MECI ÎN Hull – Chelsea şi QPR – Everton!

Ne pregătim de ultimele două meciuri ale etapei: Hull City – Chelsea şi QPR – Everton. Chelsea e mare favorită pe terenul lui Hull şi nu îşi permite să irosească puncte pe terenul echipei lui Steve Bruce. Echipele de start:

chelsea

FINAL DE MECI! United obţine o victorie URIAŞĂ pe terenul lui Liverpool şi rămîne pe locul 4 cu 59 de puncte, la un singur punct de Arsenal, care ocupă ultimul loc de pe podium.

Min. 90+3: Rooney ratează un penalty care ar fi putut închid meciul. Mignolet a mers direct pe minge

GOOOOOOL Liverpool! Sturridge reduce din diferenţă cu un gol marcat pe colţul scurt în minutul 69

GOOOOOL United! Juan Mata reuşeşte un gol din foarfecă şi United se apropie de victorie pe terenul lui Liverpool. În minutul 59, Liverpool – United 0-2

Steven Gerrard vede cartonaşul roşu în minutul 46 după ce l-a călcat pe Ander Herrera intenţionat. Liverpool va avea o misiune grea în această parte secundă

START în repriza secundă!

PAUZĂ! Manchester United conduce pe Anfield Road prin golul marcat de Juan Mata în debutul meciului. E o partidă cu puţine ocazii, însă ne aşteptăm la o replică din partea “cormoranilor”.

Liverpool domină în finalul primei reprize. Fără ocazii mari de egalare pînă acum.

GOOOOL UNITED! Mata deschide scorul în minutul 14 cu un şut perfect din unghi

START DE MECI

UPDATE 15:16 / Echipele de start în Liverpool – Manchester United:

sjsjs

Liverpool – Manchester United / ora 15:30, Eurosport

Liverpool, Manchester United şi Arsenal se bat pentru locul 3, iar acest meci ar putea complica şi mai rău calculele!

Etapa 30 ne oferă cel mai important duel din Premier League între două echipe legendare din Regatul Unit. Chiar dacă nu se mai bat la titlu în acest sezon, „cormoranii” şi „diavolii roşii” impun respect indiferent de pozi]ia din clasament. De data aceasta, miza este un loc de Liga Campionilor, luptă la care se mai adaugă şi Arsenalul lui Wenger. Victoria este obligatorie pentru Liverpool, în timp ce Manchester United nu s-ar supăra nici cu un egal, mai ales că are 2 puncte avans în fa]a adversarilor de duminică. Singurul dezavantaj pentru ambele combatante dacă pică „la pace” cu o remiză ar fi faptul că Arsenal se poate distan]a şi mai mult pe locul 3 dacă se impune la Newcastle.

Final de meci! West Ham obţine 3 puncte mari cu victoria din final cu Sunderland. Echipa lui Pantilimon rămîne la un punct deasupra liniei

GOOOOL West Ham! Sahko marchează în minutul 90 în poarta lui Pantilimon şi Sunderland are o situaţie dificilă

PAUZĂ! Meci anost la West Ham. Cele două echipe sînt preocupate mai mult de faza defensivă, un meci cu puţine ocazii. 0-0 după 45 de minute

UPDATE 19:30 / Ultimul meci al zilei din Premier League este cel dintre West Ham şi Sunderland. E primul meci al lui Dick Advocaat la Sunderland, iar portarul român, Costel Pantilimon e titularizat de olandez. Echipele de start:

oan

FINAL DE MECIURI! Tottenham cîştigă cu 4-3 pe teren propriu cu Leicester în cel mai spectaculos joc al etapei. Kane a fost eroul gazdelor, reuşind un hattrick. Arsenal obţine o victorie mare în deplasarea de la Newcastle prin golurile lui Giroud. Rezultatele în meciurile de la 17:00:

sjssjs

GOOOOL Leicester! Oaspeţii nu se lasă şi marchează prin Nugent în minutul 90+1. Tottenham – Leicester 4-3

GOOOOOL Tottenham! Eriksen consfinţeşte victoria londonezilor cu Leicester, 4-2 în minutul 88

Swansea deschide scorul pe terenul lui Aston Villa în minutul 87 prin golul lui Gomis

GOOOOOL Tottenham! Harry Kane marchează golul de 3-2 pentru Tottenham din penalty

Shackell îşi înscrie un autogol şi Southampton are 2-0 Burnley pe teren propriu din minutul 58

GOOOOL Leicester! Morgan aduce egalarea pentru Leicester în minutul 50 pe terenul lui Tottenham după ce a revenit să revină de la 0-2

GOOOL Newcastle! Sissoko reduce din handicap pentru gazde şi e 1-2 în minutul 48

START ÎN REPRIZA SECUNDĂ!

PAUZĂ în cele 5 meciuri de la ora 17:00. Kane şi Giroud sînt performeri, ambii reuşind cîte o dublă pentru Tottenham şi Arsenal:

stoker

Palace întoarce scorul la Stoke prin golurile lui Murray şi Zaha. Pentru gazde a deschis scorul Diouf

Leicester reduce din handicap prin golul lui Vardy. În minutul 38, Tottenham conduce cu 2-1

Southampton conduce cu 1-0 pe teren propriu cu Burnley prin golul lui Shane Long

GOOOOOOL Giroud! Atacantul lui Arsenal face dubla în 4 minute

Arsenal preia conducerea la Newcastle în minutul 25 prin golul marcat de Giroud

GOOOOOL Tottenham! Kane face dubla în minutul 13 şi meciul cu Leicester pare deja rezolvat

GOOOOOL Tottenham! Kane deschide repede scorul în minutul 6 cu Leicester pe teren propriu

Ne pregătim de meciurile de la ora 17:00 cînd se vor juca alte 5 meciuri. Chiricheş şi Gardoş sînt rezerve la Tottenham şi Southampton

villa

FINAL DE MECI! City cîştigă cu 3-0 un meci pe care l-a dominat de la cap la coadă şi e liniştită pentru moment pe locul secund în clasamentul din Premier League

GOOOOOOL City! David Silva marchează golul 3 în minutul 77 şi “cetăţenii” se îndreaptă spre o victorie facilă

GOOOOOOOL City! Fernando marchează golul doi al echipei în minutul 40

GOOOOOOOOL City! Bony deschide scorul pentru gazde în minutul 27

PREMIER LEAGUE LIVE. Start dezastruos pentru oaspeţi care rămîn în 10 oameni din minutul 2. A fose eliminat McAuley, însă arbitrul a greşit pentru că l-a confundat cu Downing

mc

UPDATE 14:45 / START DE MECI

Echipele de start în Manchester City – West Brom:

bony

UPDATE 14:30 / PREMIER LEAGUE LIVE. Acţiune din plin în Premier League sîmbătă, în care Manchester City deschide etapa pe teren propriu cu West Bromwich Albion.

angliaaa

Newcastle – Arsenal

* „Tunarii” sînt cu un ochi pe meciul Liverpool – Manchester United şi cu un ochi la meciul lor

* Newcastle este la mijlocul clasamentului, cu 35 de puncte, departe de grijile retrogradării

* Partida din tur a fost cîştigată de Arsenal, scor 4-1, iar bookmakerii sînt de părere că londonezii nu se pot încurca în această deplasare, mai ales că Newcastle nu trece prin cea mai bună formă

* Ambele formaţii au infirmeria plină: la gazde lipsesc Haidara, Dummett, Tiote, Aarons, de Jong, Cisse, Taylor, în timp ce oaspeţii nu se pot baza pe Diaby, Paulista, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Arteta, Debuchy