PREMIER LEAGUE / VIDEO: Coutinho şi Henderson îngenunchează City! Arsenal, victorie MARE cu Everton

FINAL DE MECI! Arsenal cîştigă cu 2-0 şi lupta pentru locurile de Liga Campionilor e pasionantă. Locurile 2-6 sînt în 9 despărţite de doar 9 puncte. Au mai rămas două meciuri de jucat în...
01.03.2015 | 17:50
PREMIER LEAGUE  VIDEO Coutinho si Henderson ingenuncheaza City Arsenal victorie MARE cu Everton

FINAL DE MECI! Arsenal cîştigă cu 2-0 şi lupta pentru locurile de Liga Campionilor e pasionantă. Locurile 2-6 sînt în 9 despărţite de doar 9 puncte. Au mai rămas două meciuri de jucat în etapa a 27-a: Leicester – Chelsea şi QPR – Tottenham, care vor fi reprogramate:

cl

GOOOOOOOL Arsenal! Rosicky marchează în minutul 89 pentru 2-0 şi Arsenal îşi asigură cele 3 puncte

Loading the player…

START în repriza secundă

Pauză! Arsenal e în grafic şi conduce cu golul marcat de Giroud. Lukaku a ratat cea mai mare ocazie a lui Everton

GOOOOOOOL Arsenal! Olivier Giroud marchează în minutul 40 din 6 metri. Arsenal conduce cu 1-0 pe teren propriu cu Everton

START DE MECI PE EMIRATES

UPDATE 15:54 / Arsenal joacă de la ora 16:05 împotriva lui Everton în ultimul meci al etapei. Echipele de start:

ars

FINAL DE MECI! Liverpool confirmă începutul senzaţional de an pe care îl are în Premier League şi se impune cu 2-1 în faţa lui Manchester City. Cu acest eşec, City rămîne la 5 puncte de liderul Chelsea, care are şi un meci mai puţin disputat. Liverpool se apropie la doar 7 puncte de adversara de azi şi se înscrie în lupta pentru Liga Campionilor

Min. 75: GOOOOOOL Liverpoool! Coutinho aduce gazdele în avantaj cu un sfert de oră pînă la final

Min. 55: Lallana are un nou gol anulat. S-a fluierat pentru un fault în atac

Start în repriza secundă!

Pauză pe Anfield după o primă repriză superbă presărată cu foarte multe ocazii. S-a jucat într-un ritm alert, iar ambele echipe au ratat mai multe şanse de a trece în avantaj

Min. 25: GOOOOOL City! Dzeko egalează cu un şut din 10 metri, după o pasă sclipitoare a lui Aguero

Min 12. BARĂ City! Aguero trimite în bară din 7 metri. O execuţie dificilă, din unghi

Min. 10: GOOOOOOL Liverpool! Henderson deschide scorul cu un şut în vinclu din 20 de metri

Min. 9: Gol anulat Liverpool! Lallana marchează un gol incredibil, însă a fost offside pe bună dreptate

Min. 7: Lallana ratează o şansă bună pentru Liverpool. Trage slab din 16 metri

START DE MECI

UPDATE 13:13 / Liverpool primeşte vizita lui Manchester City de la ora 14:00 în cel mai interesant meci al etapei a 27-a din Premier League. Antrenorii au ales echipe diferite de titularii obişnuiţi. Toată acţiunea poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO. Echipele de start:

man

FINAL! S-au încheiat meciurile de sîmbătă din Premier League. Manchester United cîştigă cu 2-0 pe teren propriu cu Sunderland, un meci în care arbitrul a făcut o greşeală incredibilă eliminîndu-l pe Brown, deşi faultul a fost făcut de O’Shea. Rezultatele zilei:

west bbbbrrrrooooommmm

GOOOOOL United! Rooney majorează diferenţa în minutul 85 şi meciul e ca şi rezolvat

GOOOOL Stoke! Crouch deschide scorul în minutul 72 în meciul cu Hull City

GOOOL Swansea! Trippier trimite în proprie poartă în minutul 64 şi oaspeţii conduc cu 1-0 la Burnley

GOOOOOOOOL United! Rooney transformă perfect penalty-ul. Pantilimon nu a avut nici o şansă la acest balon. United conduce din minutul 65

PENALTY pentru United! A fost penalty, însă arbitrul face o greşeală teribilă. Îl elimină pe Brown, deşi faultul a fost făcut de O’Shea.

Start în partea secundă!

Pauză pe cele 5 stadioane! Pantilimon a închis poarta pe Old Trafford într-un meci dominat de United. S-au înscris doar două goluri în 45 de minute în cele 5 partide:

seceta

GOOOOL Newcastle! Cisse deschide scorul în minutul 37 în meciul contra celor de la Aston Villa

GOOOL West Brom! Berahino deschide scorul cu Southampton în minutul 2

START ÎN MECIURILE DE LA 17:00!

UPDATE 16:39 / Ne pregătim de meciurile de la ora 17:00. Manchester United – Sunderland este capul de afiş. Pantilimon e titular în poarta lui Sunderland. Gardoş e şi el titular la Southampton cu West Brom

meciuriii

Manchester United – Sunderland. Echipe de start:

giig

West Brom – Southampton. Echipe de start:

fsfaf

FINAL DE MECI! Crystal Palace cîştigă cu 3-1 pe terenul lui West Ham după un meci superb cu o mulţime de ocazii.

GOOOOOOOOL West Ham! Valencia reduce din handicap cu un şut de la limita careului de 16 metri. 1-3 şi West Ham are 20 de minute cu tot cu prelungiri şi cu un om în plus să forţeze o egalare miraculoasă.

GOOOOOOOOL Palace! Scor incredibil pe terenul lui West Ham! Murray face dubla în minutul 63 şi tabela arată un neverosimil 0-3

GOOOOOOL Palace! Oaspeţii îşi dublează avantajul în minutul 51 prin golul lui Dann venit di nou în urma unui corner

Pauză! Luftul lui Cresswell a făcut diferenţa într-o repriză echilibrată

GOOOOOOOL Palace! Murray deschide scorul în minutul 40 după luftul lui Cresswell din careu

UPDATE 13:57 / Echipele de start în primul meci al zilei: West Ham – Palace. Toată acţiunea din Premier League e LIVE pe FANATIK.RO.

crystal west ham

PREMIER LEAGUE LIVE. Etapa a 27-a începe sîmbătă de la ora 14:45 cu meciul dintre West Ham şi Crystal Palace. Este o etapă în care meciurile pe care Chelsea şi Tottenham le au de disputat sînt reprogramate, în condiţiile în care cele două echipe dispută finala Cupei Ligii Angliei pe Wembley, duminică de la ora 18:00.

Costel Pantilimon este anunţat titular la Sunderland în deplasarea dificilă de pe Old Trafford. Cele mai interesante meciuri ale rundei vor avea loc duminică cînd se vor juca Liverpool – Man. City şi Arsenal – Everton.