Pariuri sportive

VIDEO / Everton şi WBA au închis etapa în Premier League. Vezi clasamentul şi golurile rundei!

Everton - WBA 0-0...
19.01.2015 | 23:52
VIDEO  Everton si WBA au inchis etapa in Premier League Vezi clasamentul si golurile rundei

anglia

Everton – WBA 0-0

Final de meci! Manchester City – Arsenal 0-2

Min 67. Santi Cazorla trimite o centare în careu, iar de acolo Giroud duce scorul la 2-0!

Loading the player…

Min 53. Giroud ţine prea mult de minge, îi pasează tîrziu lui Ramnsey, însă galezul trage peste poartă.

Min 50. Navas trage tare, Ospina abia respinge, dar Arsenal scapă cu faţa curată!

Manchester City începe tare şi repriza secundă. Elevii lui Pellegrini au ieşit mult mai motivaţi de la cabine

START în partea secundă!

Intră Jovetic la City în locul lui Milner!

PAUZĂ: Manchester City nu poate să reacţioneze după golul primit. Trupa lui Wenger s-a apărat bine în această repriză

Min. 24: GOOOOOL Arsenal! Cazorla transformă penalty-ul

Min. 23: PENALTY Arsenal! Kompany face un fault surprinzător pentru experienţa sa la Nacho Monreal

Min. 18: Giroud, ratează o ocazie bună. Trimite pe lîngă din 6 metri

Min. 14: Arsenal echilibrează meciul, însă lipsesc ocaziile

Min.6: City începe tare meciul şi se instalează în jumătatea lui Arsenal. Fără ocazii mari pînă acum

START DE MECI

UPDATE 17:33 / Ne pregătim de derby-ul etapei: Manchester City – Arsenal. Echipele de start:

city

FINAL DE MECI! West Ham a învins fără emoţii pe Hull City şi rămîne pe locul 7, la doar 4 puncte de locul 4 ocupat de Manchester United.

GOOOOOL West Ham! Downing marchează golul 3 în minutul 73. Oaspeţii au căzut

GOOOOOOL West Ham! Kevin Amalfitano marchează golul doi în minutul 70 şi gazdele îşi apropie victoria

GOOOOOOL West Ham! Andy Carroll deschide scorul în minutul 49

Kevin Nolan ratează prima ocazie din a doua repriză

PAUZĂ! West Ham şi Hull sînt la egalitate la pauză, 0-0 după o primă repriză săracă în ocazii

Meciul e echilibrat, fără prea mari ocazii după primele 30 de minute

West Ham domină startul meciului, fără ocazii mari pînă acum

UPDATE 15:15 / West Ham e mare favorită pe teren propriu cu Hull City de la ora 15:30. Echipele de start:

west

Newcastle – Southampton 1-2 (Gouffran 29 / Elia 15, 62)

* Florin Gardoş a avut o intervenţie nefericită la faza din care cei de la Newcastle au restabilit egalitatea.

Ultimul meci al zilei este între Newcastle – Southampton de la ora 19:30. Florin Gardoş e titular la oaspeţi:

newcastle

S-au încheiat meciurile de la 17:00! Chelsea face scorul etapei şi cîştigă cu 5-0 pe terenul lui Swansea. Victorii pe linie pentru United, Liverpool şi Tottenham

flash

GOOOOL Manchester United! Wilson marchează golul doi pentru Manchester United în prelungirile meciului. QPR – Man. United 0-2

GOOOOL Eriksen! Tottenham înscrie prin Eriksen în finalul meciului şi londonezii conduc cu 2-1 în meciul cu Sunderland!

Crystal Palace întoarce scorul cu Burnley pe final de meci şi conduce cu 3-2 pe final de meci după ce a fost condusă cu 2-0

GOOOL Liverpool! Lambert înscrie în minutul 79 şi face 2-0 la Aston Villa

GOOOL Chelsea! Schurlee înscrie golul de 5-0 în minutul 80

GOOOOL Manchester United! Fellaini marchează în minutul 59 pe terenul QPR

Crystal Palace revine de la 0-2 cu Burnley şi în minutul 48 e 2-2. A marcat Puncheon

Start în repriza secundă!

PAUZĂ! Chelsea a făcut o repriză incredibilă la Swansea în care a marcat de 4 ori. Manchester United e ţinută în şah la QPR

fff

Chelsea joacă fabulos! Willian trimite mingea în bară în minutul 42.

GOOOOOL Chelsea! INCREDIBIL! Echipa lui Mourinho a marcat de 4 ori în 36 de minue la Swansea. Oscar marchează şi el un gol

GOOOOL Chelsea! Diego Costa marchează golul 3 pentru Chelsea în minutul 35

Sunderland egalează pe terenul lui Tottenham prin Larsson în minutul 31

Liverpool deschide scorul pe terenul lui Aston Villa prin Borini în minutul 24

GOOOOOL Chelsea! Diego Costa marchează în minutul 20 golul doi al londonezilor

Burnley face spectacol pe teren propriu împotriva lui Crystal Palace! E 2-0 în minutul 20 după golurile lui Mee şi Ings din minutele 13 şi 16

GOOOL Tottenham! Pantilimon ia gol în minutul 3 pe White Hart Lane. A marcat Verthongen. Tottenham – Sunderland 1-0

GOOOOOOOL CHELSEA! Oscar marchează în minutul 1 în deplasarea de la Swansea

Start în meciurile de la 17:00

UPDATE 16:57 / Ne pregătim de startul meciurilor de la 17:00. Toată acţiunea poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO

1

UPDATE 16:48 / Falcao e titular la Manchester United în duelul de la QPR. Poate fi una dintre ultimele şanse pe care le are Falcao la United, în condiţiile în care oficialii clubului nu sînt convinşi deocamdată să achite clauza de cumpărare de 45 de milioane de euro de la Monaco la finalul sezonului, scrie Daily Mail.

Noua achiziţie a lui Sunderland, Jermaine Defoe e titular în meciul cu Tottenham:

defoe

UPDATE 16:43 / Chelsea are o deplasare dificilă la Swansea. În poarta londonezilor va fi Petr Cech, Thibaut Courtois fiind încă nerecuperat după accidentare:

chelsea

UPDATE 16:37 / Au apărut echipele de start în meciurile de la ora 17:00. În duelul dintre Tottenham şi Sunderland, Pantilimon e titular la oaspeţi. Vlad Chiricheş nu a prins lotul la Tottenham.

2624112475

Etapa a 22-a din Premier League debutează sîmbătă la ora 17:00 cînd sînt programate 6 meciuri. Liderul Chelsea are o deplasare grea pe terenul lui Swansea. Manchester United vrea să uite înfrîngerea din etapa trecută cu Southampton şi vrea cele 3 puncte pe terenul lui QPR.

PREMIER LEAGUE LIVE. Costel Pantilimon şi Florin Gardoş sînt anunţaţi titulari la Sunderland, respectiv Southampton. În schimb, presa engleză scrie că Vlad Chiricheş are şanse mici să fie titular la Tottenham. Toată acţiunea din Premier League poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO