Rădoi are planuri mari: “Indiferent de adversar, vom ataca din primul minut. Trebuie să ne schimbăm mentalitatea”. VIDEO

20.06.2019 | 19:41
Radoi are planuri mari Indiferent de adversar vom ataca din primul minut Trebuie sa ne schimbam mentalitatea VIDEO

Selecţionerul Mirel Rădoi este pregătit pentru duelul cu Anglia, programat vineri, de la ora 19:30, la EURO U21

Rădoi are planuri mari

Rădoi anunţă că va juca pe atac şi împotriva Anglia, dar şi împotriva Franţei, urmând ca această generaţie să schimbe mentalitatea fotbalistului român. În acelaşi timp, Rădoi spune că va fi selecţionerul reprezentativei U21 şi în următoarea campanie, indiferent de ce se va întâmpla la acest turneu final.

“Nu trebuie să facem comparaţii între generaţii. Fiecare generaţie are istoria ei. Deocamdată noi am obţinut doar trei puncte. Băieţii sunt refăcuţi fizic, încercând să fie pregătiţi şi mental până la ora meciului.

Indiferent de ce adversar întâlnim, vom ataca din primul minut. Trebuie să ne schimbăm mentalitatea şi cred că o putem face cu această generaţie. Nu trebuie să ne gândim că ne mulţumim cu un egal. Poate, cine ştie, pe final de meci, dacă e să nu jucăm bine, să fie în circumstanţele împotriva noastră, atunci eventual.

Eu voi fi prezent pe bancă la următoarea campanie indiferent de ce se întâmplă la acest turneu” – a spus Mirel Rădoi.

“O să încerc să-mi fac treaba în apărare. E important să ne apărăm bine. De când sunt mic am visat să joc împotriva Angliei. Vreau să câştigăm vineri.

Ne-am interesat de fiecare jucător al Angliei, eu m-am interesat în special asupra jucătorilor ofensivi” – a spus Alexandru Paşcanu

ACUM, selecționerul Mirel Rădoi și Alex Pașcanu vorbesc despre cum putem da mâine, cu Anglia, marea lovitură. LIVE VIDEOToate informațiile din Italia sunt pe www.fanatik.ro