ŞOC la Londra! Serena a fost ELIMINATĂ! Halep, favorită!

UPDATE 21:35 / Simona Halep are motive de sărbătoare! Principala favorită la cîştigarea titlului, Serena Williams, a fost eliminată în turul trei de Alize Cornet, scor 6-1, 3-6, 4-6....
28.06.2014 | 21:48
SOC la Londra Serena a fost ELIMINATA Halep favorita

UPDATE 18:11 / Rafael Nadal a cîştigat meciul jucat contra lui Kukuşkin, scor 6-7, 6-1, 6-1,6-1.

UPDATE 15:40 / Plouă la Wimbledon şi  singurul meci care se mai joacă la Wimbledon în acest moment este Rafa Nadal – Mihail Kukuşkin pe terenul central care are acoperişul tras.  În tribune sînt David Beckham şi Sir Bobby Charlton

beck

UPDATE 28.06.2014 15:00 / A început, în sfîrşit, ziua a 6-a la Wimbledon după două reprize de ploaie care au amînat meciurile cu aproximativ 2 ore. Rafael Nadal joacă de la această oră cu Mihail Kukuşkin.

rafaaaaaa

22:05 / Andy Murray s-a calificat în turul următor după o victorie uşoară în faţa lui Bautista Agut, scor 6-3, 6-2, 6-2.

17:26 / Novak Djokovic l-a învins în turul 3 de la Wimbledon pe Gilles Simon în 3 seturi, scor 6-4, 6-2, 6-4. Sîrbul îl va întîlni în optimi pe Jo Wilfried Tsonga.

novak

16:55 / Monica Niculescu a părăsit competiţia şi la dublu după ce a pierdut alături de partenera ei Klara Koukalova în 3 seturi, 2-6,6-4, 4-6 contra dublului format din Garbine Muguruza şi Carla Suarez-Navarro.

nicul

UPDATE 27.06 10:44 / Ziua a 5-a de concurs la Wimbledon propune primele meciuri din turul 3 al competiţiei, dar şi meciuri din turul 2 care au rămas nedisputate, printre care şi meciul Simonei Halep cu Tsurenko, care va începe la 13:30.

Pe tabloul masculin, meciul zilei e cel dintre Andy Murray şi Roberto Bautista-Agut. Spaniolul traversează o formă bună şi pe iarbă, unde a cîştigat turneul de la S’Hertogenbosch.

P: Pariaza la Cupa din 2014 cu Unibet! Bonus de 150 RON la inregistrare!

************************************************************

19:09 Irina Begu a pierdut partida cu Andrea Petkovic, scor 4-6, 6-3, 1-6.

17:57 Rafael Nadal reuşeşte să-l învingă pe Lukas Rosol, asta după ce cehul a avut set şi break în manşa a doua contra liderului mondial. Spaniolul s-a impus în cele din urmă în faţa jucătorului care îl elimina tot în turul 2, la ediţia din 2012 de la Wimbledon. Scorul final: 4-6, 7-6 (6), 6-4, 6-4

17:55 Irina Begu joacă la această oră contra nemşoaicei Andrea Petkovic, cea care i-a luat jucătoarei din România primul set: 6-4.

16:00 Raonic s-a calificat în turul secund, după ce l-a învins pe Sock cu 6-3, 6-4, 6-4.

15:45 Rafael Nadal a pierdut primul set cu Rosol, scor 4-6.

15:20. A început şi meciul Rosol – Nadal.

14:57 Monfils este condus cu 2-0 (7-6, 6-3) la seturi de Vesely. Raonic se află în avantaj, scor 6-3, 6-3 în partida cu Sock. Nishikori l-a învins pe Kudla, scor 6-3, 6-2, 6-1. Românca Irina Begu va juca după ora 15:30 cu Andrea Petkovic.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

17:55 Perechea Rojer/Tecău a cîştigat partida contra perechii  Nieminen/Kontinen, scor 7-6, 6-4, 7-6

17:16 Perechea Rojer/Tecău a reuşit să cîştige şi setul doi în meciul cu Nieminen/Kontinen, scor 6-4, şi se află la un pas de calificarea în turul următor.

16:31 Florin Mergea şi Marian Draganja au fost eliminaţi de la Wimbledon în primul tur de Granollers-Pujol şi Marc Lopez, scor 7-6, 1-6, 2-6, 6-3, 1-6.

16:26 Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer joacă de la această oră în primul tur al turneului de la Wimbledon împotriva cuplului Nieminen Kontinen. În primul set, Tecău şi Rojer s-au impus cu scorul de 7-6.

19:28 / Sorana Cîrstea a fost eliminată în turul inaugural de la Wimbledon după ce a pierdut setul decisiv cu Victoria Duval cu scorul de 1-6

19:00 / Sorana Cîrstea egalează la seturi după ce s-a impus în actul secund cu 6-3. Decisivul începe cu sportiva din Statele Unite la serviciu

18:30 / Sorana Cîrstea a pierdut primul set cu Victoria Duval, scor 4-6. Românca începe cu serviciul

18:15 / Sorana Cîrstea joacă acum împotriva Victoriei Duval în turul inaugural. În primul set, scorul este 4-3 cu break pentru sportiva din Statele Unite.

17:10 / Roger Federer, de 7 ori cîştigător la Wimbledon a trecut în turul secund după o victorie în 3 seturi, 6-1,6-1, 6-3 de italianul Paolo Lorenzi

federer

16:12 / Andreea Mitu a cedat în faţa favoritei numărul 4 a turneului, Agnieszka Radwanska în două seturi, 6-2, 6-1, însă românca a avut o evoluţie excelentă la turneul londonez unde a reuşit să treacă de tururile de calificare şi să joace, în premieră,  pe tablolul principal al unui turneu de Mare Slem.

16:08 / Irina Begu a reuşit să revină de la 0-1 la seturi şi să cîştige meciul cu Virginie Razzano cu scorul de 1-6,6-4,7-5. Este prima româncă care accede în turul doi al competiţiei.

15:44 / Radwanska cîştigă primul set cu 6-2 în faţa Andreei Mitu

15:38 / Se reia meciul dintre Andreea Mitu şi Agnieszka Radwanska la scorul de 4-2 pentru poloneză în primul set. Meciul a fost întrerupt aseară.

imageResize

15:15 / Irina Begu egalează la seturi în meciul cu Virginie Razzano după ce a cîştigat setul secund, 6-4. Începe decisivul. Jo Wilfried Tsonga a revenit pentru doar două minute pe teren la Wimbledon pentru că a servit pentru meci şi a reuşit să cîştige meciul maraton început ieri cu Jurgen Melzer: 6-1,3-6,3-6,6-2,6-4.

14:55 / Irina Begu este condusă cu 1-0 la seturi de Virginie Razzano. Românca conduce 5-4 în setul secund fără break şi caută break-ul care ar egala scorul la seturi.

UPDATE 24.06 14:45 / Jo Wilfried Tsonga a avut parte de un meci maraton cu Jurgen Melzer, fiind întrerupt în setul decisiv la 5-4 pentru francez. Meciul se va relua de la ora 15:10 cu Tsonga la serviciu care va servi direct pentru meci şi astfel are şansa să stea puţin pe teren.

jurgen

Prima zi de concurs la Wimbledon nu ne-a adus mari surprize, poate cel mai sonor nume eliminat a fost Fernando Verdasco care a pierdut în 4 seturi cu Marinko Matosevic. Andy Murray şi Novak Djokovic au trecut fără emoţii în turul secund.

Pe tabloul fetelor, Samantha Stosur este cel mai sonor nume eliminat, fiind învinsă în două seturi de Yanina Wickmayer. Monica Niculescu şi Victor Hănescu au părăsit şi ei competiţia încă din turul inaugural.