Ca Bănel, pe Bernabeu! A fost tontogol și la Frankfurt – Marseille! Francezii și-au dat două autogoluri de poveste în acest meci! Video

29.11.2018 | 23:58
Ca Banel pe Bernabeu A fost tontogol si la Frankfurt  Marseille Francezii siau dat doua autogoluri de poveste in acest meci Video

Când Bănel Nicoliță a reușit tontogolul de pe Santiago Bernabeu a râs toată planeta. Acum în rolul românului a fost un brazilian. Și nu unul oarecare, ci om de națională. Luiz Gustavo de la Marseille a comis-o! Câștigător de Liga Campionilor cu Bayern Munchen în 2013, brazilianul s-a făcut de râs.

Era minutul 16 al partidei dintre Frankfurt și Marseille, când Luiz Gustavo nu s-a mai uitat să vadă unde se afla portarul Pele și a pasat. Mingea s-a dus în plasă cu tot efortul goalkeeperului francez. Un tontogol copiat parcă la indigo după cel al lui Bănel Nicoliță de pe Bernabeu împotriva lui Real Madrid.

Tontogol ca al lui Bănel Nicoliță pe Bernabeu, Luiz Gustavo s-a făcut de râs! Marseille și-a dat două autogoluri cu Frankfurt

Marseille și-a marcat un autogol de poveste în minutul 16, iar la pauză era condusă cu 2-0 de Frankfurt. În partea a doua a urmat o altă reprezentație jalnică a francezilor. În minutul 62, Bouna Sarr a marcat și el în proprie poartă. Același neferict portar Yoann Pele a fost învins de un coechipier. Și de această dată goalkeeperul nu a avut nicio șansă la execuția imparabilă a colegului său.

Antrenorul Rudi Garcia nu a mai rezistat și l-a scos din teren pe cel care și-a dat autogol după 20 de minute. Partida s-a terminat Frankfurt – Marseille 4-0, după ce Jovic a marcat în minutele 1 și 67. Francezii s-au făcut de râs în acest sezon de Europa League, după ce au reușit să ia doar un singur punct, într-o grupă cu Frankfurt, Lazio și Apollon. În celălalt meci al grupei H, a fost Apollon – Lazio 2-0, dar echipa lui Ștefan Radu a obținut calificarea de pe locul 2. Pe primul loc în grupă a terminat Frankfurt.