Video

VIDEO. Polonia, SFERT-FINALISTĂ la Euro. Calificare la penalty-uri

Polonia este prima sfert-finalistă a Campionatului European! Echipa lui Lewandowski a intrat în avantaj la pauză, graţie lui Blaszczykowski. După primele 45 de minute a căzut fizic,...
25.06.2016 | 23:59
VIDEO Polonia SFERTFINALISTA la Euro Calificare la penaltyuri

Polonia este prima sfert-finalistă a Campionatului European! Echipa lui Lewandowski a intrat în avantaj la pauză, graţie lui Blaszczykowski. După primele 45 de minute a căzut fizic, permiţîndu-i Elveţiei să conducă ostilităţile şi să încrie în minutul 82, printr-un super-gol al lui Shaqiri. Aşadar, primele 90 de minute le-au găsit pe cele două echipe la egalitate, scor 1-1. La fel a fost şi după cele două reprize de prelungiri.  Loteria loviturilor de pedeapsă a fost cîştigată de Polonia, ai cărei jucători nu au ratat nici un ”11 metri”

Polonia merge în SFERTURI după ”THRILLER-UL” loviturilor de departajare!

Vezi VIDEO cu loviturile de departajare AICI

Krychowiak marchează, iar Polonia merge în sferturile de finală!

Lichtsteiner încrie! Căpitanul Elveţiei a şutat pe centrul porţii

Final. Meciul va fi decis de la loviturile de departajare.

Min 119. Polonia trece şi ea pe lîngă gol!

Min 117. Mare ocazie pentru Elveţia. Derdiyok trece pe lîngă locul de 2-1!

Min 112. Fabianski are o intervenţie de excepţie.

Min 108. Elveţia domină. Polonezii s-au ”tăiat”

Au început ultimele 15 minute. Dacă scorul rămîne egal, vom avea lovituri de departajare.

Prima repriză a prelungirilor se încheie.

Min 101. Schimbare la polonezi. Iese Maczynski şi intră Jodlowiec.

Min 99. Jucătorii celor două echipe sînt vizibil obosiţi.

Min 90+4. Finalul celor 90 de minute. Încep prelungirile.

Min 81. GOOOOOOOL Elveţia! Ce gol înscrie Shaqiri! Foarfecă din afara careului! – VEZI GOLUL AICI

Min 78. Bară Elveţia. Seferovic loveşte transversala!

Min 77. Schimbare la Elveţia. Iese Behrami, accidentat, intra Gelson Fernandes.

Min 73. Fabianski respinge inextremis o minge care se ducea direct în vinclu. Şutul i-a aparţinut lui Rodriguez.

Min 72. Piszczek şutează de la mare distanţă. Mingea trece peste poartă.

Min 71. Schimbare la elveţieni. Derdiyok intră în locul lui Mehmedi

Min 66. Polonezii au început să tragă de timp.

Min 58. Schimbare la elveţieni. Iese Dzemaili şi intră Embolo.

Min 53. Blaszczykowski trage cu stîngul din marginea careului, mingea este respinsă de Sommer în corner.

Min 51. Shaqiri trimite un şut puternic. Fabianski, respinge.

Min 50. Lewandowski trimite primul său şut pe poartă

Min 47. Elveţienii încep tare a doua repriză şi deja au avut două ocazii în două minute.

Începe partea a doua.

Prima repriză se încheie.

Min 39. GOOOOOOOL! Polonia. Blaszczykowski dechide scorul după un contraatac excelent lucrat de Grosicki. – VEZI GOLUL AICI

Min 35. Schar trimite cu capul, Fabianski e pe faza si retine mingea.

Min 33. Milik ratează din nou. Din cîţiva metri şutează mult peste poartă.

Min 31. Grosicki şutează defectuos din apropierea carelui.

Min 29. Krykhowiak ratează o lovitură de cap dintr-o poziţie foarte bună.

Min 26. Rodriguez trange tare, mingea trece alături.

Min 10. Dzemaili primeşte o pasă de la Shaqiri, încearcă să devieze mingea în poartă, dar nu-i iese execuţia.

Min 5. Lewandowski recuperează o minge, pătrunde în careu, trage, dar şutul e blocat!

Min 1. Milik ratează incredibil cu poarta goala.

A început meciul!

Echipele de start:

Capture

Astăzi încep optimile la Campionatul European din Franţa. Toate meciurile vor putea fi urmărite în format LIVE VIDEO pe FANATIK.RO

Ora 19:00 Ţara Galilor – Irlanda de Nord LIVE VIDEO vezi meciul online aici

Ora 22:00 Portugalia – Croaţia LIVE VIDEO vezi meciul online aici

UPDATE 12:25. Fanii croaţi au primit două veşti excelente înainte de confruntarea cu Portugalia. Luka Modric şi Mario Mandzukic s-au antrenat normal vineri şi sînt apţi de joc. ”Nu pot să vă spun acum dacă vor juca sau nu. Sîmbătă, în ziua meciului, mă voi decide asupra echipei de start. Toate lucrurile sînt bune”, a declarat Ante Cacic la conferinţa de presă.