Sporturi

VIDEO. Final de drum pentru Begu la Roland Garros! Irina pierde în optimi cu Shelby Rogers

LIVE VIDEO VEZI ONLINE MECIUL IRINEI BEGU AICI...
28.05.2016 | 23:59
VIDEO Final de drum pentru Begu la Roland Garros Irina pierde in optimi cu Shelby Rogers

LIVE VIDEO VEZI ONLINE MECIUL IRINEI BEGU AICI

GAME, SET şi MECI Shelby Rogers, 6-3, 6-4! Americanca se impune în meciul împotriva Irinei Begu. Shelby a fost mai constantă şi a profitat mai bine de momentele decisive. Pentru Begu e o performanţă bună că a ajuns în optimi însă românca rămîne cu un gust amar din cauza unui joc mai puţin reuşit în faţa unui adversar mai slab clasat.

4-5, GAME Rogers! Shelby îşi face serviciul şi Irina va servi pentru a rămîne în meci

4-4, GAME Begu! Irina echilibrează setul secund şi totul se joacă

3-4, BREAK Begu! Irina nu renunţă şi rămîne în setul secund

2-4, BREAK Rogers! Shelby face dublu break şi e la 2 game-uri de victorie

2-3, GAME Rogers! Americanca face 3 game-uri la rînd şi trece la conducere şi în setul doi. Irina, sub presiune

2-2, BREAK Rogers! Din păcate, Irina cedează serviciul şi e din nou echilibru în setul secund

2-1, GAME Rogers! Americanca îşi face serviciul şi reduce diferenţa în set

2-0, GAME Begu! Românca salvează o minge de break şi îşi face serviciul

1-0, BREAK Begu! Irina începe mult mai bine setul secund şi reuşeşte să ia break-ul.

Începe setul secund

SET 6-3 Rogers! Americanca a fost jucătoarea mai bună în acest set. A făcut două break-uri şi a avut un serviciu solid. Irina trebuie să schimbe ceva

3-5, GAME Rogers! Americanca nu are probleme pe propriul serviciu şi e la un pas de primul set

3-4, GAME Begu! Irina şi-a făcut lejer serviciul, însă are de recuperat un break

2-4, GAME Rogers! Americanca serveşte bine şi îşi păstrează break-ul avans

2-3, GAME Begu! Irina rămîne aproape de adversara ei

1-3, GAME Rogers! Shelby face 3 game-uri la rînd şi conduce primul set

1-2, BREAK Rogers! Americanca rupe echilibrul într-un game în care a returnat foarte bine

1-1, GAME Rogers! Românca ratează o şansă bună în acest game şi Rogers egalează

1-0, GAME Begu! Irina începe bine meciul

START DE MECI cu Begu la serviciu

Cele două jucătoare sînt pe teren. Meciul va începe în cîteva minute

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, 29 mai, ora 14:30 / Gata! Peste cîteva minute începe meciul Irinei Begu. Ramos l-a învins în 3 seturi pe Raonic, iar românca îşi face apariţia pe arena Suzanne-Lenglen

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, 29 mai, ora 14:00 / Irina Begu va începe în curînd meciul din optimi de la Roland Garros, imediat după finalul jocului Raonic-Ramos, aflat pe finalul setului 3 la scorul de 2-0 la seturi pentru Ramos! În cazul unei victorii cu Rogers, Irina Begu dă piept în sferturi cu Garbine Muguruza, cap de serie nr 4,  care a eliminat-o pe Svetlana Kuznetsova cu 6-3, 6-4, în primul meci al zilei de la Paris.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, 29 mai, ora 12:12 / E primul meci direct dintre cele două sportive:

gerger

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 22:00 / Irina Begu joacă în meciul 2, de la ora 13:30 duminică, pe arena Suzanne Lenglen, împotriva lui Rogers, în optimi la Roland Garros!

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 16:52 / Irina Begu şi-a aflat adversara din optimile de finală de la Roland Garros. Shelby Rogers a produs surpriza în turul 3 şi a trecut de Petra Kvitova, căreia i-a luat două seturi la zero. S-a terminat 6-0, 6-7, 6-0. Partida se va disputa duminică.

____________________________________________________________________

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 14:15 / Irina Begu s-a calificat şi ea în optimile de finală de la Paris după ce a trecut de Annicka Beck, scor 6-4, 2-6, 6-1. În turul următor de la Paris, Begu va da peste cîştigătoarea dintre Shelby Rogers şi Petra Kvitova.

Begu domină clar decisivul şi este 4-1.

Beck se impune în setul doi, scor 6-2.

Beck începe mai bine setul doi şi are 3-1.

Begu îşi adjudecă prima manşă după ce fructifică a patra minge de set.

Begu revine şi e 2-2.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. Beck conduce cu 2-0 din startul jocului!

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. Irina Begu joacă de la ora 12:00 în turul 3 la Roland Garros, împotriva Annikăi Beck.

LIVE VIDEO VEZI MECIUL AICI

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 21:50 / Irina Begu s-a calificat în turul 3 de la Roland Garros după ce a învins-o pe Coco Vandeweghe într-un meci care a durat aproape 4 ore, scor 6-7, 7-6, 10-8. Begu o va întîlni în turul următor pe Annika Beck.

10-8. Begu face break şi se califică în turul 3!

9-8. Game Begu.

8-8. Game Vandeweghe

8-7. Game Begu.

7-7. Game Vandeweghe.

7-6. Game Begu.

6-6. Americanca îşi face şi ea serviciul.

6-6. Begu îşi pierde serviciul.

5-6. Begu face break şi va servi pentru set.

5-5. Begu egalează din nou.

4-5. Vandeweghe îşi face serviciul.

4-4. Begu egalează.

3-4. Vandeweghe îşi face din nou serviciul.

5-5. Vandeweghe continuă seria bună.

5-4. Break reuşit de jucătoarea din SUA.

5-3. Game reuşit de Vandeweghe.

5-2. Begu nu are probleme la serviciu.

4-2. Vandeweghe îşi face serviciul.

4-1. Begu serveşte foarte bine.

3-1. Jucătoarea din SUA îşi face serviciul.

3-0. Begu face din nou game.

2-0. Irina face şi break.

1-0. Game Begu.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 17:55 / Surorile Williams şi-au cîştigat meciul de la dublu, iar următorul meci de pe terenul patru este cel dintre Irina Begu şi Coco Vandeweghe, care începe în 10 minute.

VEZI AICI ONLINE PARTIDA DINTRE BEGU ŞI ROGERS

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 17:04 / Meciul Irinei Begu din turul 2 la Roland Garros, în care o înfruntă pe Coco Vandeweghe, din SUA, va începe în foarte scurt timp. În acest moment surorile Williams joacă în acest moment în proba de dublu şi conduc cu scorul de 5-2. După această partidă este programat jocul Simonei.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 22:23 / Monica Niculescu a fost şi ea eliminată în primul tur la Roland Garros. A fost învinsă de Pauline Permantier, scor 2-6, 6-7. În cursă la Paris rămîn Simona Halep şi Irina Begu, ambele cu meciuri mîine în turul doi. Halep o înfruntă pe Diyas, ora 12:00, iar Begu pe Vandeweghe, în jurul orei 18:00.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 21:10 / Sorana Cîrstea a fost eliminată de Elina Svitolina după un meci modest, scor 1-6, 3-6. Monica Niculescu este la egalitate cu Permantier în setul doi, scor 1-1.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 21:00 / Monica Niculescu a pierdut şi ea primul set, scor 2-6. Sorana este condusă cu 2-5 în setul doi.

UPDATE, ora 20:30 / A început partida dintre Monica Niculescu şi Pauline Permantier. Este 2-2 în primul set. Sorana a pierdut primul set cu 1-6.

0-3. Sorana a început partida cu stîngul şi este dominată categoric în startul partidei.

UPDATE, ora 20:00 / A început partida Soranei Cîrstea cu Elina Svitolina, în turul 1 la Roland Garros.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 19:02 / Se apropie ora de start a meciurilor pe care le vor juca astăzi Monica Niculescu şi Sorana Cîrstea în primul tur preliminar la Roland Garros. Niculescu-Parmentier se va juca pe terenul trei, imediat după ce se termină partida dintre Mathieu şi Giraldo, în care francezul a luat primul set şi este 1-1 în cel de-al doilea. Sorana este programată pe terenul trei, cu Elina Svitolina, după finalul partidei dintre Granollers şi Fognini. Spaniolul are 2-0 la seturi.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ORA 22:40 / Două românce sînt programate să joace marţi, în primul tur la Roland Garros. Sorana Cîrstea o întîlneşte pe Elina Svitolina în meciul care închide ziua pe terenul patru, iar Monica Niculescu o va înfrunta pe Pauline Permantier în ultimul meci de pe terenul trei. Ambele meciuri ar urma să înceapă după ora 19:00.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 21:50 / Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roland Garros, după ce a trecut de Mattek-Sands, scor 5-7, 6-1, 6-3. În turul următor, românca va juca împotriva americancei Coco Vandeweghe.

UPDATE, ora 21:15 / Begu şi-a revenit şi a cîştigat la pas setul doi, scor 6-1.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016.

UPDATE, ora 20:35 / Irina Begu a pierdut primul set cu Mattek Sands, scor 5-7.

UPDATE, ora 19:40 / A început partida dintre Irina Begu şi Mattek Sands, în primul tur la Roland Garros.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ora 18:44 / Alexandra Dulgheru a fost eliminată în primul tur la Roland Garros, scor 1-6, 3-6, în faţa Yaninei Wickmayer. În scurt timp va începe meciul dintre Irina Begu şi Mattek-Sands.

UPDATE, ora 18:10 / Alexandra Dulgheru a pierdut primul set, scor 1-6, după o prestaţie modestă în faţa Yaninei Wickmayer.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. UPDATE, ORA 17:33 / A început partida dintre Alexandra Dulgheru şi Yanina Wickmayer, în turul întîi al turneului de la Roland Garros.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. Ploaia provoacă noi probleme pentru organizatori la Roland Garros. Programul acestei zile a fost din nou dat peste cap din cauza precipitaţiilor care s-au abătut asupra parisului.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. Deşi ar fi trebuit să înceapă la ora 12:00, organizatorii au fost nevoiţi să reprogrameze pentru după ora 14:30 toate partidele, astfel că a fost decalat întreg programul. Ultimele meciuri care erau programate pe terenurile de la Roland Garros au fost, din acest motiv, anulate. Printre acestea este şi disputa dintre Sorana Cîrstea şi Elina Svitolina, care era ultimul programat pe terenul 1.

IRINA BEGU-SHELBY ROGERS LIVE VIDEO OPTIMI ROLAND GARROS 2016. Pe terenul doi, pe care va juca şi Simona Halep, a început la 14:30 partida Raonic-Tipsarevic. Apoi, înainte de startul jocului româncei, se va mai juca şi setul decisiv din Sock-Hasse. Astăzi este programată să debuteze şi Irina Begu, pe terenul 5, contra americancei Bethanie Mattek-Sands, în jurul orei 18:00. Alexandra Dulgheru joacă în jurul orei 16:00, pe terenul 17, împotriva belgiencei Yanina Wickmayer.