Juventus – SPAL 2-0 în Serie A. Torinezii defilează, 12 victorii în 13 etape!

24.11.2018 | 21:03
Juventus  SPAL 20 in Serie A Torinezii defileaza 12 victorii in 13 etape

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 29 din pasa lui Miralem Pjanic, iar Mario Mandzukic a stabilit scorul final, Juventus – SPAL 2-0, când trecuse o oră de joc. Juventus are 12 victorii și un egal din 13 etape în Serie A. Cristiano Ronaldo a ajuns și el la 9 goluri și este la egalitate cu Piatek în clasamentul golgheterilor. Pentru campioana Italiei urmează partida de acasă cu Valencia din Liga Campionilor, una decisivă pentru calificarea din grupă. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Min. 60 / GOOOOOOL Juventus! Mandzukic a marcat al doilea gol al campioanei Italiei.

Min. 29 / GOOOOOOL Juventus! Cristiano Ronaldo a deschis scorul.

UPDATE, ora 19:00 / A început meciul Juventus – SPAL.

UPDATE, ora 18:20 / Au fost anunţate formaţiile de start pentru meciul Juventus – SPAL.

Juventus este într-o continuă cucerire a pieței fotbalului. Torinezii vor trece oceanul pe 7 decembrie și vor ajunge la New York pentru un eveniment din NBA. Meciul Brooklyn Nets – Toronto Raptors va avea un moment special dedicat celor de la Juventus. Dealtfel echipa din Piemont este foarte preocupată în ultima vreme de partea de marketing. Trupa lui Massimiliano Allegri și-a pregătit deja noul echipament pentru sezonul viitor.

Juventus – SPAL LIVE ONLINE TV pe Digi Sport și Telekom Sport

Cristiano Ronaldo are și el meciul său. Portughezul vrea să impresioneze și el pe ultima sută în competiție pentru Balonul de Aur, chiar dacă jocurile par făcute pentru fostul său coleg de la Real Madrid, croatul Luka Modric. Cristiano Ronaldo nu e regretat în capitala Spaniei, nici măcar de partenerul său din atac, Karim Benzema. Juventus e și cu ochii pe tranferuri pentru perioada de mercato din iarnă. Brazilianul Marcelo, Paul Pogba și Marcus Rashford de la Manchester United sunt principalele ținte ale campionei Italiei, care pare dspusă să-l lase pe Paulo Dybala să plece.

Noul echipament al lui Juventus pentru sezonul 2019-2020

Serie A LIVE VIDEO si STREAM pe FANATIK.RO

În clasamentul din Serie A, Juventus este singura echipă neînvinsă. Torinezii sunt primii cu 34 de puncte, având un singur egal în 12 etape. Campioana este urmată de Napoli cu 28 de puncte și Inter Milano cu 25 de puncte. SPAL este pe locul 15, la 4 puncte de primul loc retrogradabil. În topul golgheterilor din Serie A, Cristiano Ronaldo este pe locul 2, cu 8 goluri, cu unul mai puțin decât colegul lui Ionuț Radu de la Genoa, polonezul Krzysztof Piatek.