LIVE BLOG. Program, rezultate, informații meciuri amicale. Rapid, amical nebun cu Hapoel Haifa. S-au marcat 6 goluri în Regie. VIDEO

LIVE BLOG Program rezultate informatii meciuri amicale Rapid amical nebun cu Hapoel Haifa Sau marcat 6 goluri in Regie VIDEO

FANATIK.RO vă oferă toate informațiile privind programul de pregătire din această vară pentru cele patru echipe care ne vor reprezenta în viitoarea ediție a cupelor europene. Acestea sunt CFR Cluj în preliminariile Champions League și FCSB, Viitorul Constanța și Universitatea Craiova în Europa League. Cu excepția echipei lui Gică Hagi, care, în calitate de câștigătoare a Cupei României, va intra în competiție abia din al treilea tur preliminar, celelalte echipe vor avea vara serios perturbată de faptul că în urma coeficientului scăzut al României sunt nevoite să înceapă chiar și din primul tur preliminar, o situație cu care nu ne-am mai confruntat de mult timp.

UPDATE, 22 iulie, ora 19:56 / Rapid a terminat la egalitate cu Hapoel Haifa, scor 3-3, într-un meci amical disputa în Regie. Golurile giuleștenilor au fost marcate de Drăghiceanu 19, Mallo 26 și Vlada 87 din penalty. TOaTE GOLURILE POT FI VĂZUTE AICI. Antrenorul Daniel Pancu a început meciul în formula: Drăghia – Voicu, Mallo, Manole, Oanea – Jorza, Lazăr, Sefer – Labeau, Drăghiceanu, Hlistei. În npartea secundă, pentru giouleșteni au jucat: Achiriloaie – Băjan, Iacob, Jorza, Demici – Dulca, Djuric, Goge – Dodoi, Roskopf, Vlada.

UPDATE, 4 iulie, ora 08.30. FC Viitorul a jucat ultimul meci amical înaintea meciului din Supercupa României cu CFR Cluj, iar echipa lui Gică Hagi s-a impus în fața formației bulgare Cernomore Varna, scor 2-1 (0-0), pe stadionul Central din Ovidiu. Cele două goluri ale fostei campioane a României au fost înscrise de Gabi Iancu (min. 73 penalty) și George Ganea (min. 79), în timp ce pentru adeversari și-a trecut numele pe tabela de marcaj Jorginho (min. 46).

Antrenorii celor două formații au hotărât să se joace două rperize de câte 60 de minute, toate acestea pentru a avea ocazia să ruleze jucătorii.

Antrenorul Gheorghe Hagi a folosit în prima repriză următorii jucători: Buzbuchi (Cojocaru) – Grosu (Bîrzu), Mladen, Kuipers, Filip – Ammari (Popescu), Achim, Tîrcoveanu – Pitu – Calcan (Mihai), Keyta (Munteanu);

În repriza a doua au evoluat: Cojocaru (Tordai) – Leca, Ţîru (Bîrzu), Iacob (Popescu), De Nooijer – Houri, Artean, Vînă – Măţan (Mălăele) – Iancu (Mihai), Ganea (Munteanu).

UPDATE, 2 iulie, ora 19:45 / Univeristatea Craiova a remizat cu Legia Varşovia, scor 3-3, într-un amical jucat în cantonamentul din Austria. Nicuşor Bancu şi Mihai Roman, autor al unei duble, au marcat golurile echipei antrenate de Corneliu Papură.

Echipa de start a Universităţii Craiova: Pigliacelli – Martic, Kelic, Acka, Bancu – Qaka, Ivanov, Mateiu – Bărbuț, Roman, Vătăjelu

? #LIVE: Universitatea Craiova – Legia Varșovia. Echipa de start: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 6. Kelic, 26. Acka, 11. Bancu (cpt.) – 14. Qaka, 17. Ivanov, 8. Mateiu – 22. Bărbuț, 9. Roman, 18. Vătăjelu.#Austria2019#JurnalDeCantonament#LeiiSubPregatire

Gepostet von Universitatea Craiova am Dienstag, 2. Juli 2019

UPDATE, 1 iulie. Universitatea Craiova a fost învinsă de Ferencvaros, scor 0-4. Echipa condusă de Corneliu Papură a fost condusă cu 1-0 la pauză, iar în repriza a doua a mai încasat 4 goluri. Antrenorul formației din Bănie a renunțat la Snooker și se uită non stop la meciuri de fotbal. “De la 6 dimineața la 9 seara, cu pauza de masă. Cât poți să reziști în fața unui laptop? Astăzi spre exemplu am văzut 5 meciuri”, a spus Papură, conform sport.ro. “Aș vrea să dau un gol decisiv și să câștigăm un trofeu în noul sezon. Nu știu cât scot pe suta de metri, dar la Fotbalist de România mi s-a spus că sunt cel mai rapid jucător din Liga 1”, a spus și Bărbuț la finalul meciului cu Ferencvaros.

? #LIVE: Universitatea Craiova – Ferencvárosi TC. Echipa de start: 1. L. Popescu – 28. Vlădoiu, 2. Tiago, 4. Hreniuc, 3. Briceag – 23. Constantin, 15. I. Popescu, 5. Șerban – 37. Bîrzan, 29. Fortes, 7. Baiaram.

Gepostet von Universitatea Craiova am Montag, 1. Juli 2019

UPDATE, 29 iunie, ora 18:46  / CFR Cluj a câștigat cu 1-0 cel de-al 5-lea amical al verii, impunându-se în fața cehilor de la Sparta Praga. Intrat pe teren în repriza secundă, golgheterul George Țucudean a marcat în minutul 87.  VIDEO AICI

CFR Cluj (4-3-3): Arlauskis – Peteleu, Vinicius, Mureșan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – Deac, Omrani, Costache

UPDATE, 26 iunie, ora 23:13 / Rezultatele meciurilor amicale susținute astăzi de celelalte echipe din Liga 1:

CFR Cluj – Osijek (Croația) 2-1 (Djokovici 17, Costache 59 / Jugovic 29)

Astra Giurgiu – FK Ural  (Rusia) 1-2

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Topolya (Serbia) 0-1.

Meciul Poli Iași – Neftci Baku s-a anulat din cauza ceții.

UPDATE, 26 iunie, ora 21.45. S-a terminat partida. Dinamo i-a învins pe nord-irlandezii de la Linfield cu 2-0. Au marcat Montini (17) şi Daniel Popa (75)

UPDATE, 26 iunie, ora 21.30. 2-0 pentru Dinamo! Daniel Popa marchează în minutul 74 după o acţiune a nou-venitului Moura.

UPDATE, 26 iunie, ora 20.25. Minutul 17, 1-0 pentru Dinamo! Mattia Montini deschide scorul cu un şut superb, plasat, de la 25 de metri!

UPDATE, 26 iunie, ora 19.50/  Echipa de start trimisă de Eugen Neagoe: Straton- Sin, Ciobotariu, Bejan, Corbu- Filip, Răuţă- Moldoveanu, Nistor, Sorescu- Montini

UPDATE, 26 iunie, ora 17:30 / De la ora 20:00, Dinamo joacă primul meci amical din cantonamentul din Spania, cu Linfield. Meciul poate fi urmărit LIVE VIDEO aici

UPDATE, 25 iunie, ora 21:02 / U Craiova a înregistrat o nouă remiză în stagiul de pregătire din Austria. Elevii lui Corneliu Papură au încheiat 0-0 cu formația Qarabag, campioana Azerbaidjanului. În prima repriză, oltenii au jucat în următoarea formulă de echipă: 13. Pigliacelli – 27. Martic, 26. Acka, 6. Kelic – 11. Bancu – 23. Constantin, 8. Mateiu, 14. Qaka – 22. Bărbuț, 29. Fortes, 33. Mihăilă. În partea a doua au jucat: 13. Pigliacelli – 28. Vlădoiu, 4. Hreniuc, 26. Acka, 21. Borța – 23. Constantin, 5. Șerban, 15. Popescu – 37. Bîrzan, 9. Roman, 7. Baiaram.

UPDATE, 25 iunie, ora 20:03 / U Craiova joacă acum un meci amical cu azerii de la Qarabag.

? #LIVE: Universitatea Craiova – Qarabağ FK (repriza a II-a). Universitatea Craiova în repriza a 2-a: 13. Pigliacelli – 28. Vlădoiu, 4. Hreniuc, 26. Acka, 21. Borța – 23. Constantin, 5. Șerban, 15. Popescu – 37. Bîrzan, 9. Roman, 7. Baiaram. #SustineStiinta#LeiiSubPregatire#Austria2019

Gepostet von Universitatea Craiova am Dienstag, 25. Juni 2019

UPDATE, 24 iunie, ora 20:06 / FC Viitorul a câștigat ambele meciuri amicale disputate luni. În primul joc, elevii lui Gică Hagi au trecut de Colțea Brașov, scor 8-0. Golurile au fost marcate de Keita 15, 34, 61, Măţan 40, Iancu 63, Munteanu 77, 86 şi Vînă 90. Pentru Viitorul au jucat: Buzbuchi (46 Muşat) – Leca, Bîrzu (20 Artean), Kuipers (70 Iacob), Grosu (70 Filip) – Mălăele (60 Tucaliuc), Achim (70 Popescu), Tîrcoveanu (Vînă) – Măţan (70 Pitu) – Iancu (70 Mihai), Keita (70 Munteanu). În cel de-al doilea amical, constănțenii au învins Chindia Târgoviște, scor 3-1. Pentru Viitorul au marcat Artean 22, Calcan 35 și Ganea 39, air pentru Chindia a înscris Șerban 85. Cele două echipe au evoluat în următoarele formule. FC Viitorul: Cojocaru (46 Tordai) – Mladen (70 Grosu), Țîru (70 Bîrzu), Iacob (70 Kuipers), De Nooijer (70 Filip) – Houri (70 Tucaliuc), Artean (70 Popescu), Vînă (70 Tîrcoveanu) – Eric (70 Pitu) – Calcan (70 Mățan), Ganea (70 Munteanu). Chindia: Aioanei (46 Popescu) – Martac, Șandru (46 Benga), Mi. Leca (46 Cucu), Ioniță (46 Dumitrașcu) – Florea (46 Șerban), Vadim (46 Neguț), Novac – Bic, Voduț (46 Neicuțescu), Cherchez (46 Burlacu).

UPDATE, 22 iunie, ora 20:21 / CFR Cluj a remizat cu Steaua Roşie Belgrad, scor 1-1.

UPDATE, 22 iunie, ora 18:30 / CFR Cluj joacă acum cu Steaua Roşie Belgrad în al doilea amical al vreii pentru clujeni. FCSB are meci cu Colţea Braşov –  LIVE VIDEO VEZI AICI ONLINE MECIUL.

Min. 80 / CFR Cluj a egalat prin Paulo Vinicius.

Min. 67 / Vujadin Savic a deschis scorul pentru Steaua Roşie Belgrad

UPDATE, 22 iunie, ora 19:43 / U Craiova a remizat cu Orenburg, scor 1-1, în primul amical al verii pentru formaţia lui Corneliu Papură.

UPDATE, 22 iunie, ora 18:00 / U Craiova joacă împotriva lui Orenburg primul amical al verii. Corneliu Papură mizează pe următorul 11: Pigliacelli – Martic, Acka, Kelic, Bancu – Constantin, Mateiu, Bîrzan – Bărbuț, Fortes, Mihăilă.

Min. 81 / Orenburg a egalat.

Min. 34 / Carlos Fortes a deschis scorul.

LIVE BLOG meciuri amicale vară CFR Cluj, FCSB, Viitorul Constanța și Universitatea Craiova

FANATIK.RO vă va ține la curent cu rezultate și amănunte de la toate partidele jucate în stagiul de pregătire de reprezentantele noastre în cupele europene în cadrul acestui blog și nu numai.

CFR CLUJ

UPDATE, 18 iunie, 19:50 / CFR Cluj a câştigat primul amical al verii, 1-0 cu Orenburg, graţie golului marcat de Damjan Djokovic.

UPDATE, 18 iunie, ora 19:00 / La pauză, CFR Cluj o conduce pe Orenburg, scor 1-0, în primul amical al verii pentru campioana României. Damjan Djokovic a marcat singurul gol al primei reprize. Arlauskis – Susic, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Djokovic, Culio – Costache, Omrani, Păun a fost echipa de start a clujenilor.

Campioana României s-a reunit în data de 9 iunie, la Cluj, de unde a plecat în unicul stagiu de pregătire, în Austria, în localitatea Windischgarsten, unde vor sta timp de trei săptămâni, între 11-30 iunie. CFR va afla pe 18 iunie echipa care îi va fi adversară în primul tur preliminar al Champions League, programat a se disputa în dou manșe: 9-10 iulie tur și 16-17 iulie retur. În cantonamentul din Austria au fost perfectate cinci partide de verificare, cu adversari puternici: Orenburg (Rusia), Steaua Roșie Belgrad, Osijek (Croația), Mlada Boleslav și Sparta Praga.