VIDEO. Portugalia – Ţara Galilor 2-0! Ronaldo şi Nani îi răpun pe galezi în trei minute! Lusitanii, în MAREA FINALĂ

UPDATE, ora 23:50 / Portugalia este în finala Euro 2016! A trecut de Ţara Galilor prin golurile marcate de Ronaldo şi Nani, minutele 50 şi 53. Aşteaptă acum să-şi cunoască adversara de...
07.07.2016 | 00:20
VIDEO Portugalia  Tara Galilor 20 Ronaldo si Nani ii rapun pe galezi in trei minute Lusitanii in MAREA FINALA

UPDATE, ora 23:50 / Portugalia este în finala Euro 2016! A trecut de Ţara Galilor prin golurile marcate de Ronaldo şi Nani, minutele 50 şi 53. Aşteaptă acum să-şi cunoască adversara de duminică, dintre Franţa şi Germania, care vor juca în semifinala de joi.

“Vreau să plîngem de fericire şi după meciul de duminică. Toată lumea trebuie să ştie că joc la cel mai înalt nivel de 13 ani, asta contează foarte mult pentru mine”, a declarat Ronaldo.

VEZI LIVE VIDEO MECIUL AICI

Min. 90+2: Finalul partidei. Portugalia este în semifinale.

Min. 86: Pătrunderea lui Ronaldo, care trece şi de Hennessey, se încheie cu un şut în plasa laterală.

Min. 80: Şutul lui Bale este scos greu de Rui Patricio.

Min. 73: Renato Sanchez şutează de la 20 de metri, peste poarta lui Hennessey.

Min. 65: Şutul lui Nani este respins în faţă de Hennessey, iar Joao Mario nu prinde poarta din poziţie bună.

Min. 63: Şutul lui Cristiano din lovitură liberă trece puţin peste.

Min. 62: Chester ia cartonaş galben pentru un fault asupra lui Ronaldo.

Min. 53: GOOOOOL Portugalia! 0-2! Şutul lui Ronaldo de la 20 de metri este deviat în poartă de Nani. VEZI GOLUL AICI

Min. 50: GOOOOOL Portugalia! 0-1! Ronaldo deschide scorul cu o lovitură de cap din corner, după ce se înalţă peste Chester. VEZI GOLUL AICI

Min. 49: Portugalia are primul corner al reprizei secunde.

Min. 45+1: Pauză.

Min. 44: Lovitura de cap a lui Ronaldo trece peste poarta galezilor.

Min. 35: Perioadă anostă de meci, în care nici una dintre cele două echipe nu îşi poate crea faze de poartă.

Min. 25: Lovitura de cap a lui King trece peste poartă.

Min. 22: Bale continuă să fie foarte activ. Şutul său este reţinut de Patricio.

Min. 19: Gareth Bale obţine primul corner al galezilor. Tot Bale şutează din alergare la corner, peste poartă.

Min. 15: Şutul lui Joao Mario, în diagonală, trece puţin pe lîngă poartă.

Min. 7: Joe Allen ia galben pentru un fault tare la Nani.

Min. 1: A început partida.

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 21:00 / Echipele de start

line

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 20:40 / Iată cum arată statisticile între Bale şi Ronaldo din ultimul sezon la Real Madrid.

Capture

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 19:51 / Vestiarul Portugaliei este pregătit de marele meci.

13608083_10206155719804410_454420818_n

13624440_10206155719844411_1035008555_n

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 18:16 / Fostul antrenor al lui Real Madrid, Carlo Ancelotti, actualmente la Bayern Munchen, i-a elogiat pe Bale şi Ronaldo înaintea confruntării de diseară. “Secretul lor constă în faptul că se pregătesc exemplar. Pentru ei nu există diferenţă între un antrenament la Real Madrid şi semifinala de Euro. Dau totul mereu”, a explicat Ancelotti.

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 15:36 / Portugalia conduce la capitolul meciurilor directe. Lusitanii au 2-1 raportul victoriilor în cele 3 meciuri directe

adwjpo

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 13:26 / Selecţionerul Portugaliei, Fernando Santos, a declarat că e impresionat de Ţara Galilor, dar că echipa sa e pregătită să scrie istorie:

I-am analizat bine, ca şi pe celelalte echipe, am încercat să analizăm modul lor de joc, să evaluăm dispozitivul tactic, planul de joc. Este o echipă excelentă, cu multe calităţi individuale, iar Chris Coleman este o referinţă pentru mine în legătură cu felul său de a antrena echipele.

Vrem să scriem istorie, un nou capitol, dar sîntem conştienţi că este un meci foarte dificil. Cred, însă, că avînd în vedere devotamentul şi calităţile noastre se putem califica în finală. Asta vom încerca să facem”, a declarat Santos.

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. UPDATE, ora 10:52 / Presa din Portugalia e gata de marele meci:

A Bola scrie pe prima pagină: “Ora victoriei”

awdko

O Jogo: “Cine iubeşte urît”

o jogo

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Puţini atincipau, înainte de startul Euro 2016, o semifinală între Ţara Galilor şi Portugalia. După finala Ligii Campionilor, Toni Kroos i-a trasmins lui Bale că Ţara Galilor nu va sta mai mult de 3 meciuri la Campionatul European.

Iată că galezii joacă în al 6-lea, iar cei doi coechipieri de la Real Madrid se pot întîlni într-o eventuală finală Ţara Galilor – Germania! Prima semifinală de la Euro se va disputa miercuri seara, începînd cu ora 22:00.

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Probleme mari în ambele tabere

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Oboseala, accidentările şi cartonaşele îşi spun cuvîntul spre ultimele zilei de la Euro. Ţara Galilor nu va dispune de doi jucători în meciul de la Lyon. Aaron Ramsey este cea mai mare pierdere. Mijlocaşul a pasat decisiv de patru ori pentru colegii săi şi a marcat un gol pînă acum la Euro. Jucătorul lui Arsenal va lipsi din cauza cumului de cartonaşe galbene, la fel ca Ben Davies. De partea cealaltă, Portugalia are un singur jocător indisponibil – William Carvalho, suspendat. În plus, la antrenamentul de marţi, Cristiano Ronaldo a acuza probleme. CR7 a ieşit vreme de cîteva minute pe margine, ţinîndu-se de genunchi. Fundaşul Pepe a ratat antrenamentul de luni din cauza unei întinderi. Probabil, cei doi vor fi prezenţi încă din primul minut miercuri seara.

img_905x6032016_07_04_22_52_46_549207

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Mai bătrîn cu 4 ani ca în buletin

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Renato Sanches, cel care a restabilit egalitatea în ”sfertul” cu Polonia, ar fi mai bătrîn decît apare în actele sale oficiale. Fostul antrenor legendar al lui Auxerre, Guy Roux a oferit o declaraţie surprinzătoare. “Sanches? Da, el spune că are 18 ani. El trebuie să se uite la trecutul său. Data sa de naştere a fost declarată câţiva ani mai târziu. Data nu este adevărată. Eu cred că are 23, 24 de ani. Dar este foarte bun”. Renato Sanches tocmai ce a fost transferat de Bayern Munchen. Nemţii le-au plătit celor de la Benfica 35.000.000 de euro în schimbul mijlocaşului.

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Comparaţie Bale-Ronaldo

LIVE VIDEO TARA GALILOR-PORTUGALIA SEMIFINALE EURO 2016. Un duel interesant îl vom avea între Gareth Bale şi Cristiano Ronaldo. Galezul a marcat 3 goluri şi are un assist trecut în cont pînă acum. Bale are şi cele mai multe încercări de dribling la Euro, 34 la număr. Ronaldo n-a sclipit la fel de mult ca Gareth, totuşi a marcat două goluri şi a oferit două pase decisive. Lumea aştepta mai mult de la el. Ronaldo a avut un sezon foarte lung la Real Madrid. Acesta a marcat 51 de goluri în 48 de meciuri! Bale şi-a mai păstrat ceva reuşite şi pentru Euro, marcînd 19 goluri pentru ”galactici” sezonul trecut.